REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Zapowiedź gry z serii Red Dead Redemption?! Rockstar publikuje tajemniczą grafikę

Twórcy przebojowej serii gier Grand Theft Auto umieścili w niedzielę na swoim oficjalnym koncie Twitter tajemniczy wpis. Bez żadnego komentarza znajdował się w nim obrazek przedstawiający logo studia na czerwonawym tle, kojarzącym się z grą Red Dead Redemption.

17.10.2016
9:20
Red Dead Redemption - oto najprawdopodobniej zapowiedź nowej gry
REKLAMA
REKLAMA

Twórcy gier, filmów lub seriali opanowali dziś sztukę zapowiadania i podkręcania atmosfery do perfekcji. Tzw. teasing, czyli drażnienie, to dziś podstawowy element każdej kampanii medialnej.

Czerwony obrazek zamieszczony na Twitterze Rockstar Games kojarzy się każdemu graczowi z serią Red Dead - której dwie odsłony to Red Dead Revolver z roku 2004 oraz Red Dead Redemption z 2010 roku. Fabuła tych gier umieszczona jest na dzikim zachodzie, czyli w Ameryce z początku wieku XX.. Zdobyły sobie one ogromną popularność wśród miłośników gier.

Co może oznaczać tajemniczy tweet od twórców gier?

Jeśli dobrze zgadujemy znaczenie koloru czerwonego, może to oznaczać jedną z czterech rzeczy:

  1.  Rockstar Games pracuje nad nową częścią serii Red Dead, o nieujawnionym jeszcze tytule i wkrótce zapowie to oficjalnie. Gra prawdopodobnie ukaże się na konsole bieżącej generacji. Moim zdaniem jest to najbardziej prawdopodobna ewentualność.
  2. Rockstar Games zamierza zapowiedzieć długo wyczekiwaną przez graczy pecetowych wersję PC. Mimo, że studio przyzwyczaiło grających na komputerach do gorszego traktowania, nie wierzę w to, aby poświęcano cenny czas na portowanie sześcioletniej gry.
  3. Być może doczekamy się… remake’u gry Red Dead Revolver, która wyszła na oryginalnego Xboksa oraz PlayStation 2. W tym przypadku również nie sądzę, aby ogłaszano tego typu przedsięwzięcie jako osobny projekt.
  4. Jeśli faktycznie zapowiedź ma coś wspólnego z Red Dead, być może będzie to jakieś inne medium oparte o świat gry: serial telewizyjny lub film pełnometrażowy. Tą ewentualność uważam za najmniej prawdopodobną.
REKLAMA

Nie tak dawno doskonałe Red Dead Redeption wylądowało w usłudze wstecznej kompatybilności na Xbox One, a posiadacze PS4 otrzymali Red Dead Revolver w wersji z podbitą rozdzielczością i trofeami.

Myślę że miłośnicy gier z tej serii mogą już się zacząć cieszyć - cokolwiek by nie oznaczał ten stylowy obrazek w kolorze brudnej czerwieni, będzie to coś ciekawego od jednego z najlepszych studiów tworzących gry na świecie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA