1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Apple ostatnio odważnie sobie pogrywa. Z App Store znikają kolejne programy

Apple nie spodobała się aplikacja, która mogła okazać się bardzo pomocna dla posiadaczy nowych słuchawek bezprzewodowych. Program na iPhone'a o nazwie Finder for AirPods wyleciał właśnie z App Store'u.

Słuchawki Apple AirPods W1 - opinie / Finder for Airpods
179 interakcji
dołącz do dyskusji

W ostatnich dniach Apple bardzo ochoczo i bardzo wybiórczo czyści swój sklep z aplikacjami. A to na życzenie chińskich władz usuwa New York Times z chińskiego rynku, a to pod dyktando Kremla pozbawia użytkowników z Rosji dostępu do serwisu społecznościowego wykupionego niedawno przez jego konkurenta.

Dziś z App Store zniknęła aplikacja, która mogła być wybawieniem dla posiadaczy słuchawek AirPods o nazwie Finder for AirPods.

Apple AirPods są nie tylko małe, ale nie mają też żadnych kabli. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, gdy zawieruszymy je w mieszkaniu, jeśli nie odłożymy ich karnie do dostępnego w zestawie etui. Mi się co prawda przez ostatnie 2 tygodnie ani razu to nie zdarzyło, ale dopuszczam możliwość, że tak się stanie.

Pewien programista postanowił rozwiązać bohatersko problem nieznany posiadaczom klasycznych słuchawek. Aplikacja Finder for AirPods była płatnym programem w App Store, który pozwalał namierzyć zawieruszone słuchawki dzięki połączeniu Bluetooth. Przypominało to... zabawę w ciepło-zimno.

Niestety nie jest mi dane przetestować Finder for AirPods.

Jak wspomniałem wcześniej, swoich AirPodsów jeszcze nie zawieruszyłem i wyrobiłem już w sobie nawyk odkładania ich do etui. Niewykluczone jednak, że w przyszłości wpadną mi za kanapę, a ja o nich zapomnę - wtedy pewnie zagryzłbym zęby i wydał 3,99 euro na Finder for AirPods.

Niestety, Apple zabrało mi taką możliwość. Finder for AirPods nie da się już kupić w App Storze. Firma zdecydowała się usunąć aplikację ze sklepu. Co prawda jeśli ktoś ją kupił wcześniej to może program pobrać, ale jego twórca nie będzie mógł już wydać aktualizacji bądź poprawić błędów.

Niewykluczone, że Finder for AirPods wyleciały z App Store, bo aplikacja działała słabo. Możliwe, że jest jakieś inne, racjonalne wytłumaczenie tego działania. Apple nie podało jednak oficjalnego powodu usunięcia aplikacji ze sklepu, więc użytkownicy naturalnie podejrzewają firmę o niecne intencje.

Złośliwcy pewnie zaraz powiedzą, że ta aplikacja godziła w interesy Apple'a. W końcu jeśli użytkownik odnajdzie zapodzianą słuchawkę, to nie kupi kolejnej za skromne 69 dolarów...