1. Spider's Web
  2. Technologie

Coraz mniej czasu na zarejestrowanie numeru. Jak zachęcają do tego operatorzy?

Lokowanie produktu

Zegar tyka. Już za mniej niż 4 miesiące wielu z was przestaną działać telefony, a w każdym razie tym, którzy korzystają z usługi prepaid i jeszcze nie zarejestrowali swojego numeru. Pamiętajcie, nie wymigacie się - rejestracja numeru jest obowiązkowa.

04.11.2016
16:45
Rejestracja numeru - co otrzymasz w zamian od operatorów?

Już 1 lutego 2017 w telefonach, do których włożona jest niezarejestrowana karta SIM, zalegnie głucha cisza. Warto więc przestać się buntować przeciw nowym zaleceniom prawa i czym prędzej zarejestrować swój numer. Tak, tak, wiemy - dla wielu z was rejestracja numeru to totalne zaprzeczenie idei kart prepaid.

Pamiętajcie tylko, że od 25 czerwca rejestracja numeru jest OBOWIĄZKOWA na mocy ustawy terrorystycznej. Dlaczego? Rządy wielu krajów Unii Europejskiej chcą w ten sposób zminimalizować ryzyko, że ktoś wykorzysta anonimową kartę SIM do niecnych celów.

Więcej o obowiązkowej rejestracji numeru dowiesz się tutaj: Obowiązkowa rejestracja kart SIM - kompendium wiedzy

Zamiast więc płakać, lepiej udać się prosto do swojego operatora z dowodem osobistym lub paszportem i zarejestrować numer (u wybranych operatorów można to zrobić także online). Tym bardziej, że za rejestrację czekają na was atrakcyjne bonusy, choć… lepiej dokładnie się im przyjrzeć, bo nie wszystkie są tak atrakcyjne, na jakie wyglądają.

Rejestracja numeru w Plusie - co dostaniesz w zamian?

Po zarejestrowaniu numeru wystarczy wysłać dwa darmowe SMS-y pod numer 80110 - jeden z hasłem „BONUS”, drugi z hasłem „RWK”, aby otrzymać 500 zł na rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci, 50 GB pakietu danych i rok ważności konta.

Brzmi pięknie, ale pamiętajmy, że na wykorzystanie 500 zł i 50 GB mamy tylko… 30 dni od rejestracji.

Numer w Plusie możemy zarejestrować w salonach Plus i Cyfrowego Polsatu, a także w placówkach partnerskich: kioskach RUCHU, sklepach Neonet, 1 Minute, Relay, oraz w placówkach Poczty Polskiej.

Rejestracja numeru w Play - jakie bonusy?

Rejestrując numer w Play wystarczy wybrać w telefonie kod 111300*1# lub wysłać SMS o treści „start.300” na numer 111.

Co w zamian? Rok ważności konta, 100 zł na rozmowy i SMS-y oraz 10 GB pakietu danych. Jeśli jesteś spoza Play i przeniesiesz tam numer, jednocześnie rejestrując, dostaniesz aż 200 zł i 20 GB.

Oczywiście… od wykorzystania przez 30 dni.

Rejestracji można dokonać w punktach Playa lub placówkach partnerskich.

Rejestracja numeru w T-Mobile, Heyah i Tu Biedronka - bez szału, ale uczciwie.

Rejestrując numer w T-mobile/Heyah/Tu Biedronka otrzymujemy z pozoru mniej, niż w Plus i Play, ale… tylko z pozoru.

Po rejestracji wysyłamy SMS o treści „TAK” na numer 80575. W zamian za to, jeśli doładujemy konto za minimum 25 zł, otrzymamy nielimitowane rozmowy do wszystkich oraz 10 GB na 30 dni. Przy każdym doładowaniu! Dodatkowo T-Mobile wystartowało niedawno z Superloterią, w której wygrać można BMW 3.

Bonus na 10 GB po doładowaniu kwotą 25 zł można otrzymać 12 razy w roku.

Rejestracji można dokonać w salonach T-Mobile o raz u partnerów wymienionych na stronie operatora.

Rejestracja numeru w Orange - na bogato. I co z tego?

W Orange oferta prezentuje się naprawdę bogato, ale… będziemy musieli się bardzo spieszyć, żeby wykorzystać bonusy.

Po rejestracji wysyłamy SMS o treści „BONUS” na 80028, a w zamian otrzymujemy aż 1000 zł i 100 GB pakietu danych. Tyle że… na ich wykorzystanie mamy raptem 30 dni.

Rejestracji możemy dokonać w salonach Orange lub w placówkach partnerskich wymienionych na stronie operatora.

Rejestracja numeru w NJU Mobile - równie bogato, równie krótko.

W NJU Mobile otrzymamy dokładnie te same bonusy, co w Orange. 1000 zł i 100 GB na 30 dni po wysłaniu SMS-a o treści „TAK” na numer 80280.

Promocja ważna jest tylko do 30.11.2016, więc warto się pospieszyć. Rejestracji dokonamy online lub w placówkach partnerskich wymienionych na stronie operatora.

Rejestracja numeru w Virgin Mobile - nie musisz wychodzić z domu

Virgin, zamiast rozdawać bonusy niemożliwe do wykorzystania, tnie koszty użytkowników.

Po rejestracji numeru wystarczy wstukać kod *222*50#, aby przez dwa miesiące otrzymywać zwrot połowy poniesionych kosztów za pakiety #PEŁENLUZ, #BEZLIMITU, #NAJLEPIEJ, #DLAMNIESUPER.

Jak na moje oko wypada to dużo korzystniej, niż zyliard gigabajtów i tysiąc złotych, których i tak przez 30 dni wydzwonić się nie da.

A rejestracji najwygodniej będzie dokonać online - po wypełnieniu formularza Virgin wyśle na swój koszt kuriera, który zweryfikuje dane i potwierdzi rejestrację. Rejestracji można też dokonać w placówkach partnerskich wymienionych na stronie operatora.

Rejestracja numeru w RedBull Mobile - co w zamian?

W zamian za rejestrację numeru w RedBull Mobile obecni klienci otrzymają doładowanie do 500 zł oraz 10 GB pakietu danych (ważne przez 30 dni), a także rok ważności konta w przypadku taryf Red Bull MOBILE Energy na kartę i Red Bull MOBILE 7 MNP.

Nowi klienci dostaną ciut mniejszy bonus - 100 zł i 10 GB na 30 dni, oraz rok ważności konta.

Rejestracji możemy dokonać w salonach Play lub telefonicznie, pod numerem 730 300 300.

Rejestracja numeru w Mobile Vikings - co proponują Vikingowie?

W Mobile Vikings standardowo - bezlimit rozmów i SMS-ów oraz 10 GB pakietu danych na 30 dni.

Aby zarejestrować numer w Mobile Vikings należy udać się do salonu sieci Play lub… wrocławskiego biura Mobile Vikings.

Można też skorzystać z opcji rejestracji poprzez kuriera, ale taka impreza kosztować nas będzie 9,99 zł. Lepiej więc chyba wybrać spacer do salonu.

Bonusy to jedno - oferta to drugie

Operatorzy prześcigają się w pomysłach, co zaoferować klientom w ramach nagrody pocieszenia za rejestrację numeru, ale… przecież ta rejestracja i tak jest OBOWIĄZKOWA. Dlatego też u większości dostawców te bonusy służą raczej zachęceniu do szybkiej rejestracji krzykliwą reklamą, niż faktycznej korzyści dla użytkowników.

Warto więc przyjrzeć się tym „bonusom” krytycznym okiem, szczególnie jeśli przy okazji rejestracji chcemy zmienić operatora. Większość z dodatków ważna jest raptem 30 dni - czyli tyle, co nic. Zdecydowanie lepiej zerknąć na pełną ofertę operatora i to nią się kierować, zmieniając dostawcę usług.

Może się okazać, że najbardziej korzystna będzie nie ta oferta, w której operator rzuca wielkie liczby na baner reklamujący rejestrację, ale ta, która da nam najwięcej realnych bonusów w perspektywie czasu. I - co ważniejsze - w codziennym użytkowaniu, a nie przy jednorazowym strzale, w czasie rejestracji.

[youtube]Advertisement

Lokowanie produktu
Najnowsze