1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Na Audio Video Show 2016 nie może zabraknąć żadnego miłośnika pięknego obrazu i dobrego brzmienia

Zarówno wśród Czytelników Spider’s Web jak i jego autorów nie brakuje entuzjastów wspaniałego obrazu i dźwięku. Dlatego też nie zabraknie nas na Audio Video Show, a i was też nie powinno.

Audio Video Show 2016

Nierzadko wyjazd na konferencję to służbowy obowiązek. Na tego typu wydarzeniach jest zazwyczaj dużo nudnych stoisk i nieliczne, fascynujące prezentacje, dla których jednak warto tam być. Najbliższego weekendu jednak nie mogę się doczekać. Wspólnie z Piotrkiem Grabcem wyruszamy na Audio Video Show, który będziemy dla was relacjonować. A co tam się znajdzie takiego super?

A takie tam drobiazgi, jak zestaw odsłuchowy za dwa miliony złotych. I nie, tu nie ma „literówki”. To system złożony z kolumny Alexx amerykańskiej firmy Wilson Audio, wzmacniaczy monofonicznych Dan D'Agostino Momentum M400, najwyższego modelu przetwornika MSB - DAC Select II oraz gramofonu Spiral Groove SG1.2 wraz z przedwzmacniaczem korekcyjnym Dan D’Agostino Momentum Phonostage.

Audio Video Show 2016
Kolumny Alexx na Audio Video Show 2016

Audio Video Show 2016 – będziecie?

To już 20. edycja tej wystawy, ale w tym roku jest ona szczególnie interesująca, bo to już drugi raz, kiedy została poszerzona o sprzęt wizualny. To oznacza, że zobaczymy tam też takie cuda, jak telewizory Panasonic DX z zaawansowanym matrycowym podświetleniem LED ze strefowym wygaszaniem diod gwarantującym bardzo wysoki współczynnik kontrastu na potrzeby techniki HDR.

Hitem stoiska Sony będzie z kolei bez wątpienia najwyższej klasy laserowy projektor VPL-VW5000ES, który oferuje zarówno wysoki kontrast i jasność obrazu, głęboko nasycone barwy, jak i ostre odwzorowanie ruchu - a więc wszystko to, czego można oczekiwać od urządzenia za 200 tys. zł.

Audio Video Show 2016
Samsung Quantum Dot na Audio Video Show 2016

Nie zabraknie też telewizorów najwyższej klasy, takich jak Samsung Quantum Dot czy OLED-ów od Philipsa.

Będziemy jednak pamiętać o naszej i waszej zdolności finansowej, i oprócz ciekawostek za dziesiątki tysięcy złotych, nie możemy się doczekać, by posłuchać i popatrzeć na najnowsze sprzęty w rozsądnym zasięgu cenowym. Choć taka prezentacja najdroższych słuchawek świata na pewno przyciągnie naszą uwagę, a mowa tu oczywiście o Sennheiser Orpheus za ćwierć miliona złotych.

Największe tego typu show w Polsce i drugie co do wielkości w Europie

Na  Audio Video Show pojawi się mnóstwo wystawców. W sumie będą mieli 6000 m2 do swojej dyspozycji, co oznacza, że Audio Video Show staje się drugą największą imprezą tego typu w Europie! Piątek będzie szczególnie ciekawy dla melomanów, bowiem Piotr Metz, znawca The Beatles, zaprezentuje album Magical Mystery Tour zespołu The Beatles prosto z taśmy analogowej.

Do prezentacji wykorzystany zostanie magnetofon szpulowy Studer A807 oraz rarytas nad rarytasy - pierwsza kopia taśmy matki tego albumu (jest to kopia, z której tłoczono płyty analogowe, a więc jeszcze jeden krok bliżej wzorca). Niewiarygodne analogowe brzmienie ma sprawić, że odkryjemy ten materiał zupełnie od nowa.

Audio Video Show 2016
Transrotor Artus, czyli najdroższy gramofon świata na Audio Video Show 2016

A skoro już o spotkaniach mowa, na pewno spróbujemy porozmawiać chociażby z Dirkiem Rake, współwłaścicielem firmy Transrotor. Pojawi się, by zaprezentować najdroższy gramofon świata – Transrotor Artus. To niezwykłe, kosztujące ponad 600 tys. zł urządzenie, z całkowicie odsprzęgniętym talerzem, które jest szczytowym osiągnięciem w dziedzinie odtwarzania czarnej płyty.

Targi odbędą się w dniach 4-6 listopada na Stadionie PGE Narodowy i w hotelach Golden Tulip oraz Radisson Blu Sobieski. Jeżeli macie wolny termin – zdecydowanie warto się tam pojawić! Jeżeli nie… postaramy się wyłowić to, co najciekawsze, i na żywo relacjonować na łamach Spider’s Web.