1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Bliskie spotkanie z pierwszym na świecie soundbarem z Dolby Atmos

Lokowanie produktu

Jedną z ciekawszych nowości jakie mogliśmy zobaczyć na Audio Video Show 2016 był soundbar Philips Fidelio B8. To pierwszy głośnik tego typu, który wykorzystuje technologię Dolby Atmos.

04.11.2016
18:42
philips fidelio b8 dolby atmos

Razem z Maćkiem Gajewskim przez cały weekend zwiedzamy Audio Video Show 2016, czyli jedne z największych na świecie targów dla fanów dobrego brzmienia i krystalicznie czystego obrazu . Tegoroczna edycja odbywa trwa od piątku do niedzieli i odbywa się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

philips fidelio b8 dolby atmos class="wp-image-526427"

Na miejscu mogliśmy zobaczyć na żywo pewien wyjątkowy soundbar.

Na stoisku firmy Philips przyjrzeliśmy się głośnikowi o nazwie Fidelio B8. To wyjątkowe urządzenie - pierwsze tego typu, które wspiera dość świeżą technologię: Dolby Atmos.

Producent zapewnia, że wykorzystując ten sprzęt będzie można poczuć się jak w kinie - oglądając film można poczuć, jakby dźwięk dochodził “nawet z sufitu” - chociaż jeden podłużny głośnik jest umieszczony obok telewizora, a jedynym dodatkowym elementem zestawu jest subwoofer.

philips fidelio b8 dolby atmos class="wp-image-526422"

Dolby Atmos to nowa technologia dźwięku przestrzennego - zastosowana po raz pierwszy w 2012 roku - dzięki której ma się wrażenie bycia w centrum wydarzeń przedstawionych na ekranie. Dźwięk zdaje się dochodzić z wielu różnych kierunków. Takie właśnie wrażenie ma zapewniać Philips Fidelio B8, czyli najnowszy głośnik tego typu w ofercie firmy.

Soundbar Philips Fidelio B8, który pokazany został na Audio Video Show 2016, wspiera również autorską technologię producenta Ambisound.

philips fidelio b8 dolby atmos class="wp-image-526426"

Philips Fidelio B8 cechują w dodatku niewielkie rozmiary, dzięki czemu sprawdzi się idealnie nawet w mniejszych mieszkaniach. Wysokość głośnika to zaledwie 53 mm. Parametry i cechy tego głośnika to:

  • 400 W mocy;
  • 5.1.2-kanałowy dźwięk emitowany z głośnika typu soundbar oraz subwoofera;
  • zintegrowane technologie Dolby Atmos oraz Philips Ambisound;
  • głośniki emitujące dźwięk w kierunku pionowym, zapewniające trójwymiarowe brzmienie;
  • środkowy kanał przeznaczony wyłącznie do zwiększania czystości dźwięku;
  • łączność przez Bluetooth ze wsparciem dla AptX, AAC i NFC;
  • wbudowane porty: wejściowy HDMI (2x), HDMI ARC, złącze optyczne, złącze koaksjalne, wejście jack 3,5mm.

W zestawie znajduje się również bezprzewodowy subwoofer. Dzięki temu, że nie wymaga kabli do działania, można go umieścić w idealnym miejscu bez martwienia się o prowadzenie przewodów po podłodze lub przy listwie podłogowej od subwoofera do głośnika i telewizora.

Głośnik Philips Fidelio B8 możecie sprawdzić osobiście na trwających właśnie w Warszawie targach Audio Video Show 2016, a jeśli przypadnie wam do gustu, to będziecie mogli go nabyć w cenie… 4349 zł.

Advertisement
Lokowanie produktu
Najnowsze