REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Steam + DualShock 4 = <3. Pełne wsparcie dla pada od PlayStation 4 na komputerach

Tam, gdzie opory stwarzał Microsoft, pomogło Valve. Steam jest teraz w pełni kompatybilny z kontrolerami DualShock 4, a możliwości konfiguracji pozytywnie zaskakują.

15.12.2016
20:36
Steam + DualShock 4. Pad PlayStation 4 dostał wsparcie na PC
REKLAMA

DualShock 4 „dogadywał się” z platformą Steam już wcześniej, lecz dopiero teraz wsparcie dla kontrolera wyszło poza wersję beta platformy cyfrowej dystrybucji. Na oficjalnej liście zmian wnoszonych przez najnowszą aktualizację oprogramowania, technicy Steam pokazują imponującą listę możliwości, jakie oferuje pad od PlayStation 4 podłączony do PC.

REKLAMA

Co takiego potrafi DualShock 4 sparowany z nakładką Steam?

Przede wszystkim, można za jego pomocą grać we wszystkie produkcje umożliwiające obsługę za pomocą kontrolerów. Pad PlayStation 4 wibruje, a wbudowany w niego panel świetlny możemy konfigurować wedle własnego uznania. Ustawimy nie tylko kolor, jakim będzie się jarzył pad, ale również intensywność wydzielanego światła oraz tryb działania (stały promień, oddech i tak dalej).

zrzut-ekranu-2016-12-14-o-16-29-30

Świetną wiadomością jest wsparcie dla żyroskopu wbudowanego w kontroler DualShock 4. Dzięki temu pad może zamienić się w czuły wskaźnik, za pomocą którego obsłużymy na przykład klawiaturę ekranową. Dokładnie tak samo, jak działa to w tej chwili na PlayStation 4.

Będąc przy wskaźnikach, oprogramowanie Steam nareszcie doczekało się wsparcia kursora myszki za pomocą gałek analogowych osadzonych w kontrolerach. To udogodnienie dotyczy nie tylko pada PlayStation, ale wszystkich urządzeń peryferyjnych, które możemy sparować za pomocą programu Steam.

Wracając do DualShocka, Steam wspiera dotykowy panel, będący znakiem rozpoznawczym tego pada. Do tego każdy przycisk na urządzeniu jest w pełni programowalny, dokładnie tak samo, jak w kontrolerze Steam. Do pada Sony możemy przyporządkować akcje wykonywane zarówno za pomocą myszki, jak i klawiatury. Konfigurowalna jest nawet czułość przycisków! Bajka.

zrzut-ekranu-2016-12-14-o-16-33-33

Gdyby tego było mało, konkretnym padom możemy przypisywać unikalne profile, z własnoręcznie dopasowanymi ustawieniami. Do tego Steam będzie wysyłał informacje o kontrolerze PS4 prosto do gry. Jeżeli ta obsługuje nakładkę ikon PlayStation, zestaw symboli zostanie zmieniony na ten charakterystyczny dla platform Sony.

Miliony graczy na całym świecie dostały świetny prezent.

Większość czytelników Spider’s Web zgodzi się ze mną, że to pad od Xboksa One jest w tym momencie najlepszym kontrolerem dostępnym na rynku. Biorąc jednak pod uwagę, że Sony sprzedało już ponad 50 mln konsol PlayStation 4, wsparcie dla DualShocka 4 jest logicznym, świetnym posunięciem.

dualshock-4-slim-6
REKLAMA

Czasami jest tak, że potrzebujemy przerwy od konsoli. Jeżeli jednak przyzwyczailiśmy się do obsługi gier za pomocą pada, kurzące się DualShocki wykorzystamy podczas zabawy na komputerze osobistym. To po prostu bardzo praktyczna opcja, którą docenią miliony graczy na całym świecie. Po co kupować pad Xboksa, jeśli można wykorzystać już posiadany sprzęt Sony.

Aby sparować DS4 z PC, zainstaluj najnowszą wersję oprogramowania Steam. Następnie podłącz kontroler do komputera, po czym uruchom Steam Big Picture. Program rozpozna nowy kontroler, po czym zaproponuje instalację sterowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA