REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Red Dead Redemption 2 w 2017 roku tylko na Xbox One i PS4. Nie, gra nie trafi na PC

Rockstar już nie trzyma nas dłużej w niepewności. Red Dead Redemption 2 zostało właśnie oficjalnie zapowiedziane. Potwierdziło się, że w kontynuacji kultowej gry pojawi się tryb multiplayer. Nasza cierpliwość ponownie została jednak wystawiona na próbę, bo na zwiastun musimy jeszcze poczekać. Dla graczy PC nie mamy niestety dobrych wiadomości...

18.10.2016
15:52
Red Dead Redemption Trailer Multiplayer
REKLAMA
REKLAMA

Są firmy robiące gry, które mają ogromne rzesze fanów. Wystarczy jedna grafika od Blizzarda lub studia Rockstar puszczona w sieć, by fani godzinami dywagowali nad ich znaczeniem. Nie inaczej było tym razem.

http://ocs-pl.oktawave.com/v1/AUTH_2887234e-384a-4873-8bc5-405211db13a2/spidersweb/2016/10/red-dead-redemption-2.png class="wp-image-522429"
Ten obrazek wystarczył, by internet oszalał

Pojawił się jeden obrazek z dominującym czerwonym kolorem na profilu Rockstara w social media, a internet eksplodował.

Wystarczyło, by firma pokazała jedną grafikę bez podpisu wyłącznie sugerującą kontynuację kultowej gry, czyli Red Dead Redemption 2, a napisały o tym bodaj wszystkie serwisy gamingowe i technologiczne. Jak pojawiła się druga, to tylko podsyciła hype.

Nic zresztą dziwnego - gra będąca w dużym uproszczeniu takim GTA na Dzikim Zachodzie budzi bardzo ciepłe wspomnienia. Grywalność, klimat, fabuła, a nawet chwytające za serce zakończenie opowieści - w Red Dead Redemption to wszystko zagrało.

Red Dead Redemption 2 class="wp-image-522428"
To druga grafika, która trafiła do sieci przed pierwszą zapowiedzią

Gra w dodatku nie doczekała się edycji Remastered, więc fani Rockstara po ostatnich latach spędzonych w Los Santos są wygłodniali.

Rockstar to wykorzystało i jeden obrazek na którym nie pojawił się nawet zrzut ekranu z gry pociągnął ich akcje w górę. Na szczęście nie zachowują się jak Valve z Half-Life 3 i po trzech dniach pojawiła się szersza zapowiedź.

Potwierdziło się to, czego mogliśmy się obawiać - Red Dead Redemption 2 podobnie jak poprzednia część nie trafi na PC, a jedynie na konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera? Jesień 2017 roku (jeśli nie będzie obsuwy).

Red Dead Redemption Trailer Multiplayer class="wp-image-522417"
Na szczęście to nie jest tylko edycja Remastered!

Czego się jeszcze spodziewać po Red Dead Redemption 2? Jak o grze piszą sami twórcy:

REKLAMA

Red Dead Redemption 2 twórców Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption to nadzwyczajna opowieść o życiu w bezlitosnym sercu Ameryki. Ogromny i klimatyczny świat gry stanowi też fundament dla nowych doświadczeń w rozgrywce sieciowej.

Oznacza to, że będziemy mogli hasać po Dzikim Zachodzie razem ze znajomymi niczym w GTA Online. Na oficjalny zwiastun Red Dead Redemption 2 musimy jeszcze poczekać - pojawi się dopiero w czwartek 20 października o godzinie 17:00 czasu środkowoeuropejskiego.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA