REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Lenovo jest bardziej gotowe na MacBooka Pro, niż Apple. Oto nowe monitory i stacje dokujące na USB-C

Lenovo jest gotowe na rewolucję pojedynczego kabelka. Nowe monitory i stacje dokujące to obowiązkowe akcesoria, nie tylko dla nowych Thinkpadów.

28.12.2016
15:47
Lenovo prezentuje stacje dokujące USB-C.
REKLAMA
REKLAMA

Na kilka dni przed startem targów CES 2017 w Las Vegas Lenovo zaprezentowało aż 9 modeli laptopów z serii Thinkpad. Wiele z nich wyposażono w złącza USB-C lub Thunderbolt 3, dlatego też firma przygotowała stosowne peryferia.

Dwa nowe monitory Lenovo ThinkVision.

Nowe monitory Lenovo ThinkVision dostępne będą w dwóch rozmiarach - 27 oraz 23,8 cali przekątnej. Obydwa panele mają rozdzielczość 2560 x 1440 i pokrywają blisko 100% przestrzeni barw sRGB.

lenovo-thinkvision-p27h-display-rear class="wp-image-536257"

Jak na sprzęty z linii biznesowej, która raczej nie wsławiła się swą urodą, nowe monitory Lenovo ThinkVision prezentują się naprawdę ładnie. Zawdzięczają to cieniutkim ramkom wokół ekranu i bardzo smukłej, jak na taki sprzęt, konstrukcji.

Najważniejszy jest tu jednak fakt, iż monitory wyposażono w port USB-C 3.1. Możliwe więc będzie podłączenie laptopa jednym przewodem, który posłuży zarówno do transferu obrazu i danych, jak i ładowania komputera.

Obydwa monitory mają także wbudowane złącze DisplayPort, więc można do nich podłączyć dodatkowy panel.

lenovo-thinkvision-p27h-display-front class="wp-image-536256"

Zapowiada się również, że wzorem poprzednich generacji, nowe monitory ThinkVision nie będą drogie. Mniejszy ma kosztować 259 dol. zaś większy - 329 dol. To bardzo przystępne ceny jak na możliwości tych urządzeń. Kto wie - być może warto je będzie rozważyć nawet nie posiadając jednego z nowych Thinkpadów.

Dwie nowe stacje dokujące dla najbardziej wymagających.

Stacje dokujące to nieodłączny element całej "kultury" Thinkpada. Chyba żadna inna firma nie oferuje aż tylu opcji rozszerzeń dla laptopów. Nowe stacje dokujące pozwolą znacząco rozszerzyć możliwości nowych Thinkpadów i nie tylko, bo są to rozwiązania uniwersalne.

lenovo-thunderbolt-3-dock-rear-press_0 class="wp-image-536259"

Ponownie, mamy tu do czynienia z łącznością przez port USB-C w jednej stacji i Thunderbolt 3 w drugiej. Obydwie więc łączymy z laptopem przy pomocy jednego kabelka, który prześle wszystkie dane, a także naładuje laptopa - w wersji USB-C stacja dostarczy 65W do akumulatora, zaś wariant Thunderbolt 3 - max 60W.

Lenovo prezentuje stacje dokujące USB-C. class="wp-image-536260"

Do stacji dokującej USB-C podłączymy jeden monitor 4K 60 Hz bądź dwa monitory FHD 60 Hz. W stacji dokującej Thunderbolt 3, dzięki przyrostowi prędkości transferu danych, wykorzystamy nawet dwa monitory 4K przy 60 Hz lub 3 monitory 4K przy 30 Hz.

Stacje dokujące Lenovo Thinkpad pasować będą nie tylko do laptopów marki, więc również stanowią ciekawą, uniwersalną propozycję.

Na rynek trafią już w marcu, a kosztować mają 199 dol. za wersję USB-C i 270 dol. za wariant Thunderbolt 3.

REKLAMA

Co ciekawe, nowe peryferia można wykorzystać również z MacBookami Pro 2016 i są to jedne z pierwszych stacji dokujących, które pozwolą rozszerzyć funkcjonalność nowych laptopów Apple.

Jeśli więc kupiłeś nowego MacBooka, a religia pozwala ci nabyć osprzęt od innego producenta, niż Apple, zarówno monitory ThinkVision jak i stacje dokujące są propozycją wartą uwagi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA