Telewizory Panasonic DX jak mało które pokazują swojego pazura

Lokowanie produktu

Na targach Audio Video Show nie mogło zabraknąć Panasonica z audiofilskimi słuchawkami RP-HD10, słuchawkami HC800 z technologią redukcji szumów oraz bezprzewodowych BTS50. Moją uwagę przykuły jednak telewizory, jedne z najlepszych w nadal sensownych cenach.

06.11.2016 16.30
Panasonic DX

Zwolennicy takich „bajerów”, jak 4K czy HDR będą mogli zobaczyć telewizory Panasonica z dwóch najlepszych serii: DX800 i DX900. Ta pierwsza obejmuje wyposażone w zewnętrzny subwoofer modele z ekranami osadzonymi na sztalugopodobnym stojaku.

Z kolei DX900 to telewizory wyposażone w zaawansowane matrycowe podświetlenie LED ze strefowym wygaszaniem diod mającym zapewnić wysoki współczynnik kontrastu na potrzeby techniki HDR.

Ciekawostka: to pierwszy na rynku telewizor, który otrzymał certyfikat Ultra HD Premium od UHD Alliance.

Panasonic DX class="wp-image-526751"

W DX900 udało się połączyć po raz pierwszy ekstremalną jasność, co jest mocną stroną LCD, z kontrastem i poziomem czerni, które użytkownicy telewizorów plazmowych Panasonic wprost uwielbiali.

Panasonic DX class="wp-image-526752"

DX900 zdecydowanie udowadnia, że LCD może w istocie zapewnić odpowiednie poziomy jasności i głębokiej czerni niezbędnych do HDR – w szczególności dzięki nowej technologii lokalnego przyciemniania o strukturze plastra miodu.

Panasonic DX class="wp-image-526753"

Nowa wyjątkowa konstrukcja panelu LCD polega na podzieleniu obrazu na setki oddzielnie sterowanych stref oświetlenia ściśle odizolowanych od siebie, aby zapewnić minimalne przedostawanie się światła między nimi.

Panasonic DX class="wp-image-526754"

Dzięki procesorowi Panasonic HCX+ możliwe jest wyświetlenie obrazów, które wiernie odzwierciedlają standard wideo Rec 709 sprzed ery HDR.

Panasonic DX class="wp-image-526755"

Oprócz otrzymania najlepszej oceny Ultra HD Premium od UHDA, DX900 otrzymał certyfikat 4K od renomowanej niezależnej grupy badania jakości: THX.

Panasonic DX to jedne z najlepszych telewizorów LCD na rynku a, zdaniem niektórych, najlepsze. Swoje kosztują, ale to faktycznie wysoka półka. A w tym przypadku płacimy przede wszystkim za jakość, a nie za snobizm. Zresztą, sami się o tym przekonajcie. Targi Audio Video Show 2016 nadal trwają, zdecydowanie warto się tam pojawić!

Lokowanie produktu
Najnowsze