REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Minęła doba, a już uzbierał 40 tys. zł - tak youtuber pomaga anonimowej kobiecie

Łukasz Jakóbiak, twórca programu youtubowego "20m2", w którym prowadzi wywiady ze znanymi osobistościami świata rozrywki i kultury, postanowił zmienić los. Nie swój co prawda, ale anonimowej kobiety, którą spotkał podczas zakupów i która okazała się z trudem wiązać koniec z końcem.

25.11.2016
17:23
Łukasz Jakóbiak uzbierał 40 tys. zł dla anonimowej kobiety
REKLAMA
REKLAMA

Jakóbiak podzielił się ze swoimi fanami krótką historią anonimowej kobiety. Youtuber spotkał ją na parkingu sklepu, w którym robił zakupy. Podszedł do kobiety i zaczął z nią rozmawiać. Okazało się, że ta zbiera na życie, ponieważ ma trudną sytuację w domu i nie radzi sobie z zaspokajaniem podstawowych potrzeb dla siebie i swojego uczącego się syna. Mężczyzna wzruszony jej opowieścią na gorąco podzielił się ze swoimi fanami relacją z tego spotkania.

Skierował do nich również swoją spontaniczną prośbę - youtuber postanowił uruchomić zbiórkę na rzecz pani Marysi w serwisie Pomagam.pl. W dobę zebrał ponad 40 tys. zł z założonych w tej chwili 30 tys. zł.

Zbiórka, której autorem jest Łukasz Jakóbiak, jest niespodzianką dla pani Marysi, której wizerunek ze względu na poszanowanie prywatności kobiety nie został upubliczniony. Pani Marysia nie wie, że przechodzeń, którego spotkała na ulicy zdecydował się na taki gest.

W akcję zaangażowało się już ponad tysiąc osób, które chcą życiowo wspomóc kobietę.

Komentarze pod postem Jakóbiaka wskazują na duże zainteresowanie akcją i przede wszystkim na - gdyby ktokolwiek miał jakieś wątpliwości - wiarygodność działalności youtubera. Nie on jeden spotkał w tym samym miejscu panią Marysię i emocjonalnie zaangażował się w jej historię. Trudno zresztą mieć wątpliwości, że gest Jakóbiaka jest szczery - na powyższym wideo widać jak mocno wzruszył się minionym wydarzeniem.

Inicjator zbiórki dla pani Marysi ma jedno życzenie - aby jej święta w tym roku były lepsze. Część pieniędzy ma pomóc jej spłacić długi, do których przyczynił się ojciec dziecka, niepłacący alimentów, a reszta kwoty ma poprawić jej byt.

REKLAMA

To świetne, że wśród nas są ludzie o wielkim sercu. Youtube ma moc i udowadnia to po raz kolejny!

Przypomnijmy chociażby ostatnią akcję Dawida Rycąbla, któremu udało się zebrać blisko 90 tys. zł na pomoc Wiesławowi Wszywce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA