REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polska w Civilization VI! Znamy przywódcę, specjalne jednostki, budynki i umiejętności

Nie spodobało mi się, gdy Civilization VI było reklamowane polską husarią, której zabrakło w finalnej wersji kodu. Teraz twórcy wspaniałej gry strategicznej naprawiają ten błąd, a Polska nareszcie stała się grywalną nacją. Gdyby tego było mało, posiadacze edycji Deluxa dostają ją za darmo! 

21.12.2016
10:25
Polska oficjalnie w Civilization VI! Poprowadzi nas Jadwiga
REKLAMA
REKLAMA

To nie pierwszy raz, kiedy Rzeczpospolita zostaje jedną z dostępnych sił do wyboru. Polska oficjalnie zadebiutowała już w Civilization V, wraz z kapitalnym dodatkiem Nowy Wspaniały Świat. O ile wtedy prowadził nas Kazimierz Wielki, teraz Rzeczpospolita będzie dowodzona nieco delikatniejszą, kobiecą ręką.

Polska w Civilization VI jest reprezentowana przez Królową Jadwigę!

Zabawne, bo właśnie o Jadwidze rozmawialiśmy w komentarzach, typując ją na jednego z najciekawszych liderów stojących na czele Polski w najnowszej odsłonie turowej strategii. Nasze swobodne rozważania okazały się prawdą, a Jadwiga Andegaweńska faktycznie poprowadzi Rzeczpospolitą w świecie gry.

civilization-iv-polska-jadwiga class="wp-image-535511"

Jako święta Kościoła Katolickiego, Jadwiga Andegaweńska posiada bardzo ciekawą umiejętność. Gdy jej robotnicy tworzą fort na własnych ziemiach, sąsiednie kafelki przy budynku przechodzą w posiadanie Polski. Nawet, jeżeli należą do innej frakcji! Z kolei wpływ Jadwigi sprawia, że cywilizacja poszkodowana utratą ziem przechodzi na religię wyznawaną przez Rzeczpospolitą.

Dzięki Jadwidze polskie placówki kultury oraz religii zyskują dodatkowe bonusy, z kolei producenci Civilization VI chcieli, aby Rzeczpospolita była w ich grze ekspansywną siłą religijno-militarną.

Unikalną budowlą Polski w Civilization VI są Sukiennice.

Sukiennice to budynki handlowe, w których sprzedawało się odzież i materiały. Zajmowały centralną część rynku, najczęściej niedaleko ratuszy. Najpopularniejszymi polskimi sukiennicami są oczywiście te w Krakowie. znajdujące się w centralnej części Rynku Głównego.

civilization-vi-polska-sukiennice class="wp-image-535510"

Wirtualne sukiennice mają podwójne zastosowanie. Budowla zapewnia złoto za powiązane z nią handlowe szlaki wewnątrz państwa. Jeżeli zaś z sukiennicami powiązane są zewnętrzne, międzyfrakcyjne szlaki handlowe, sukiennice zaczynają generować premię do produkcji. Przydatny budynek.

Niepowtarzalną jednostką bojową Polski w Civilization VI jest oczywiście skrzydlata husaria.

Oddział wyspecjalizowanej piechoty GROM musi jeszcze poczekać na swoją kolej. Tak jak w Civilization V, również w najnowszej grze Firaxis unikalną jednostką Polski jest skrzydlata konnica, znacznie silniejsza od swoich odpowiedników z innych państw, pochodzących z tego samego okresu.

Skrzydlata husaria posiada ciekawą zdolność specjalną. Gdy husarzy zaatakują, zadając więcej obrażeń przeciwnikowi, niż ten zada im, wrogie jednostki automatycznie zmuszone są do wycofania o jedno pole. Oponenci przyparci do muru, pozbawieni możliwości ucieczki, dostaną dodatkowe, potężne obrażenia.

civilization-vi-polska-3 class="wp-image-535506"

Pakiet scenariusza i cywilizacji Polski jest dostępny od dzisiaj.

REKLAMA

Zestaw zawartości do pobrania dodaje do Sid Meier’s Civilization VI Polskę, jej przywódczynię Jadwigę oraz nowy scenariusz „Dziedzictwo Jadwigi”. Za darmo dla posiadaczy edycji Deluxe oraz w cenie 5 euro dla użytkowników podstawowej wersji.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA