REKLAMA

Nowy smartfon za 199 zł już jutro trafi do Biedronek! I tym razem wart jest swojej ceny

Już jutro, 13 października, w sieci sklepów Biedronka pojawi się nowy smartfon. Będzie to kosztujący 199 zł model myPhone C-Smart Glam, który… prezentuje się naprawdę nieźle.

12.10.2016 07.00
myPhone C-Smart Glam - smartfon z Biedronki wart swoich 199 zł
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli regularnie czytacie nasze teksty, dobrze wiecie, że nie polecałem poprzedniego podobnie wycenionego sprzętu dostępnego w Biedronce. myPhone C-Smart IIIS może i był tani, jednak jego specyfikacja była poniżej jakiejkolwiek krytyki. Tak taniemu sprzętowi można naprawdę wiele wybaczyć, jednak zaledwie 512 MB RAM to ilość pamięci operacyjnej, która obecnie nie jest wystarczająca nawet dla najmniej wymagających użytkowników.

Tutaj jest zupełnie inaczej!

Umówmy się: myPhone C-Smart Glam nadal nie jest sztandarowym smartfonem ani demonem wydajności. Jednak nie musi nim być. Zamiast tego jest sprzętem adekwatnym do swojej niskiej ceny. Będzie on absolutnie wystarczający dla najmniej wymagających użytkowników, którzy swojego urządzenia potrzebują wyłącznie do komunikacji, słuchania muzyki, odbierania poczty oraz przeglądania stron internetowych.

Stanie się tak przede wszystkim ze względu na zastosowanie 1 GB RAM. Nadal nie jest to przesadnie duża ilość, ale pozwoli na stosunkowo komfortowe korzystanie ze smartfonu. W dodatku inne dostępne w tej cenie urządzenia nigdy nie mają większej ilości pamięci operacyjnej. Pozostałe elementy specyfikacji również nie powalają, ale w tej cenie wyglądają na jak najbardziej akceptowalne.

myPhone C-Smart Glam class="wp-image-521247"

Zastosowany wyświetlacz IPS ma 4-calową przekątną oraz rozdzielczość 480 x 800 pikseli. Będzie na nim widać pojedyncze piksele, jednak mimo to komfort korzystania z niego powinien być odpowiedni. Wystarczającą wydajność sprzętu zapewni procesor MediaTek wyposażony w cztery rdzenie Cortex-A53 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz.

Jak pisałem wyżej, będzie on współpracował z 1 GB RAM oraz 8 GB rozszerzalnej pamięci flash. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow.

Zastosowane w tym smartfonie standardy łączności to Wi-Fi 802.11n oraz Bluetooth 4.0. Nie zabrakło tu też odpowiadającego za lokalizację modułu GPS. Urządzenie ma mieć port ładowania microUSB oraz akumulator o nieznanej pojemności. Na podstawie wymiarów tego urządzenia i innych, wcześniej wydanych modeli można podejrzewać, że ogniwa będą miały pojemność oscylującą w granicach 1500 mAh, co powinno wystarczyć na dzień standardowej pracy urządzenia.

myPhone C-Smart Glam zostanie wyposażony w dwa aparaty. W przednim znajdzie się matryca o rozdzielczości 0,3 Megapiksela. Rozdzielczość matrycy tylnego aparatu wyniesie 2 Megapiksele. Także w tym przypadku na podstawie wcześniej testowanych modeli, dotychczasowych doświadczeń i ceny urządzenia można swobodnie przyjąć, że jakość wykonywanych za jego pomocą zdjęć okaże się… co najwyżej dyskusyjna.

REKLAMA

myPhone C-Smart Glam będzie jednym z najlepszych sprzętów w swojej cenie.

Dlatego jeżeli potrzebujecie smartfona wystarczającego do podstawowych zadań i macie bardzo ograniczony budżet, powinniście udać się jutro do Biedronki. Za cenę mieszczącą się w jednym banknocie niemożliwe jest kupienie lepszego lub chociażby innego, równie dobrego urządzenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA