Tech  / Relacja

Smartfon i dobra jakość audio? Z tymi akcesoriami to możliwe

Picture of the author

Na Audio Video Show 2016 prezentowany był przede wszystkim sprzęt do delektowania się muzyką w salonie, ale użytkownicy sprzętów mobilnych też mogą znaleźć tutaj coś dla siebie. Moją uwagę zwróciła wystawa firm JBL i Harman/Kardon.

Spośród ponad 150 wystawców na Audio Video Show 2016 w większości można było trafić firmy, które produkują sprzęt audio z naprawdę wysokiej półki. Dominowały tutaj kolumny głośnikowe, wzmacniacze, a jeśli trafialiśmy na słuchawki, to zwykle na takie kosztujące krocie do słuchania muzyki z płyt.

Nie oznacza to, że producenci ignorują potrzeby posiadaczy smartfonów.

W jednym z pomieszczeń pomiędzy salami pełnymi kolumn, adapterów i telewizorów 4K można było trafić na sprzęty konstruowane z myślą o podłączaniu do smartfonów. Przeważały tutaj głośniki Bluetooth, ale można było znaleźć też słuchawki.

Spotify na targach audio? Czemu nie!

Obok logo Google Cast symbolizującego bezprzewodowy transfer materiałów audio, które to zachęciło mnie do odwiedzin, można było znaleźć nawet symbol Spotify - serwisu streamingowego, który nie oferuje materiałów o tak wysokiej jakości jak konkurencja.

Stoisko pokazuje, że nawet na takiej imprezie jak Audio Video Show 2016 jest miejsce na głośniki wykorzystujące łączność bezprzewodową.

Nie dla wszystkich liczy się nieskazitelny dźwięk - równie ważna, a może wręcz ważniejsza, może być wygoda. W salce było zresztą dość tłoczno, a odwiedzających targi faktycznie interesował sprzęt JBL i Harman/Kardon.

Podziwianie wyglądu to oczywiście nie wszystko.

Ciężko ocenić jakość głośnika Bluetooth w takiej hali targowej, ale w przypadku słuchawek jest już łatwiej. Znalazło się tutaj, podobnie jak w Sali Książęcej, stanowisko do testowania redukcji szumów.

Przygotowała je firma AKG.

Na miejscu można było sprawdzić słuchawki N60NC. Na stanowisku znalazła się grafika prezentująca samolot, która jasno daje do zrozumienia, gdzie ten zestaw się może przydać.

Firmy takie jak JBL pozwalają sobie na nieco więcej, niż renomowani producenci sprzętu.

Chodzi tutaj o kwestię wyglądu. Podczas gdy kolumny głośnikowe, adaptery i wzmacniacze są albo poważne i dystyngowane, albo fikuśne, to sprzęty mobilne są kolorowe i momentami wręcz dziecinne.

Sama forma prezentacji tych sprzętów była miłą odmianą po wizycie w hotelu Radison Blu.

Tak większość z wynajętych przez organizatorów 88. pokoi wynajętych przez najróżniejsze marki wyglądała podobnie. Jasne, w profesjonalnym audio chodzi przede wszystkim o brzmienie - ale prezentacja też jest ważna.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst