Gry  / News

Nie masz pieniędzy na grę? Żaden problem - niebawem doliczysz ją do rachunku operatora

Picture of the author

Microsoft wprowadza nowy sposób rozliczania się za gry na Xboksa One. Od teraz będzie można je zakupić z wykorzystaniem smartfona, a płatność rozliczyć dopiero pod koniec miesiąca razem z abonamentem za usługi telekomunikacyjne.

Sposobów, by kupić gry na konsole jest już kilka. Można po prostu pójść do sklepu lub zamówić płytę w sklepie online. Osoby, które nie chcą ruszać się z domu i nie lubią czekać mogą kupić grę bezpośrednio na konsoli dokonując płatności kartą, wykorzystując usługę PayPal lub karty podarunkowe.

Teraz dołącza do tego tzw. carrier billing.

Mechanizm o nazwie carrier billing, czyli płaceniu za cyfrowe dobra operatorowi telefonii komórkowej, nie jest oczywiście niczym nowym. Już teraz można w ten sposób kupować np. gry i aplikacje mobilne - treści cyfrowe są dostępne natychmiastowo, a płaci się za nie dopiero pod koniec miesiąca swojemu operatorowi.

Microsoft postanowił rozszerzyć usługę carrier billing na gry na konsolę Xbox One. W tym kontekście to rozwiązanie może mieć nawet więcej sensu - aplikacje i gry mobilne zwykle są dość tanie, ale produkcje na konsole - już nie do końca. Teraz będzie można kupić długo oczekiwaną grę jeszcze przed wypłatą, a zapłacić za nią wygodnie po kilku tygodniach.

Jak na razie tylko wybrane sieci będą oferowały carrier billing dla gier na Xboksa One:

  • Beeline Russia
  • DNA Finland
  • Elisa Finland
  • O2 Germany
  • O2 UK
  • Swisscom Switzerland
  • Telenor Hungary
  • Telenor Norway
  • Telenor Sweden

Oczywiście rozczarowaniem jest brak polskich telekomów na liście, ale to wcale nie oznacza, że będziemy czekać na tę funkcję w nieskończoność. Carrier billing w ramach Windows Store działa już teraz.

Jak przekonuje nasz redakcyjny spec od Microsoftu, Maciek Gajewski:

“Żadna z telefonii wymienionych przez Microsoft nie należy do grupy T-Mobile, Orange czy Vodafone, ale wszystkie sieci obsługują microsoftowy carrier billing dla mobilnych appów, więc na Polskę jest bardzo realna szansa.”

To dobrze rokuje. Wsparcie dla tej usługi w przypadku gier na Xbox One może zawitać do nas wcześniej niż później. Dotyczyć to może zresztą nie tylko gier, ale też np. abonamentu Xbox Live.

W przypadku osób, które korzystają z usług operatora wspierającego to rozwiązanie, wystarczy dodać w ustawieniach swojego konta nową metodę płatności np. podczas zakupu nowej gry. Na telefon zostanie wysłany od weryfikacyjny, po którego przepisaniu na Xboksie będzie można dokonać zakupu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst