Na Audio Video Show 2016 nie może zabraknąć żadnego miłośnika pięknego obrazu i dobrego brzmienia

Lokowanie produktu

Zarówno wśród Czytelników Spider’s Web jak i jego autorów nie brakuje entuzjastów wspaniałego obrazu i dźwięku. Dlatego też nie zabraknie nas na Audio Video Show, a i was też nie powinno.

02.11.2016 08.38
Audio Video Show 2016

Nierzadko wyjazd na konferencję to służbowy obowiązek. Na tego typu wydarzeniach jest zazwyczaj dużo nudnych stoisk i nieliczne, fascynujące prezentacje, dla których jednak warto tam być. Najbliższego weekendu jednak nie mogę się doczekać. Wspólnie z Piotrkiem Grabcem wyruszamy na Audio Video Show, który będziemy dla was relacjonować. A co tam się znajdzie takiego super?

A takie tam drobiazgi, jak zestaw odsłuchowy za dwa miliony złotych. I nie, tu nie ma „literówki”. To system złożony z kolumny Alexx amerykańskiej firmy Wilson Audio, wzmacniaczy monofonicznych Dan D'Agostino Momentum M400, najwyższego modelu przetwornika MSB - DAC Select II oraz gramofonu Spiral Groove SG1.2 wraz z przedwzmacniaczem korekcyjnym Dan D’Agostino Momentum Phonostage.

Audio Video Show 2016 class="wp-image-525687"
Kolumny Alexx na Audio Video Show 2016

Audio Video Show 2016 – będziecie?

To już 20. edycja tej wystawy, ale w tym roku jest ona szczególnie interesująca, bo to już drugi raz, kiedy została poszerzona o sprzęt wizualny. To oznacza, że zobaczymy tam też takie cuda, jak telewizory Panasonic DX z zaawansowanym matrycowym podświetleniem LED ze strefowym wygaszaniem diod gwarantującym bardzo wysoki współczynnik kontrastu na potrzeby techniki HDR.

Hitem stoiska Sony będzie z kolei bez wątpienia najwyższej klasy laserowy projektor VPL-VW5000ES, który oferuje zarówno wysoki kontrast i jasność obrazu, głęboko nasycone barwy, jak i ostre odwzorowanie ruchu - a więc wszystko to, czego można oczekiwać od urządzenia za 200 tys. zł.

Audio Video Show 2016 class="wp-image-525690"
Samsung Quantum Dot na Audio Video Show 2016

Nie zabraknie też telewizorów najwyższej klasy, takich jak Samsung Quantum Dot czy OLED-ów od Philipsa.

Będziemy jednak pamiętać o naszej i waszej zdolności finansowej, i oprócz ciekawostek za dziesiątki tysięcy złotych, nie możemy się doczekać, by posłuchać i popatrzeć na najnowsze sprzęty w rozsądnym zasięgu cenowym. Choć taka prezentacja najdroższych słuchawek świata na pewno przyciągnie naszą uwagę, a mowa tu oczywiście o Sennheiser Orpheus za ćwierć miliona złotych.

Największe tego typu show w Polsce i drugie co do wielkości w Europie

Na  Audio Video Show pojawi się mnóstwo wystawców. W sumie będą mieli 6000 m2 do swojej dyspozycji, co oznacza, że Audio Video Show staje się drugą największą imprezą tego typu w Europie! Piątek będzie szczególnie ciekawy dla melomanów, bowiem Piotr Metz, znawca The Beatles, zaprezentuje album Magical Mystery Tour zespołu The Beatles prosto z taśmy analogowej.

Do prezentacji wykorzystany zostanie magnetofon szpulowy Studer A807 oraz rarytas nad rarytasy - pierwsza kopia taśmy matki tego albumu (jest to kopia, z której tłoczono płyty analogowe, a więc jeszcze jeden krok bliżej wzorca). Niewiarygodne analogowe brzmienie ma sprawić, że odkryjemy ten materiał zupełnie od nowa.

Audio Video Show 2016 class="wp-image-525691"
Transrotor Artus, czyli najdroższy gramofon świata na Audio Video Show 2016

A skoro już o spotkaniach mowa, na pewno spróbujemy porozmawiać chociażby z Dirkiem Rake, współwłaścicielem firmy Transrotor. Pojawi się, by zaprezentować najdroższy gramofon świata – Transrotor Artus. To niezwykłe, kosztujące ponad 600 tys. zł urządzenie, z całkowicie odsprzęgniętym talerzem, które jest szczytowym osiągnięciem w dziedzinie odtwarzania czarnej płyty.

Targi odbędą się w dniach 4-6 listopada na Stadionie PGE Narodowy i w hotelach Golden Tulip oraz Radisson Blu Sobieski. Jeżeli macie wolny termin – zdecydowanie warto się tam pojawić! Jeżeli nie… postaramy się wyłowić to, co najciekawsze, i na żywo relacjonować na łamach Spider’s Web.

Lokowanie produktu
Najnowsze