REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Weekend bez ładowarki z Lenovo Moto Z Play i Incipio Offgrid Powerpack

Wyobraź sobie sytuację, w której wyjeżdżasz na weekend i zapominasz ładowarki do smartfona - katastrofa! No chyba, że tym smartfonem jest Lenovo Moto Z Play.

23.12.2016
17:56
Moto Z Play i moduł baterii to idealne połączenie.
REKLAMA
REKLAMA

Jak często ładujesz swój telefon? Raz dziennie? Dwa razy dziennie? Jeśli rzadko używasz - raz na dwa dni?

Najwytrwalsze ze współczesnych smartfonów potrafią zapewnić około dwóch dni niezbyt intensywnego użytkowania z dala od gniazdka, ale zazwyczaj by osiągnąć taki wynik, trzeba się naprawdę starać.

Tak więc sytuacja, w której wyjeżdżasz na weekend nie biorąc ze sobą ładowarki do telefonu lub powerbanku wydaje się być bardzo złym pomysłem - smartfon na pewno nie wytrzyma prawie 3 dni bez ładowania.

Zupełnie inaczej jest z Lenovo Moto Z Play.

Jak wspominałem w pełnej recenzji, niebywały czas pracy na jednym ładowaniu jest jedną z największych zalet tego urządzenia.
48 godzin bez prądu? Żadne wyzwanie. Przy rozsądnie dobranych, a nadal bardzo wydajnych podzespołach i ekranie o rozdzielczości FHD, akumulator o pojemności 3510 mAh spokojnie radzi sobie z najdłuższymi dniami intensywnego użytkowania.

moto-z-play-9 class="wp-image-531512"

Wciąż mówię jednak o 48 godzinach, a przecież mieliśmy mówić o całym weekendzie. Tutaj Lenovo Moto Z Play wyciąga największego asa z rękawa - swą modułowość. A konkretnie moduł Moto Mods z akumulatorem od Incipio.

Incipio Offgrid Powerpack to obowiązkowy dodatek dla tych, którzy spędzają większość czasu z dala od gniazdka.

Po co targać ze sobą dodatkowy powerbank? Lenovo Moto dla swoich smartfonów przewidziało o wiele bardziej eleganckie rozwiązanie - moduł akumulatora od Incipio, który zapewnia smartfonom Lenovo Moto Z i Moto Z Play dodatkowe 2220 mAh baterii. Zarówno w przypadku Moto Z jak i Z Play te 2220 mAh oznacza nawet 22 dodatkowe godziny komfortowego użytkowania telefonu.

moto-z-play-11 class="wp-image-531514"

W czasie miesiąca ze smartfonami Lenovo Moto zazwyczaj dodawał on co najmniej 12-15 godzin do regularnego czasu pracy urządzeń.

Jego ogromną zaletą jest prostota podłączenia - żadnego plątającego się kabla, czy wystającego z torby. Moduł Incipio wystarczy podłączyć magnetycznie do plecków smartfona. I tyle.

W dodatku na pasku stanu Lenovo Moto Z i Z Play pojawi się drugi wskaźnik naładowania - ten mierzący energię pozostałą w akumulatorze modułu.

Moduł od Incipio nie powiększa gabarytów smartfona w znaczący sposób.

lenovo-moto-z-mods-2 class="wp-image-528210"

Kojarzycie dodatkowe obudowy z akumulatorem do iPhone'a lub Samsungów Galaxy? Pomijając niewygodny montaż, ich ogromną wadą są gabaryty. Po założeniu takiego etui smukły smartfon przemienia się w ciążącą w kieszeni cegłę.

Incipio Offgrid Powerpack mierzy sobie raptem kilka milimetrów grubości. Gdy założyć go na Lenovo Moto Z, smartfon wraz z modułem osiąga grubość większości telefonów na rynku (bo sama Moto Z jest niemożliwie smukła - 5,2 mm).

moto-z-play-10 class="wp-image-531513"

Gdy założyć go na nieco grubszą Lenovo Moto Z Play, nadal nie stanowi on nadbagażu, który byłby niewygodny w kieszeni.

Podczas długich wyjazdów czy pobytu w Warszawie zakładałem moduł Incipio na Lenovo Moto Z Play, by nie musieć martwić się o akumulator i ani razu nie zdarzyło się, bym czuł się niekomfortowo, nosząc taki zestaw w kieszeni spodni.

A korzyści? Totalny spokój ducha, przez cały weekend.

Gdy wyjeżdżam na weekend, moje wykorzystanie smartfona zazwyczaj sprowadza się do miksu korzystania z nawigacji, robienia zdjęć, grania w gry, strumieniowania muzyki i nadrabiania mediów społecznościowych. Z wyjątkiem tego ostatniego - wszystkie zadania bardzo obciążają akumulator urządzenia.

lenovo-moto-z-recenzja-8 class="wp-image-528918"

Dotychczas na takie wyjazdy zawsze zabierałem ze sobą duży powerbank. Bo też zazwyczaj musiałem ładować smartfona co wieczór, albo i częściej.

Z Lenovo Moto Z Play po raz pierwszy mogłem wyjechać na weekend nie tylko bez powerbanku, ale nawet bez ładowarki.

To ogromna ulga, bo niejednokrotnie zdarzyło mi się zapomnieć o ładowarce wyjeżdżając z domu i zawsze było to bardzo stresujące. Mając ze sobą zestaw Moto Z Play + moduł Incipio po raz pierwszy mogłem się kompletnie nie przejmować "tankowaniem" telefonu. Przez cały weekend.

Moduł Incipio to pierwszy Moto Mods, który powinien znaleźć się w twoim zestawie.

Jeśli zdecydowałeś się na zakup którejś z nowych Lenovo Moto Z i zastanawiasz się, jakim modułem rozbudować swój zestaw, właśnie ten od Incipio powinien gościć na pierwszym miejscu twojej listy życzeń.

Podziękujesz sobie podczas pierwszego wyjazdu, na który zapomnisz wziąć ze sobą ładowarki.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA