REKLAMA

Pixel Launcher trafia do Sklepu Play! To nie znaczy jednak, że jest dostępny dla każdego

Jeśli podobnie jak mnie zirytował was fakt, że nowy Pixel Launcher dostępny będzie wyłącznie na nowych flagowcach Google, mam dobre wieści - być może się to zmieni. A nawet jeśli nie, da się ten problem obejść.

19.10.2016 17.07
Pixel Laucher - nie dla śmiecia, dla pana to.
REKLAMA
REKLAMA

Nie chcę się powtarzać po moich redakcyjnych kolegach, którzy dali upust niezadowoleniu tuż po premierze nowych Pikseli, ale również czuję się przez Google… delikatnie rzecz ujmując - oszukany.

Kupując Nexusa 5X liczyłem na to, że jeszcze chociaż przez rok wszystko co najnowsze i najlepsze ze świata Androida trafi na mój telefon, a tu proszę, taki psikus.

Ani Pixel Launcher, ani największe nowości z Androida 7.1 Nougat nie będą dostępne na telefonach z linii Nexus. Niewykluczone jednak, że Google prędzej czy później ugnie się pod natłokiem wyrazów niezadowolenia użytkowników.

Pixel Launcher trafił do Sklepu Play.

To, że Pixel Launcher widnieje w Sklepie Play tuż obok Google Now Launcher jeszcze o niczym nie świadczy - Google wszystkie swoje usługi i aplikacje trzyma w Sklepie Play, by ułatwić proces aktualizacji.

W tej chwili spośród zyliarda urządzeń, jakie miałem przypisane do konta Google, żadne nie jest kompatybilne z nowym Launcherem. Jak zauważa jednak serwis Android Police, niewykluczone, że prędzej czy później Pixel Laucher zostanie udostępniony przynajmniej dla telefonów Nexus.

Na szczęście - podobnie jak w przypadku pierwszej wersji Pixel Launchera - jest możliwość pobrania pliku APK z APK Mirror i cieszenia się nowym launcherem Google.

Jak jednak słusznie zauważają użytkownicy, część jego funkcji może być niedostępna nawet na Nexusach, gdyż takie funkcje jak nowy widget pod paskiem wyszukiwania na pulpicie to cecha zarezerwowana dla Androida 7.1.

Marna pociecha, ale zawsze pociecha.

Tyle dobrego, że skoro Google koncertowo wręcz olał posiadaczy Nexusów, mogą oni ręcznie wgrać najnowszy launcher. Oczywiście trzeba pamiętać, że robicie to na własne ryzyko.

Tym niemniej liczę na to, że wkrótce Pixel Launcher stanie się ogólnodostępny dla wszystkich urządzeń, tak jak ma to miejsce w przypadku Google Now Launcher.

REKLAMA

Wtedy będziemy mogli chociaż powierzchownie wyobrażać sobie, że Google naprawdę o nas dba.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA