1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto OMEN HP 17 - najpotężniejszy laptop dla graczy od HP dostępny na polskim rynku

Lokowanie produktu

Jest potężny. Jest kosztowny. Jest wyposażony w podzespoły, które pozwalają grać na najwyższych ustawieniach graficznych. Na polski rynek trafił właśnie OMEN 17 - najpotężniejszy laptop dla graczy w ofercie HP.

20.12.2016
12:53
Oto OMEN HP 17 - najpotężniejszy laptop dla graczy w historii HP

Kilka dni temu Łukasz Kotkowski przetestował dla was ekonomiczną wersję laptopa HP - OMEN HP 15. „Piętnastka” to mobilny sprzęt ze średniej półki, pozwalający grać we wszystkie najnowsze gry wideo na wysokich i średnich ustawieniach graficznych, przy zachowaniu 30+ klatek na sekundę.

Dzisiaj idziemy w zupełnie przeciwnym kierunku. OMEN HP 17 to najdroższa, najpełniejsza konfiguracja laptopa Omen, która właśnie wylądowała na polskim rynku. Sprzęt kosztuje zawrotne 8 tysięcy złotych, oferując w zamian potężne podzespoły, do których może wzdychać każdy komputerowy gracz. Nawet ten stacjonarny.

OMEN HP 17 to pierwszy laptop HP, który został wyposażony w kartę GeForce GTX 1070.

Nvidia GeForce GTX 1070(M) z 8 gigabajtami dedykowanej pamięci GDDR5 pozwala zapomnieć, że jest coś takiego jak ustawienia graficzne. Karta graficzna otwiera laptopa nie tylko na najwyższe konfiguracje w grach wideo, ale również bezkompromisową wirtualną rzeczywistość, przy wykorzystaniu takich narzędzi jak Oculus Rift czy HTC Vive.

Mobilny GeForce GTX 1070 to na przykład Wiedźmin 3 odpalony w konfiguracji ultra, w 1080p, z widełkami od 45 do 65 klatek na sekundę. Generując obraz w formacie 4K, który możemy wyświetlić na zewnętrznym ekranie, Geralt z Rivii wciąż działa w 30 klatkach na sekundę, przy średnio-wysokich ustawieniach graficznych.

FullHD w 60 klatkach, ugrzecznione 4K w 30 klatkach, do tego pełnoprawna wirtualna rzeczywistość - GeForce GTX 1070(M) to druga najpotężniejsza mobilna karta graficzna, jaką kiedykolwiek stworzyła Nvidia. Jej osiągi dorównują w aż 80 procentach wersji stacjonarnej, pozbawionej problemów wynikających z zamkniętej architektury laptopa.

omen-hp-17-21 class="wp-image-535234"

Najpotężniejszy laptop dla graczy od HP domyślnie posiada 12 gigabajtów pamięci RAM DDR4 (1 raz 4 GB plus 1 raz 8 GB). To mniej niż posiadają konfiguracje dla graczy wyposażone w najnowsze karty graficzne. Na tym polu zazwyczaj celuje się w przynajmniej 16 gigabajtów pamięci.

Z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwielokrotnić pamięć Omena na własną rękę. Laptop HP posiada aż dwa porty dostępne dla użytkownika. Dzięki nim łatwo powiększymy pamięć urządzenia, na przykład do 32 gigabajtów RAM-u.

omen-hp-17-22 class="wp-image-535233"

Pozostałe podzespoły to już „wysoka klasyka” laptopów stworzonych z myślą o graniu.

Procesor znajdujący się w OMEN HP 17 to Intel Core i7-6700HQ (2,6 GHz, maks. 3,5 GHz, 6 MB pamięci podręcznej, 4 rdzenie). Błyskawiczną pracę na plikach zapewni dysk SSD o solidnej pojemności 512 gigabajtów. Gracze docenią matowy ekran laptopa, o przekątnej 17’3 cala, dzięki któremu zapomnimy o irytujących refleksach.  Do tego wbudowany ekran został wsparty technologią G-Sync, dzięki której częstotliwość odświeżania zostaje dopasowana do możliwości układu GPU.

Jeżeli chodzi o łączność, Omen HP 17 posiada port HDMI, wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe, trzy porty USB 3.1, port Mini DisplayPort, czytnik kart pamięci oraz port RJ-45. Laptop został dodatkowo wyposażony w kamerę oraz zestaw mikrofonów RealSense. Dzięki nim możemy korzystać ze sterowania systemem za pomocą wzroku, bawić się z unikalnymi, eksperymentalnymi grami, a także używać systemu identyfikacji Windows Hello.

omen-hp-17-24 class="wp-image-535231"

Miłym dodatkiem, odróżniającym OMENA HP 17 od produktów konkurencji, są wysokiej jakości głośniki znanej firmy Bang & Olufsen, Te zostały dopasowane do gier wideo, filmów i seriali, oferując bardziej kinowe, głębokie oraz basowe doświadczenie. Wszystko zmieściło się w czarnej obudowie, a całość waży 3,35 kilograma.

OMEN HP 17 jedzie już do nas na testy.

Tymi zajmie się Łukasz Kotkowski, porównując sprzęt wyceniony na nieco ponad 8000 złotych z innymi laptopami dla graczy. „Siedemnastka” to jednak nie jedyny nowy produkt od HP skierowany do wymagających użytkowników.

HP rozpoczęło współpracę z producentem urządzeń peryferyjnych SteelSeries. Na mocy porozumienia, marka OMEN by HP doczekała się własnej serii myszek, klawiatur i zestawów słuchawkowych, opartych o sprawdzone i rozpoznawalne projekty. Pierwszą serię tych akcesoriów sprawdziliśmy w tym miejscu.

ZOBACZ: HP OMEN 17 czyli mobilna BESTIA dla graczy z GTX 1070

Lokowanie produktu
Najnowsze