REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Xbox i Orange zgraną parą, teraz będziesz mógł kupować gry „w kredycie”

Marzy ci się jakaś gra na Xboksa, ale akurat pustki na karcie, a wypłata dopiero za kilka dni? Nie możesz już się doczekać? Cóż, jeżeli jesteś abonentem Orange, to to właśnie przestało być problemem.

09.12.2016
12:36
Jak kupić grę na Xboxa bez karty? Z Orange to proste
REKLAMA
REKLAMA

Nie tak dawno temu Piotrek przekazał nam bardzo fajną nowinę: płatności operatorskie, dostępne w Sklepie Windows już od jakiegoś czasu, zostały rozszerzone o wersję tego Sklepu na konsole do gier. Niestety, gdy Piotrek nas o tym informował, z mechanizmem nie współpracował jeszcze żaden polski operator. Dziś to się zmienia. I, co więcej, obejmie wszystkie gry ze Sklepu Windows, również gry na komputery osobiste.

Często bowiem zdarza się sytuacja (no, przynajmniej mi, ale wyobrażam sobie, że wam i również), że wychodzi jakaś gra, na której mi zależy. Niestety, fundusze są już zablokowane: saldo karty płatniczej nie jest z gumy, a trzeba jeszcze rachunki opłacić czy zjeść coś smacznego. A wypłata dopiero za kilkanaście dni.

Zamiast czekać na uzbieranie pieniędzy można od dziś dopisać cenę gry do rachunku za telefon i zacząć zabawę. Nie ma żadnego dodatkowego kosztu, marży czy oprocentowania. Po prostu płatność zostaje przesunięta w czasie do daty płatności rachunku za telefon.

Nie tylko wygodne, ale również i bezpieczne

Zakupy za pośrednictwem operatora komórkowego są też rozwiązaniem dla osób mających obawy przed korzystaniem z karty na platformach mobilnych czy konsolach, gdyż nie wymagają podawania numeru karty w sieci. Płatności operatorskie na Xboksie są chronione limitem miesięcznym w wysokości 300 zł, a każda transakcja w sklepie musi być potwierdzona hasłem do Konta Microsoft.

REKLAMA

Usługa jest dostępna dla użytkowników systemu Windows 10 i platformy Xbox, umożliwiając zakupy grę na komputer PC i konsolę, a zakupione aplikacje i treści możemy wykorzystać w ramach naszego Konta Microsoft na dowolnym urządzeniu pod kontrolą systemu Windows 10.

Musimy oczywiście posiadać kartę SIM Orange oraz powiązać ją z naszym Kontem Microsoft. Na szczęście aplikacja Xboksa dostępna jest na wszystkie popularne systemy operacyjne, a więc Windows, iOS i Android.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA