REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Sprawdziliśmy najnowszy gadżet dostępny w Biedronce - gogle wirtualnej rzeczywistości

Do Biedronki trafiły właśnie gogle wirtualnej rzeczywistości Hykker VR Glasses 3D. Kosztują one zaledwie 39,99 zł, dzięki czemu są bardzo ciekawą propozycją na świąteczny lub mikołajkowy prezent dla fana technologii w każdym wieku.

28.11.2016
15:00
Hykker VR Glasses 3D to gogle VR prosto z Biedronki
REKLAMA
REKLAMA

Jakość wykonania

Piętą achillesową zdecydowanej większości tanich gogli wirtualnej rzeczywistości jest ich kiepska jakość wykonania. W tym przypadku jest zupełnie inaczej. Akcesorium sprzedawane w Biedronce jest wykonane nad wyraz solidnie i starannie. Zostało zrobione z mocnego plastiku, który nie skrzypi i nie ugina się, a wszystkie elementy wchodzące w skład tego sprzętu są świetnie spasowane. Można być pewnym, że urządzenie to wytrzyma próbę czasu i nie rozsypie się po kilku tygodniach lub miesiącach.

Hykker VR Glasses 3D class="wp-image-530890"
Hykker VR Glasses 3D

Niestety wraz z solidną obudową idzie też duża waga, która wynosi aż 411 g bez telefonu. Dorosłej osobie gogle Hykker VR Glasses 3D nie będą ciążyć, ale niektóre dzieci mogą mieć problemy z ciągłym utrzymaniem głowy prosto. Nie należy jednak się bać, że wspomniany gadżet spadnie z czyjejkolwiek głowy. Za jego mocowanie odpowiadają trzy elastyczne i bardzo mocne paski, których długość można dowolnie regulować. Dwa z nich znajdują się po bokach głowy, a trzeci na górze.

Trudno przyczepić się też do wewnętrznej strony gogli. Znajduje się na nich oddychająca gąbka, która izoluje nas od świata zewnętrznego. Perfekcyjnie dopasowuje się ona do twarzy, dzięki czemu możemy lepiej zagłębić się w wirtualnym świecie. To bardzo, ale to bardzo cieszy, ponieważ element ten kuleje w przypadku innych tanich gogli wirtualnej rzeczywistości.

Możliwości Hykker VR Glasses 3D

Gogle Hykker VR Glasses 3D to plastikowa odmiana gogli Google Cardboard. Jest to zatem plastikowa obudowa do smartfona, która jest pozbawiona jakichkolwiek czujników. Sprzęt ten jest wyposażony w szufladkę, w której można umieścić smartfon z wyświetlaczem o przekątnej nie mniejszej niż 4 cale oraz nie większej niż 5,5”. Niekiedy większe telefony będzie się dało włożyć do gogli Hykker VR Glasses 3D, jednak będę one mogły z nich łatwo wypaść.

Hykker VR Glasses 3D class="wp-image-530893"
Gogle VR z biedronki

Sprzęt ten ma też otwór, za pomocą którego można odsłonić kamerę smartfona i tym samym korzystać nie tylko z wirtualnej, ale też rozszerzonej rzeczywistości. Z boku znalazły się otwory wentylacyjne, które zapewniają smartfonowi dostęp do świeżego powietrza. Można też ich użyć do poprowadzenia przewodu słuchawkowego, co jest plusem.

Warto docenić, że gogle Hykker VR Glasses 3D pozwalają na dowolną regulację soczewek. Można je dowolnie przesuwać w boki, jak też do przodu i do tyłu. Dzięki temu każdy będzie mógł dopasować ich ustawienie (a co za tym idzie, także ostrość obrazu) do swoich potrzeb. Niestety gogle te mają też wady. Zabrakło tu przycisku sterującego, który jest niezbędny do korzystania z wielu aplikacji wirtualnej rzeczywistości. Na szczęście problem ten można łatwo rozwiązać używając przycisk z folii aluminiowej lub korzystając z kontrolera Bluetooth.

Komfort używania

Wiemy już, że gogle Hykker VR Glasses 3D są solidnie wykonane i przez to nieco za ciężkie. Dobrze też trzymają się głowy dzięki trzem elastycznym paskom, a zastosowana gąbka bardzo dobrze izoluje użytkownika od świata zewnętrznego. Dodatkowo ustawienie soczewek można dowolnie regulować i dopasować akcesorium do własnych potrzeb.

Hykker VR Glasses 3D class="wp-image-530892"
Hykker VR Glasses 3D z Biedronki

Jest idealnie? Niestety nie. Wiele programów nie chce działać z tymi goglami przez brak przycisku będącego elementem Cardboardów. Poza tym wyświetlany obraz nie pozwala na pełne zagłębienie się w nim, ponieważ nie jest w pełni panoramiczny, ma format 4:3. Dookoła niego widać czarne ramki, jednak jest to standard w tego typu goglach VR.

Podsumowanie

REKLAMA

Hykker VR Glasses 3D to gogle bardzo dobrze wykonane i solidne, które pozwalają na pełne regulowanie soczewek i izolują użytkownika od świata zewnętrznego. Niestety są dosyć ciężkie. Oferowany przez nie obraz nie jest idealny, ale nie odbiega od doświadczeń zapewnianych przez inne sprzęty tego typu.

Bardzo żałuję, że sprzęt ten nie został wyposażony w przycisk, który znacznie by zwiększył możliwości tych okularów, ale… czego można oczekiwać za niecałe 40 zł? Dlatego mimo że sprzęt ten nie jest idealny, mogę polecić jego kupno osobom, które nigdy nie korzystały z wirtualnej rzeczywistości i chcą zobaczyć, o co w ogóle w niej chodzi. Nie jest to produkt, dla którego warto specjalnie biec do sklepu, jednak jeżeli będziecie akurat w Biedronce i będziecie mieć wolne 39,99 zł, możecie go z czystym sumieniem kupić.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA