REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Marzy ci się aplikacja dla gości, ale cię na nią nie stać? Vamoos rozwiązuje ten problem

Coraz trudniej oferować swoje usługi bez aplikacji mobilnej. I coraz trudniej taką aplikacją się wyróżnić biorąc pod uwagę rosnące ceny jej zaprojektowania i zbudowania. Do Polski wkracza jednak firma, która oferuje coś, co można określić jako bardzo obiecujący kompromis.

Nie stać cię na aplikację? Vamoos może rozwiązać twój problem
REKLAMA
REKLAMA

O Vamoosie po raz pierwszy usłyszałem dość niedawno. Opowiedział mi o nim jeden z naszych najstarszych stażem Czytelników, który do dziś bardzo aktywnie udziela się w komentarzach na Spider’s Web. Wyobrażam sobie, że dołączył do tego projektu poprzez inspirację zdobytą przy lekturze na temat młodych innowacyjnych firm na łamach naszego serwisu, ale wolę nie dopytywać o szczegóły, by nie niszczyć sobie potencjalnej iluzji.

Nie będę jednak tutaj truł na temat pasji do projektu czy o innych tego rodzaju poetyckich zagadnieniach. Vamoos jest ciekawy sam w sobie, bowiem potencjalnie rozwiązuje problem który dotyka kilka znajomych mi osób. Osób, które trudnią się szerokopojętym przyjmowaniem gości, czy to w ramach imprez, szkoleń, czy też po prostu z branży turystycznej. Osób, które zbyt późno zorientowały się w nadejściu tak zwanej ery post PC. I które nie mają za bardzo środków i pomysłu na inwestowanie w aplikacje mobilne.

Co to właściwie jest ten Vamoos?

Pewien brytyjski organizator wycieczek postanowił ułatwić życie swoim klientom. Jak zauważył, wakacje za granicą oznaczają zabieranie ze sobą sporej ilości dokumentów - czy to rezerwacje lotów, hoteli, vouchery z biur podróży, czy też numery telefonów, dokumenty ubezpieczenia -  jest tego całkiem sporo. Im dłuższe wakacje, im większa ilość miejsc lub informacji które klient powinien mieć lub znać, tym większy problem. W papierach można się pogubić a wręcz… je zgubić.

Vamoos
Organizator może serwować swoim klientom korzystającym z opartej o Vamoos aplikacji ciekawe i przydatne informacje

Vamoos pozwala tego uniknąć, oferując zarówno backend dla organizatora wycieczki, właściciela hotelu, organizatora szkolenia, koncertu czy innego podobnego przedsięwzięcia, jak i dostosowywaną do potrzeb działalności aplikację mobilną, a więc frontend dla klienta. Z platformy korzystać mogą w zasadzie wszystkie firmy, które w różny sposób obsługują klientów indywidualnych i grupowych.

Aplikacja mobilna na zamówienie

Aplikacja mobilna może być w pełni dostosowana do potrzeb klienta, z własnym brandingiem i stylem włącznie. Działa też w trybie offline, więc nie polega tylko na udostępnianej przez Vamoos chmurze, a zatem roaming jej użytkownikom niestraszny. Może też być opublikowana w sklepie z aplikacjami pod marką klienta zachowując wsparcie techniczne ze strony Vamoos.

Aplikacja obsługuje interaktywne mapy, które również można przystosować do własnych wymagań, z proponowaniem trasy i metody transportu włącznie. Pozwala indywidualnymi grupowym klientom dzielić się zdjęciami i wiadomościami wewnątrz aplikacji a jednocześnie z poziomu aplikacji łatwo można dzielić się zdjęciami z sieciami społecznościowymi.

Co ta aplikacja potrafi?

Przykładowo, jako użytkownik końcowy, mając aplikację od organizatora korzystającego z usług Vamoos, możemy pochwalić się nadciągającą wycieczką znajomym, sprawdzić prognozę pogody dla miejsc które planujemy odwiedzić, zgromadzić w niej wszystkie niezbędne dokumenty i sprawdzić ciekawe miejsca turystyczne proponowane przez organizatora.

To samo tyczy się na przykład festiwali: aplikacja poinformuje nas gdzie są sceny, toalety, catering czy inne miejsca. W przypadku szkoleń, do aplikacji można dołączyć dowolne materiały informacyjne.

Vamoos

W planach jest też przygotowanie typowo konsumenckiej wersji aplikacji, która pomoże w organizacji ślubów, wesel, imprez rodzinnych, towarzyskich i im podobnych. Aplikacja działa na telefonach i tabletach z Androidem i iOS. Jest aplikacja dla Apple Watcha, a także urządzenia Garmina są wstanie odbierać powiadomienia z aplikacji.

Ile to kosztuje?

REKLAMA

Vamoos oferuje darmowy, 30-dniowy okres próbny. Po tym czasie należy zacząć, jako przedsiębiorca, płacić miesięczną subskrypcję. Jej wysokość zależy od indywidualnych negocjacji, a czynnikami są wielkość naszej firmy, szacowana liczba klientów i inne wymagania względem aplikacji. Vamoos zapewnia jednak, że koszty są „nieporównywalnie niższe od stworzenia własnej aplikacji”. Najtańszy możliwy abonament to 1,5 euro od użytkownika.

Nie potrafię ocenić atrakcyjności tej oferty z oczywistych względów. Ani ja, ani nikt z zespołu Spider’s Web nie zajmuje się organizowaniem imprez, szkoleń, wakacji i tak dalej. Czynnik ekonomiczny jednak do mnie przemawia. Czy Vamoos jest rozwiązaniem twoich problemów? To musisz ocenić sam. Przy czym, jak się domyślam, wspomniany ze wstępie Czytelnik z przyjemnością odpowie na wasze pytania w komentarzach.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA