1. SPIDER'S WEB
  2. Social media
  3. Tech
  4. Technologie

"Mój Dzień" trafi na Facebooka. Oby tylko zniknął z Messengera...

Nowy Messenger na Windows 10

Funkcja "Mój dzień" znana z Messengera niebawem trafi do głównej aplikacji Facebooka. Może być to albo najlepsza, albo najgorsza informacja dla użytkowników platformy Zuckerberga.

Jeżeli przespałeś kilka ostatnich miesięcy, informuję, że w tym czasie facebookowy Messenger zmienił się nie do poznania. Niestety na gorsze, głównie za sprawą funkcji "Mój dzień".

"Mój dzień" to nic innego, jak publiczne wiadomości, które znikają po 24 godzinach. Funkcja mocno przypomina Snapchata i gości w Messengerze od września 2016. Obecnie to rozwiązanie jest w fazie testów przeprowadzanych tylko w Polsce i w Irlandii.

Idzie nowe

Business Insider dotarł do przełomowych informacji dotyczących wspomnianej funkcji. Widzimy zrzut ekranu przedstawiający nową funkcję... tyle, że jest ona widoczna w głównej aplikacji Facebooka, a nie w Messengerze.

Artykuł dostarcza dwóch cennych informacji. Po pierwsze, widzimy wypowiedź rzecznika prasowego Facebooka, który informuje, że testy funkcji "Mój dzień" trafią do kolejnych krajów. Po drugie, widzimy wspomniany screen z nowej aplikacji.

Bardzo możliwe, że "Mój dzień" zostanie przeniesiony z Messengera do głównej aplikacji Facebooka!

Choć na screenie widzimy tylko fragment ekranu, od razu można rozpoznać, że pochodzi on z odświeżonej wersji aplikacji Facebooka, a nie Messengera. Zdradza to m.in. charakterystyczne pole z pytaniem "What's on your mind?", w którym można opublikować nowy status na swoim profilu.

U góry aplikacji widać awatary znajomych. Mamy tu nowy, okrągły kształt ikon, który mocno nawiązuje do analogicznej funkcji z Instagrama. Podobnie jak na Instagramie, wokół okrągłych ikon z awatarami widać kolorowe okręgi, które symbolizują nieobejrzane materiały.

Podsumowując tę zawiłą politykę, w głównej aplikacji Facebooka będą prowadzone testy funkcji "Mój dzień" znanej z Messengera, tyle że opakowanej w wygląd "Relacji" z Instagrama.

Oby te testy dotarły również do Polski

Nowy Messenger z funkcją "Mój Dzień" spotkał się w Polsce z ogromną krytyką użytkowników. Wśród moich znajomych znajdę dosłownie 3-4 osoby, które korzystają z tej funkcji. Wielu użytkowników nie aktualizuje aplikacji, lub przywraca starsze wersje.

Ten odzew musi docierać do Facebooka, który - jak widać - zamierza zmienić strategię. Mam nadzieję, że wspomniane wyżej testy faktycznie oznaczają przeniesienie "Mojego dnia" do głównej aplikacji Facebooka. Istnieje też opcja, że Facebook zamierza wprowadzić znikające relacje do obu aplikacji równocześnie

Osobiście uważam, że "Mój dzień" od początku powinien być wdrożony do głównej aplikacji Facebooka, a nie do Messengera. Facebook jest miejscem, gdzie dzielimy się materiałami z wszystkimi znajomymi. Z kolei Messenger ma zupełnie inną funkcję, którą jest bezpośrednia komunikacja.

Jak widać, na tę chwilę wiemy niewiele. Jeśli debiut "Mojego dnia" w głównej aplikacji Facebooka pociągnie za sobą usunięcie tej funkcji z Messengera, będzie to kapitalna zmiana. Oby tylko nie okazało się, że Facebook chce zdublować tę funkcję. Tego byłoby już zbyt wiele.