REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Windows otwiera się na VR. Niezbędny sprzęt już od 299 dolarów

Gogle do rzeczywistości wirtualnej na Windows 10 będą o połowę tańsze niż Oculus Rift czy HTC. 

26.10.2016
17:28
Windows otwiera się na VR. Niezbędny sprzęt już od 299 dolarów
REKLAMA
REKLAMA

Gogle HoloLens były tylko urządzeniem referencyjnym pokazującym możliwości AR i VR od Microsoftu. Podczas dzisiejszej konferencji w Nowym Jorku ogłoszono, że gogle dedykowane Windowsowi 10 przygotuje także HP, Dell, Lenovo i Acer.

Ceny mają się zaczynać od 299 dol.!

Microsoft otwiera Windowsa 10 na rzeczywistość wirtualną. Niezbędny sprzęt już od 299 dolarów class="wp-image-524253" title="Microsoft otwiera Windowsa 10 na rzeczywistość wirtualną. Niezbędny sprzęt już od 299 dolarów"

Tym ruchem Microsoft jeszcze mocniej wchodzi w świat wirtualnej rzeczywistości i jednocześnie obniża próg wejścia dla klientów. Google współpracujące z jego środowiskiem będą bowiem o połowę tańsze niż np. Oculus Rift (600 dol.) czy HTC Vive (500 dol.). Można jednak przypuszczać, że nie będą to urządzenia tak doskonały jak te droższe warianty.

Tym samym Microsoft po raz drugi zaprezentował strategię znaną z Surface'a - najpierw pokazał swoje referencyjne urządzenie, a teraz otworzył się na zewnętrznych partnerów. Czy z wirtualną rzeczywistością pójdzie mu lepiej?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA