REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple tnie horrendalne ceny przejściówek do MacBooka Pro. To jednak nie wszystko

Apple chyba usłyszało ryk niezadowolenia mediów i użytkowników, bo w Cupertino postanowili łaskawie obniżyć ceny przejściówek do nowych MacBooków. Ważniejsze jest jednak to, że monitory LG UltraFine też załapały się na promocję.

07.11.2016
8:02
LG Ultrafine przecenione razem z przejściówkami Apple
REKLAMA
REKLAMA

25 do 50% - o tyle ugięło się Apple, tnąc ceny niektórych z niezbędnych adapterów do nowych MacBooków Pro, które uprzednio wykastrowano ze wszystkich złącz, by kosić marżę na przejściówkach.

Promocja obowiązuje także w polskim sklepie Apple i muszę tu oddać Timkukowi co Timkukowe - ceny niektórych z nich prezentują się naprawdę nieźle:

  • Czytnik kart SD: 169 zł (uprzednio 229,95 zł)
  • Przejściówka Thunderbolt 2 na Thunderbolt 3: 149 zł (uprzednio 249 zł)
  • Przejściówka z USB-C na USB-A: 49 zł (uprzednio 99 zł)
  • Przejściówka z TB3 na Ethernet: 109 zł (uprzednio 159,95zł)

No dobra, żartuję. Te ceny nadal są horrendalnie wysokie. Niemniej jednak po promocji łatwiej będzie przełknąć konieczność zakupu tych wszystkich przejściówek, jeśli zdecydujecie się na MacBooka Pro, dla którego - mimo wszystko - trudno jest znaleźć alternatywę.

Ścięcie cen adapterów to raptem miły gest w porównaniu z promocją na monitory LG Ultrafine 4K i 5K.

Wraz z nowymi MacBookami Pro na scenie pokazane zostały dedykowane im monitory wyposażone w łączność Thunderbolt 3 i pokrywające gamut DCI-P3 - LG Ultrafine 4K o przekątnej 21,5” oraz LG Ultrafine 5K o przekątnej 27”.

LG Ultrafine to kapitalne monitory, teraz w dobrych cenach. class="wp-image-526931"

Te monitory mają stanowić substytut dla braku pełnoprawnego Apple Thunderbolt Display. Warto się nimi jednak zainteresować nawet wtedy, jeśli nie planujecie zakupu nowego MacBooka Pro (albo planujecie kupić go za jakiś czas), lecz posiadacie dowolny inny sprzęt wyposażony w łączność Thunderbolt 3:

Mniejszy z dwójki może dostarczyć do urządzenia moc ok. 60W, co znaczy, że jednym przewodem może być zarówno rozdzielaczem portów, monitorem, jak i zasilaczem dla MacBooka Pro 13, zaś LG Ultrafine 5K zasili nawet MacBooka Pro 15 dzięki 85W dostarczanego zasilania.

Obecne ceny tych monitorów są więcej niż atrakcyjne.

Jeśli spojrzeć na ofertę konkurencji, nie ma na rynku drugiego producenta, który oferowałby w tej cenie (i przy zbliżonej przekątnej) monitory o takiej rozdzielczości z pełnym pokryciem przestrzeni DCI-P3. Ewentualni rywale zatrzymują się na 100-procentowym pokryciu sRGB, zaś monitory pokrywające szerszy gamut Adobe RGB, o rozdzielczości 4K, to naprawdę potężny wydatek.

lg-ultrafine-apple-1 class="wp-image-526930"

Dlatego jeśli pracujesz na co dzień z kolorem, szczególnie przy wideo czy grafice komputerowej, a posiadasz komputer wyposażony w Thunderbolt 3, naprawdę warto skorzystać z promocji w sklepie Apple.

Monitor LG Ultrafine 4K można zamówić już dziś, choć czas oczekiwania nadal wynosi 5-7 tygodni. Model o rozdzielczości 5K pojawi się w sprzedaży dopiero w grudniu.

REKLAMA

Trzeba się więc pospieszyć, bo obniżka cen akcesoriów w sklepie Apple potrwa tylko do końca roku. I nie wiadomo, czy w Cupertino będą na tyle łaskawi, żeby jeszcze kiedyś ją ponowić.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA