REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Sprzęt

Technics wraca do korzeni i prezentuje następcę legendarnego gramofonu

Na stoisku łączącym sprzęty marek Technics i Panasonic można było zobaczyć na własne oczy powrót legendy. Pojawił się tam odtwarzacz Technics SL–1200GAE w limitowanej edycji.

Technics z niespodzianką na Audio Video Show - wracają gramofony
REKLAMA
REKLAMA

Technics to należąca do Panasonica marka sprzętu audio, której historia sięga lat 60. ubiegłego wieku. Pod tą banderą sprzedawano sprzęt audio do użytku domowego taki jak słuchawki i gramofony.

Panasonic nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Technics na Audio Video Show 2016

Marka Technics na przestrzeni lat podupadła, ale Panasonic nie daje jej zginąć na śmietniku historii. Dwa lata temu we wrześniu podjęto decyzję, by ją rewitalizować pod hasłem Rediscover Music, które sygnuje materiały promocyjne firmy do dziś.

Audio Video Show 2016 było kolejnym przystankiem na tej drodze.

Technics na Audio Video Show 2016

Na targach można było zobaczyć na własne oczy limitowanej edycji gramofonu Technics SL–1200GAE. To następca kultowego sprzętu z bezpośrednim napędem z 1969 roku do użytku profesjonalnego: Technics SP–10.

Rozwinięciem tego modelu, który stał się bazą dla prezentowanego w tym roku SL–1200GAE, był SL–1100 przeznaczony do użytku domowego. Z kolei jego poprawiona wersja, Technics SL–1200 MK2, zdobyła uznanie DJ-ów.

gramofony-winyle-audio-video-show-10

Technics wraca do produkcji gramofonów, ale jego oferta zdążyła się już rozrosnąć o kolejne segmenty i nie zabrakło słuchawek.

Firma zaprezentowała model EAH‑T700 z dwudrożnymi głośnikami. W środku znalazł się 50-mm głośnik dynamiczny, który emituje tony średnie i niskie w wysokiej rozdzielczości. Oprócz umieszczono w środku 14-mm głośnik superwysokotonowy. Pasmo przenoszenia tych słuchawek to częstotliwości do 100 kHz.

Dla osób szukających systemu audio do dużego pokoju Technics przygotował odtwarzacz sieciowy ST-C700.

Technics na Audio Video Show 2016

Składa się on razem z wzmacniaczem SU-C700, kompaktowym zestawem głośników SB-C700 i odtwarzaczem CD SL-C700 na cały system C700.

To oczywiście nie koniec niespodzianek. Technics SU-G30 przetwrza i przesyła w pełni cyfrowy sygnał by minimalizować zjawistko jitteru już od etapu wejścia sygnału do jego wzmocnienia.

Technics prezentuje też referencyjny system R1, który składa się z trzech elementów:

  1. stereofoniczny wzmacniacz mocy R1;
  2. odtwarzacz sieciowego audio SU-R1;
  3. system głośników SB-R1.

Ostatnim prezentowanym sprzętem jest Ottava.

Technics na Audio Video Show 2016

Sprzęt jest dostęny w wariantach SC500 i all in one C550, który oferuje możliwość odtwarzania treści z wykorzystaniem przez Wi-Fi lub połączenie kablowe. Ottava obsługuje standardy DLNA i Bluetooth, ale może też odtwarzać multimdia bezpośrednio z nośnika USB.

Nie zabrakło też wsparcia dla streamingu Spotify Connect i vTunner.

Technics na Audio Video Show 2016
REKLAMA

Sprzęt Technicsa, w tym zjawiskowo wyglądający gramofon SL–1200GAE, możecie zobaczyć jeszcze jutro na targach Audio Video Show w Warszawie. Ostatni dzień imprezy trwa do 18:00, a jeśli nie chcecie przegapić stoiska Technicsa to od razu po wejściu udajcie się do sali Continental.

W tej samej sali można podziwiać również telewizory Panasonica z serii DX: DX800 i DX900, którym poświęcimy osobny materiał.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA