REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Duża aktualizacja Chrome na Androida. Teraz zapiszesz strony i filmy do pamięci urządzenia

Nowa wersja przeglądarki Google Chrome na Androida wprowadza ciekawą funkcję. W pamięci przeglądarki będzie można zapisywać nie tylko strony internetowe, ale także materiały audio i wideo. Tryb offline w Google Chrome przyda się przede wszystkim w podróży.

07.12.2016
16:23
Tryb offline w Google Chrome 57
REKLAMA
REKLAMA

Chociaż sieci LTE się rozwijają, to wystarczy wyruszyć w podróż z jednego miasta do innego, by zostać odciętym od sieci. Nawet gdy teoretycznie powinniśmy mieć dostęp do sieci, to ładowanie stron i ekranów w aplikacjach trwa wieki, a o wideo na żądanie możemy zapomnieć.

Tryb offline w Google Chrome pomoże rozwiązać ten problem.

Oczywiście przeglądarka internetowa nie da nam w magiczny sposób pełnego zasięgu w miejscach, gdzie go nie ma. Będziemy za to mogli zapisać materiały w pamięci wewnętrznej urządzenia i przeglądać je później w miejscach, gdzie nie ma zasięgu. Tryb offline w Google Chrome sprawdzi się np. w pociągu, autobusie lub w samolocie.

Nowa funkcja pojawi się w Google Chrome dla Androida w wersji 55.0.2883.84. Użytkownicy przeglądając sieć będą mogli zapisać w pamięci offline całe strony internetowe, w tym filmy i muzykę bezpośrednio w przeglądarce.

Obok przycisku dodawania do zakładek pojawi się nowy przycisk pobierania. Tryb offline w Google Chrome wprowadzi dodatkową zakładkę w menu aplikacji, która pozwoli przeglądać wszystkie zapisane uprzednio materiały.

To nie koniec zmian w przeglądarce Google Chrome 55.0.2883.84.

Pojawi się funkcja podkreślania błędnie wpisanych słów w formularzach na stronach internetowych. Poprawi się też mechanizm wyszukiwania kontekstowego. Twórcy zapowiadają też - jak zwykle - poprawki stabilności, wydajności, zarządzania pamięcią itp.

Nowa wersja Chrome pozwoli wyświetlać i dzielić się materiałami bez przechodzenia do innej aplikacji. Jak na razie nie wszyscy użytkownicy mogą mieć dostęp do funkcji pobierania, która wcześniej była wprowadzona w deweloperskiej edycji Google Chrome, ale funkcja powinna pojawić się u wszystkich na dniach.

REKLAMA

Tryb offline w Google Chrome pozwalający na pobieranie m.in. wideo będzie niezwykle przydatny. Już nawet Netflix przestał wierzyć w to, że w niedalekiej przyszłości internet będzie wszędzie i będzie pozwalał na oglądanie wideo na żądanie bez martwienia się o zasięg.

Pomimo wcześniejszych deklaracji, że nie ma takiej potrzeby, mobilny Netflix pozwala pobierać wideo do oglądania offline.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA