REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Sprzęt

Bliskie spotkanie z pierwszym na świecie soundbarem z Dolby Atmos

Jedną z ciekawszych nowości jakie mogliśmy zobaczyć na Audio Video Show 2016 był soundbar Philips Fidelio B8. To pierwszy głośnik tego typu, który wykorzystuje technologię Dolby Atmos.

philips fidelio b8 dolby atmos
REKLAMA
REKLAMA

Razem z Maćkiem Gajewskim przez cały weekend zwiedzamy Audio Video Show 2016, czyli jedne z największych na świecie targów dla fanów dobrego brzmienia i krystalicznie czystego obrazu . Tegoroczna edycja odbywa trwa od piątku do niedzieli i odbywa się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

philips fidelio b8 dolby atmos

Na miejscu mogliśmy zobaczyć na żywo pewien wyjątkowy soundbar.

Na stoisku firmy Philips przyjrzeliśmy się głośnikowi o nazwie Fidelio B8. To wyjątkowe urządzenie - pierwsze tego typu, które wspiera dość świeżą technologię: Dolby Atmos.

Producent zapewnia, że wykorzystując ten sprzęt będzie można poczuć się jak w kinie - oglądając film można poczuć, jakby dźwięk dochodził “nawet z sufitu” - chociaż jeden podłużny głośnik jest umieszczony obok telewizora, a jedynym dodatkowym elementem zestawu jest subwoofer.

philips fidelio b8 dolby atmos

Dolby Atmos to nowa technologia dźwięku przestrzennego - zastosowana po raz pierwszy w 2012 roku - dzięki której ma się wrażenie bycia w centrum wydarzeń przedstawionych na ekranie. Dźwięk zdaje się dochodzić z wielu różnych kierunków. Takie właśnie wrażenie ma zapewniać Philips Fidelio B8, czyli najnowszy głośnik tego typu w ofercie firmy.

Soundbar Philips Fidelio B8, który pokazany został na Audio Video Show 2016, wspiera również autorską technologię producenta Ambisound.

philips fidelio b8 dolby atmos

Philips Fidelio B8 cechują w dodatku niewielkie rozmiary, dzięki czemu sprawdzi się idealnie nawet w mniejszych mieszkaniach. Wysokość głośnika to zaledwie 53 mm. Parametry i cechy tego głośnika to:

  • 400 W mocy;
  • 5.1.2-kanałowy dźwięk emitowany z głośnika typu soundbar oraz subwoofera;
  • zintegrowane technologie Dolby Atmos oraz Philips Ambisound;
  • głośniki emitujące dźwięk w kierunku pionowym, zapewniające trójwymiarowe brzmienie;
  • środkowy kanał przeznaczony wyłącznie do zwiększania czystości dźwięku;
  • łączność przez Bluetooth ze wsparciem dla AptX, AAC i NFC;
  • wbudowane porty: wejściowy HDMI (2x), HDMI ARC, złącze optyczne, złącze koaksjalne, wejście jack 3,5mm.

W zestawie znajduje się również bezprzewodowy subwoofer. Dzięki temu, że nie wymaga kabli do działania, można go umieścić w idealnym miejscu bez martwienia się o prowadzenie przewodów po podłodze lub przy listwie podłogowej od subwoofera do głośnika i telewizora.

REKLAMA

Głośnik Philips Fidelio B8 możecie sprawdzić osobiście na trwających właśnie w Warszawie targach Audio Video Show 2016, a jeśli przypadnie wam do gustu, to będziecie mogli go nabyć w cenie… 4349 zł.

Advertisement
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA