Sprzęt  / Relacja

Wystawiają się wśród najlepszych, ale ceny mają niskie. Tak, to Polacy

Picture of the author

Na targach Audio Video Show 2016 nie zabrakło polskiej marki Kruger&Matz. Firma markowana przez Michała Leszka znana jest przede wszystkim z produkcji smartfonów, ale coraz śmielej poczyna sobie na rynku audio. Na wystawie podziwialiśmy sprzęty, które jeszcze nie pojawiły się oficjalnie w ofercie producenta.

Kruger&Matz to firma-córka funkcjonującego na naszym rynku od ćwierćwiecza Lechpolu. Jej twarzą jest Michał Leszek, który z billboardów na terenie całego kraju przekonuje nas do zaufania sprzętom Kruger&Matza.

O tym, czy sprzęty audio Kruger&Matz są konkurencyjne w segmencie audio mogą przekonać się wszyscy goście odwiedzający Audio Video Show 2016.

Na stoisku tej młodej polskiej firmy nie mogło zabraknąć i nas. Sporo sprzętów, które widzieliśmy, dobrze znaliśmy - zarówno z własnego doświadczenia, jak i z testów na Spider’s Web. Na targach producenci chwalą się bowiem nie tylko nowościami, ale całym swoim portfolio.

Poprosiliśmy przedstawicieli firmy, żeby oprowadzili nas po stoisku zwracając uwagę na produkty, którymi faktycznie chcą się pochwalić - w tym na nowości, które dopiero trafią do sprzedaży. Pierwszym takim sprzętem - a dokładniej zestawem - były umieszczone w rogu stoiska kolumny głośnikowe Path 5.1.

Na zestaw 5.0 przygotowany przez Kruger&Matz o oznaczeniu KM0535 składają się:

  • kolumny przednie (jeden głośnik wysokotonowy 1“, trzy głośniki średniotonowe 5,5”, max. moc: 120 W);
  • kolumna centralna (jeden głośnik wysokotonowy 1“, dwa głośniki średniotonowe 5,5”, max. moc: 70 W);
  • kolumny tylne (jeden głośnik wysokotonowy 1“, jeden głośnik średniotonowe 5,5”, max. moc: 50 W);
  • zestaw uzupełnia subwoofer aktywny KM0536 (jeden głośnik niskotonowy 12", moc wyjściowa RMS: 300 W).

To oczywiście nie wszystko, co przygotował Kruger&Matz na Audio Video Show 2016 - były też słuchawki.

Na stoisku polskiej firmy do niedzieli będzie można przetestować nowe słuchawki Soul 2 wykorzystujące połączenie kablowe lub bezprzewodową łączność Bluetooth.

Nie zabrakło też telewizorów - w tym pierwszego z 4K.

Kruger&Matz pokazał na Audio Video Show swój pierwszy telewizor 4K - 3840 na 2160 pikseli o przekątnej 65 cali o oznaczeniu KM0265UHD o podświetleniu DLED. Jego jasność to 330cd/m2 (+- 10%), kontrast 4000:1, odświeżanie 120 Hz, a czas reakcji - 6,5 ms. W sprzedaży będzie też telwizor KM0265 o podobnych parametrach z 65-calową matrycą Full HD.

Producent chwali się też mini wieżą KM 1808.

To radio FM/DAB+ i odtwarzacz płyty CD i DVD wyposażony w technologie Bluetooth z NFC oraz porty USB, Aux (2x RCA) i HDMI ARC. Pobór mocy tej mini wieży to 40 W przy mocy wyjściowej (RMS). 2x 50 W.

Mini wieża KM 1908 to nieco lepszy model.

Ma bardzo charakterystycznym wygląd. Sprzęt wyposażony jest w porównaniu do KM 1808 dodatkowo w wyświetlacz LCD i przedwzmacniacz lampowy i ma moc wyjściową (RMS) 2x 80 W przy poborze mocy na poziomie 40 W.

Na stoisku Kruger&Matz nie zabrakło też nowych aktywnych kolumn.

Destiny 2.0 (KM0532) o mocy wyjściowej 2x 100 W na które składają się głośniki 2x 8“, 1x 6,5” i 1x 1". Kolumny mają wbudowane radio i obsługują Bluetooth, a nie zabrakło też portu USB i slotu na kartę microSD. Nie zabrakło w nich wejść: 2x RCA, coaxial i optycznego.

Myśleliście, że to wszystko? A gdzie tam. Były nawet smartfony...

… i laptopy.

U marki marki Kruger&Matz pojawił się też gramofon TT–602. Adaptery przeżywają istny renesans.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst