REKLAMA

Świetny ruch Razera. Nadchodzą dobre czasy dla graczy

Co za wieści z samego rana! Razer, czyli jeden z wiodących graczy na rynku gamingowym, poinformował właśnie o przejęciu giganta rynku audio - THX. Nadchodzą dobre czasy dla graczy.

18.10.2016 09.43
Razer kupuje THX! Nadchodzi nowa era dźwięku w VR
REKLAMA
REKLAMA

Jak czytamy w informacji prasowej oraz na blogu firmy THX, Razer wykupił większość aktywów THX Ltd. Jednocześnie Razer nie wchłonął giganta świata audio - ten nadal będzie operował jako osobny podmiot, z tymi samymi pracownikami. Nie jest jednak wykluczone, że oprócz ścisłej współpracy przy tworzeniu nowych produktów, firmy wypuszczą na rynek sprzęt sygnowany obydwoma markami.

Razer kupił THX - co to oznacza dla graczy?

THX to głównie trzy działy - pierwszy odpowiedzialny jest za certyfikację audio, czyli upewnienie się, że komponenty produktów spełniają normy i oferują najlepszą jakość.

More than 1,600 registered registered fans and an estimated thousand more lined-up the grand opening of RazerStore San Francisco, Saturday, May 21, 2016. The store is the first flagship location for Razer, the leader in connected devices and software for gamers. The company plans to open additional locations in major cities nationwide. (Photo by Peter Barreras/AP Images for Razer USA) class="wp-image-511840"

THX Live! to dział zajmujący się wyposażaniem małych i dużych placówek w systemy audio. Mówimy tu o teatrach, kinach, ale także o systemie TuneUp służącym do optymalizacji domowego sprzętu audio.

Razer-manowar-10 class="wp-image-501859"

THX Inside to zaś komponenty - głośniki, wzmacniacze i technologia niezbędna do tego, by sprzęt grał jak najlepiej.

Minimalistyczne wzornictwo wyróżnia Razer Leviathan Mini. class="wp-image-476730"

Razer z pewnością wykorzysta technologię THX w swoich produktach audio, które już dziś cechuje bardzo wysoka jakość.

Razer-Hammerhead-v2 class="wp-image-505858"

Dodanie know-how oraz komponentów opracowanych przez THX do serii słuchawek i głośników Razera zaowocuje produktami dla graczy najwyższej jakości.

Razer-manowar-8 class="wp-image-501857"

Niewykluczone, że Razer planuje także rozbudowę swojego - już bogatego - ekosystemu sprzętu audio, wchodząc w także rozwiązania kina domowego dla graczy.

Razer class="wp-image-506162"

To także dobre wieści dla przyszłości VR. Jak czytamy na blogu THX, to właśnie w tym obszarze partnerstwo Razera i THX będzie najistotniejsze. THX chce zapewnić równie głęboką immersję w VR po stronie audio, jak ta oferowana przez warstwę wizualną.

razer-osvr class="wp-image-506163"

Nic tylko czekać na efekty tego partnerstwa. Rynek peryferiów dla graczy wkrótce doczeka się zupełnie nowej jakości brzmienia i przeżywania rozgrywki. A przynajmniej tego można się spodziewać przy połączeniu dwóch tak znaczących firm na tym polu.

REKLAMA

Niewykluczone, że wczesne efekty tego przejęcia poznamy już 20 października. Razer już dziś zaprasza nas do oglądania konferencji, na której zaprezentuje nową gamę swoich produktów. Kto wie, być może już tam któryś ze sprzętów będzie co najmniej certyfikowany przez THX.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA