REKLAMA

Nowy wirus na Facebooku! Nie klikaj w tak spreparowane filmy od znajomych

Na Facebooku ponownie pojawił się bardzo groźny wirus, którego ofiarą możecie paść wy lub wasi znajomi. Oto, jak się przed nim ustrzec.

02.10.2016 10.39
Nowy wirus na Facebooku! Nie klikaj takie filmy od znajomych
REKLAMA
REKLAMA

Jak donosi serwis “Zaufana Trzecia Strona”, wirus ten jest nie tylko bardzo skuteczny, ale też łatwy do rozpoznania. Przyczyną tego jest fakt, że osoba zainfekowana wysyła swoim znajomym charakterystyczne wiadomości lub publikuje na ich tablicach niecodzienne posty.

Jak działa nowy wirus na Facebooku?

Oba rodzaje wiadomości intrygują odbiorców, ponieważ zawierają ich zdjęcie profilowe z ikoną imitującą obecność filmu wideo. Całość jest określona jako “Imię Video” (w moim przypadku byłoby to “Dawid Video”), a pod nazwą znajdują się podejrzane linki rzekomo prowadzące do filmu.

Źródło: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/uwaga-na-nowego-sprytnego-wirusa-na-facebooku-ostrzezcie-znajomych/ class="wp-image-519524"
Źródło: zaufanatrzeciastrona.pl

Po kliknięciu w odnośnik użytkownik jest prowadzony do strony udającej serwis YouTube. Tam pojawia się informacja o braku możliwości obejrzenia materiału bez instalacji specjalnego rozszerzenia. Jeżeli użytkownik zdecyduje się na ten krok, z jego konta zaczną być rozsyłane wiadomości podobne do tej, którą sam otrzymał.

Ostrzeż znajomych!

Jeżeli wasi znajomi również wysyłają takie podejrzane linki do innych osób, wyślijcie im ten tekst i poinformujcie o konieczności odinstalowania z przeglądarki internetowej wszystkich podejrzanych wtyczek i rozszerzeń. Następnie nie zaszkodzi również zmiana haseł do najważniejszych usług, takich jak poczta, bank oraz inne serwisy społecznościowe. Nie wiadomo bowiem, jakie informacje mogło wykraść felerne rozszerzenie i czy nie zostaną one użyte w przyszłości.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA