REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. RTV

Telewizory Panasonic DX jak mało które pokazują swojego pazura

Na targach Audio Video Show nie mogło zabraknąć Panasonica z audiofilskimi słuchawkami RP-HD10, słuchawkami HC800 z technologią redukcji szumów oraz bezprzewodowych BTS50. Moją uwagę przykuły jednak telewizory, jedne z najlepszych w nadal sensownych cenach.

Panasonic DX
REKLAMA
REKLAMA

Zwolennicy takich „bajerów”, jak 4K czy HDR będą mogli zobaczyć telewizory Panasonica z dwóch najlepszych serii: DX800 i DX900. Ta pierwsza obejmuje wyposażone w zewnętrzny subwoofer modele z ekranami osadzonymi na sztalugopodobnym stojaku.

Z kolei DX900 to telewizory wyposażone w zaawansowane matrycowe podświetlenie LED ze strefowym wygaszaniem diod mającym zapewnić wysoki współczynnik kontrastu na potrzeby techniki HDR.

Ciekawostka: to pierwszy na rynku telewizor, który otrzymał certyfikat Ultra HD Premium od UHD Alliance.

Panasonic DX

W DX900 udało się połączyć po raz pierwszy ekstremalną jasność, co jest mocną stroną LCD, z kontrastem i poziomem czerni, które użytkownicy telewizorów plazmowych Panasonic wprost uwielbiali.

Panasonic DX

DX900 zdecydowanie udowadnia, że LCD może w istocie zapewnić odpowiednie poziomy jasności i głębokiej czerni niezbędnych do HDR – w szczególności dzięki nowej technologii lokalnego przyciemniania o strukturze plastra miodu.

Panasonic DX

Nowa wyjątkowa konstrukcja panelu LCD polega na podzieleniu obrazu na setki oddzielnie sterowanych stref oświetlenia ściśle odizolowanych od siebie, aby zapewnić minimalne przedostawanie się światła między nimi.

Panasonic DX

Dzięki procesorowi Panasonic HCX+ możliwe jest wyświetlenie obrazów, które wiernie odzwierciedlają standard wideo Rec 709 sprzed ery HDR.

Panasonic DX
REKLAMA

Oprócz otrzymania najlepszej oceny Ultra HD Premium od UHDA, DX900 otrzymał certyfikat 4K od renomowanej niezależnej grupy badania jakości: THX.

Panasonic DX to jedne z najlepszych telewizorów LCD na rynku a, zdaniem niektórych, najlepsze. Swoje kosztują, ale to faktycznie wysoka półka. A w tym przypadku płacimy przede wszystkim za jakość, a nie za snobizm. Zresztą, sami się o tym przekonajcie. Targi Audio Video Show 2016 nadal trwają, zdecydowanie warto się tam pojawić!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA