REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Marzy ci się aplikacja dla gości, ale cię na nią nie stać? Vamoos rozwiązuje ten problem

Coraz trudniej oferować swoje usługi bez aplikacji mobilnej. I coraz trudniej taką aplikacją się wyróżnić biorąc pod uwagę rosnące ceny jej zaprojektowania i zbudowania. Do Polski wkracza jednak firma, która oferuje coś, co można określić jako bardzo obiecujący kompromis.

19.12.2016
19:07
Nie stać cię na aplikację? Vamoos może rozwiązać twój problem
REKLAMA
REKLAMA

O Vamoosie po raz pierwszy usłyszałem dość niedawno. Opowiedział mi o nim jeden z naszych najstarszych stażem Czytelników, który do dziś bardzo aktywnie udziela się w komentarzach na Spider’s Web. Wyobrażam sobie, że dołączył do tego projektu poprzez inspirację zdobytą przy lekturze na temat młodych innowacyjnych firm na łamach naszego serwisu, ale wolę nie dopytywać o szczegóły, by nie niszczyć sobie potencjalnej iluzji.

Nie będę jednak tutaj truł na temat pasji do projektu czy o innych tego rodzaju poetyckich zagadnieniach. Vamoos jest ciekawy sam w sobie, bowiem potencjalnie rozwiązuje problem który dotyka kilka znajomych mi osób. Osób, które trudnią się szerokopojętym przyjmowaniem gości, czy to w ramach imprez, szkoleń, czy też po prostu z branży turystycznej. Osób, które zbyt późno zorientowały się w nadejściu tak zwanej ery post PC. I które nie mają za bardzo środków i pomysłu na inwestowanie w aplikacje mobilne.

Co to właściwie jest ten Vamoos?

Pewien brytyjski organizator wycieczek postanowił ułatwić życie swoim klientom. Jak zauważył, wakacje za granicą oznaczają zabieranie ze sobą sporej ilości dokumentów - czy to rezerwacje lotów, hoteli, vouchery z biur podróży, czy też numery telefonów, dokumenty ubezpieczenia -  jest tego całkiem sporo. Im dłuższe wakacje, im większa ilość miejsc lub informacji które klient powinien mieć lub znać, tym większy problem. W papierach można się pogubić a wręcz… je zgubić.

Vamoos class="wp-image-535038"
Organizator może serwować swoim klientom korzystającym z opartej o Vamoos aplikacji ciekawe i przydatne informacje

Vamoos pozwala tego uniknąć, oferując zarówno backend dla organizatora wycieczki, właściciela hotelu, organizatora szkolenia, koncertu czy innego podobnego przedsięwzięcia, jak i dostosowywaną do potrzeb działalności aplikację mobilną, a więc frontend dla klienta. Z platformy korzystać mogą w zasadzie wszystkie firmy, które w różny sposób obsługują klientów indywidualnych i grupowych.

Aplikacja mobilna na zamówienie

Aplikacja mobilna może być w pełni dostosowana do potrzeb klienta, z własnym brandingiem i stylem włącznie. Działa też w trybie offline, więc nie polega tylko na udostępnianej przez Vamoos chmurze, a zatem roaming jej użytkownikom niestraszny. Może też być opublikowana w sklepie z aplikacjami pod marką klienta zachowując wsparcie techniczne ze strony Vamoos.

Aplikacja obsługuje interaktywne mapy, które również można przystosować do własnych wymagań, z proponowaniem trasy i metody transportu włącznie. Pozwala indywidualnymi grupowym klientom dzielić się zdjęciami i wiadomościami wewnątrz aplikacji a jednocześnie z poziomu aplikacji łatwo można dzielić się zdjęciami z sieciami społecznościowymi.

Co ta aplikacja potrafi?

Przykładowo, jako użytkownik końcowy, mając aplikację od organizatora korzystającego z usług Vamoos, możemy pochwalić się nadciągającą wycieczką znajomym, sprawdzić prognozę pogody dla miejsc które planujemy odwiedzić, zgromadzić w niej wszystkie niezbędne dokumenty i sprawdzić ciekawe miejsca turystyczne proponowane przez organizatora.

To samo tyczy się na przykład festiwali: aplikacja poinformuje nas gdzie są sceny, toalety, catering czy inne miejsca. W przypadku szkoleń, do aplikacji można dołączyć dowolne materiały informacyjne.

Vamoos class="wp-image-535037"

W planach jest też przygotowanie typowo konsumenckiej wersji aplikacji, która pomoże w organizacji ślubów, wesel, imprez rodzinnych, towarzyskich i im podobnych. Aplikacja działa na telefonach i tabletach z Androidem i iOS. Jest aplikacja dla Apple Watcha, a także urządzenia Garmina są wstanie odbierać powiadomienia z aplikacji.

Ile to kosztuje?

REKLAMA

Vamoos oferuje darmowy, 30-dniowy okres próbny. Po tym czasie należy zacząć, jako przedsiębiorca, płacić miesięczną subskrypcję. Jej wysokość zależy od indywidualnych negocjacji, a czynnikami są wielkość naszej firmy, szacowana liczba klientów i inne wymagania względem aplikacji. Vamoos zapewnia jednak, że koszty są „nieporównywalnie niższe od stworzenia własnej aplikacji”. Najtańszy możliwy abonament to 1,5 euro od użytkownika.

Nie potrafię ocenić atrakcyjności tej oferty z oczywistych względów. Ani ja, ani nikt z zespołu Spider’s Web nie zajmuje się organizowaniem imprez, szkoleń, wakacji i tak dalej. Czynnik ekonomiczny jednak do mnie przemawia. Czy Vamoos jest rozwiązaniem twoich problemów? To musisz ocenić sam. Przy czym, jak się domyślam, wspomniany ze wstępie Czytelnik z przyjemnością odpowie na wasze pytania w komentarzach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA