REKLAMA

Na Dell EMC World pokazano wiele rozwiązań, ale to szczególnie przykuło moją uwagę

Rozwiązania analityczne to zazwyczaj wiele różnych modułów, od sprzętu, przez oprogramowanie aż po usługi. Dell EMC zaprezentował kompletne rozwiązanie w postaci Analytic Insights Module.

20.10.2016 08.32
Dell EMC World
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli szukasz czegoś do analizowania danych big data, co ma współpracować z chmurą i ma być łatwe do wdrożenia, to ta nowość od Dell EMC powinna przykuć twoją uwagę. Analytic Insights Module to zestaw składający się z oprogramowania, sprzętu i usług do stworzenia środowiska zarówno do analizowania danych big data, jak i do tworzenia natywnych dla chmury aplikacji. Zadaniem tego zestawu jest generowanie interaktywnych wniosków z danych, które następnie mogą być przekazane naszym aplikacjom w zrozumiałym dla nich formacie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa (co mają potwierdzać odpowiednie certyfikaty).

Rozwiązanie to może być szczególnie interesujące dla tych przedsiębiorstw, które rozumieją znaczenie szybkiego wyciągania wniosków z dostępnych danych celem lepszej obsługi ich klientów, a które nie wiedzą jak się do tego zabrać. Według badań Dell EMC, analitycy spędzają nawet 80 proc. swoich roboczogodzin na przygotowanie danych, które następnie mają analizować. Oprócz tego, dane te niejednokrotnie trafiają do pracowników, którzy do tych danych dostępu mieć nie powinni. Analytic Insights Module ma być odpowiedzią na powyższe problemy.

Pierwsze wdrożenia i (na razie) zadowoleni klienci

kompleksowe rozwiązanie do przetwarzania danych class="wp-image-522884"
Dell EMC Analytic Insights Module to kompleksowe rozwiązanie do przetwarzania danych.
REKLAMA

Moduł testowano już w Partners Healthcare i, jak stwierdził przedstawiciel tej firmy podczas prezentacji, poprzez analizę informacji na temat pacjentów udało się opracować nowe procesy technologiczne, dzięki którym łatwiej firmie podjąć szybkie decyzje na temat tego jak leczyć kolejnych pacjentów. Z kolei zaproszony przedstawiciel Penchanga Casino & Resort twierdził, że czas przetwarzania danych w jego firmie skrócił się z kilku dni do… kilku minut.

Korzyści ze skutecznego przetwarzania danych (w tym przypadku poprzez takie rozwiązania Dell EMC, jak Data Curator, Data Governor czy Data and Analytics Catalog) nie trzeba jednak nikomu tu przedstawiać. To, co jednak wyróżnia rozwiązanie Dell EMC, to kompleksowość. Co prawda nie jest to unikat na rynku, ale tak proste do wdrożenia rozwiązania to nadal rzadkość.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA