REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Od teraz twoja strona przetłumaczona na 103 języki. Jednym kliknięciem

Niedługo czytanie stron internetowych pisanych w dziwnym języku będzie łatwiejsze. WordPress wprowadza widget Google Translate. Dodatek umożliwi czytelnikom automatyczne tłumaczenie witryn i blogów bez konieczności otwierania nowej karty w przeglądarce i ręcznego kopiowania tekstu.

28.11.2016
12:07
Widget Google Translate Wordpress
REKLAMA
REKLAMA

Internet pozwala jednym kliknięciem dotrzeć do treści z całego świata, ale nadal w konsumpcji informacji z innych krajów przeszkadza nam bariera językowa. Pal sześć strony po angielsku, bo chcąc nie chcąc większość z nas posługuje się lepiej czy gorzej tym językiem.

Co jednak zrobić, gdy trafi się na stronę w języku francuskim, chińskim albo jakimś jeszcze bardziej egzotycznym?

Użytkownikom sieci, którzy danego języka nie znają, a koniecznie chcą zapoznać się z treścią, pozostaje skorzystanie z translatora online. Jednym z takich narzędzi jest Google Translate. Oczywiście wypluwane przez takie narzędzia tłumaczenia często nie są ani piękne, ani wierne jednocześnie.

Jakość tłumaczeń robionych przez automat zwykle pozostawia nieco do życzenia, ale w większości wypadków dają przynajmniej szansę na to, by zorientować się w poruszanej tematyce. Wiele ludzi korzysta z możliwości, jakie daje Google Translate, otwierając stronę usługi w przeglądarce i przeklejając treść.

Strony internetowe na szczęście da się tłumaczyć dużo prościej.

Google Translate pozwala wkleić adres do strony internetowej, co pozwoli przetłumaczyć ją całą i podmieni treść w witrynie. Ba, wybrane przeglądarki oferują automatyczną usługę tłumaczenia strony, gdy wykryją, że jest ona w napisana innym języku, niż ten z którego korzysta użytkownik.

Nie wszyscy jednak z takich udogodnień korzystają. Z myślą o nich przygotowano widget Google Translate dla stron i blogów na platformie Wordpress.com. Po aktywacji wtyczki w witrynie w sekcji z widgetami pojawia się nowa pozycja, czyli właśnie Google Translate.

Widget Google Translate potrafi przetłumaczyć stronę lub bloga na jeden ze 103 języków jednym kliknięciem.

Co więcej, widget Google Translate do blogów i stron z Wordpress.com pozwoli na wysyłanie linków do wpisów już przetłumaczonych na wybrany język. Publikując odnośnik do tekstu w języku polskim na np. niemieckojęzycznej stronie można do linka dodać parametr. W tym przypadku to "?lang=de".

REKLAMA

Widget Google Translate będą mogły wykorzystać również te osoby, które prowadzą strony i blogi na platformie WordPress i korzystają z wtyczki-kombajnu o nazwie JetPack. Nową funkcję automatycznego tłumaczenia stron wprowadza najnowsza wersja tego dodatku, czyli JetPack 4.4.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA