REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Kosmos

GIF-y od NASA? Tak, poproszę

Nie jestem przesadnym fanem GIF-ów (choć zalewają nasz redakcyjny Slack wzdłuż i wszerz), ale nowym kanałem NASA z GIF-ami jestem zachwycony.

09.12.2016
21:23
Przy tych GIF-ach możesz marnować czas. Pochodzą od NASA
REKLAMA
REKLAMA

Pojawił się na Giphy.com wczoraj, a ja przeklikując się przez niego spędziłem (lub straciłem, jak ktoś woli nazywać rzeczy po imieniu) dobrych kilkadziesiąt minut. Ale nie żałuję - zabawa przednia!

Można powiedzieć, że to kolejny projekt NASA, który ma za zadanie pokazać naukę eksploracji kosmosu w nowoczesnej formie, zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy. Mnie się jednak wydaje, że kto jak kto, ale NASA, która produkuje przecież miliony ważnych i ciekawych zdjęć, grafik i filmów wideo, do GIF-ów nadaje się idealnie.

Jest doniośle:

historycznie:

naukowo:

fascynująco:

i zabawnie:

Łącznie 462 GIF-ów, choć to zapewne dopiero początek rozwijania tego kanału.

Mam wielką nadzieję, że projekt się przyjmie i będzie zauważony nie tylko przez blogerów i dziennikarzy - którzy notabene zyskują super fajne narzędzie wspierające ich pracę - ale także nauczycieli szkół podstawowych i średnich oraz samych uczniów.

W ogóle dziś to jest fajnie

REKLAMA

Najnowsze osiągnięcia w dziedzinach eksploracji kosmosu, nauki o Wszechświecie mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki. Możemy śledzić live lądowania łazików na Marsie, przechadzać się gładzikiem po powierzchni Czerwonej Planety, czy zachwycać się zdjęciami z przelotu sondy obok Plutona.

No i teraz te naukowe GIF-y. Super.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA