Technologie  / News

Duża aktualizacja Chrome na Androida. Teraz zapiszesz strony i filmy do pamięci urządzenia

Picture of the author

Nowa wersja przeglądarki Google Chrome na Androida wprowadza ciekawą funkcję. W pamięci przeglądarki będzie można zapisywać nie tylko strony internetowe, ale także materiały audio i wideo. Tryb offline w Google Chrome przyda się przede wszystkim w podróży.

Chociaż sieci LTE się rozwijają, to wystarczy wyruszyć w podróż z jednego miasta do innego, by zostać odciętym od sieci. Nawet gdy teoretycznie powinniśmy mieć dostęp do sieci, to ładowanie stron i ekranów w aplikacjach trwa wieki, a o wideo na żądanie możemy zapomnieć.

Tryb offline w Google Chrome pomoże rozwiązać ten problem.

Oczywiście przeglądarka internetowa nie da nam w magiczny sposób pełnego zasięgu w miejscach, gdzie go nie ma. Będziemy za to mogli zapisać materiały w pamięci wewnętrznej urządzenia i przeglądać je później w miejscach, gdzie nie ma zasięgu. Tryb offline w Google Chrome sprawdzi się np. w pociągu, autobusie lub w samolocie.

Nowa funkcja pojawi się w Google Chrome dla Androida w wersji 55.0.2883.84. Użytkownicy przeglądając sieć będą mogli zapisać w pamięci offline całe strony internetowe, w tym filmy i muzykę bezpośrednio w przeglądarce.

Obok przycisku dodawania do zakładek pojawi się nowy przycisk pobierania. Tryb offline w Google Chrome wprowadzi dodatkową zakładkę w menu aplikacji, która pozwoli przeglądać wszystkie zapisane uprzednio materiały.

To nie koniec zmian w przeglądarce Google Chrome 55.0.2883.84.

Pojawi się funkcja podkreślania błędnie wpisanych słów w formularzach na stronach internetowych. Poprawi się też mechanizm wyszukiwania kontekstowego. Twórcy zapowiadają też - jak zwykle - poprawki stabilności, wydajności, zarządzania pamięcią itp.

Nowa wersja Chrome pozwoli wyświetlać i dzielić się materiałami bez przechodzenia do innej aplikacji. Jak na razie nie wszyscy użytkownicy mogą mieć dostęp do funkcji pobierania, która wcześniej była wprowadzona w deweloperskiej edycji Google Chrome, ale funkcja powinna pojawić się u wszystkich na dniach.

Tryb offline w Google Chrome pozwalający na pobieranie m.in. wideo będzie niezwykle przydatny. Już nawet Netflix przestał wierzyć w to, że w niedalekiej przyszłości internet będzie wszędzie i będzie pozwalał na oglądanie wideo na żądanie bez martwienia się o zasięg.

Pomimo wcześniejszych deklaracji, że nie ma takiej potrzeby, mobilny Netflix pozwala pobierać wideo do oglądania offline.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst