Oprogramowanie  / News

Nie tylko iOS. Nowe wersje systemu czekają na Macach, Apple Watchu i Apple TV

System iOS 10.1 dający użytkownikom dostęp do trybu portretowego w iPhone’ach 7 Plus to nie jedyna nowość, jaką przygotowało na dzisiaj Apple. Oprócz tego premiery doczekały się stabilne wersje macOS Sierra 10.12.1, watchOS 3.1 i tvOS 10.0.1. Sprawdzamy, co nowego przynoszą.

Na trzy dni przed premierą nowych MacBooków producent z Cupertino zaplanował udostępnienie nowych wersji oprogramowania do wszystkich sprzętów będących obecnie w sprzedaży. Pierwszy wypatrzyliśmy na swoich iPhone’ach system iOS 10.1 wprowadzający tryb Portret, ale to nie koniec nowości.

Aktualizacja macOS Sierra 10.12.1 to głównie poprawki błędów.

macOS Sierra 10.12.1

Najważniejszym systemem operacyjnym Apple’a jest dziś bez wątpienia iOS. macOS, jeszcze nie tak dawno funkcjonujący pod nazwą OS X, zszedł na drugi plan. Mimo to użytkownicy komputerów z nadgryzionym jabłkiem na obudowie doczekali się aktualizacji oprogramowania.

Wraz z iOS 10.1 zadebiutował tryb portretowy, a na Macach z macOS Sierra 10.12.1 pojawi się dedykowany fotografiom wykonanym w tym trybie album w aplikacji Zdjęcia. To na szczęście nie koniec zmian. Oprócz tego Apple “poprawiło zgodność pakietu Microsoft Office z funkcją Biurko i Dokumenty iCloud”.

Nowa aktualizacja macOS Sierra 10.12.1 to również dobra wiadomość dla osób, które miały problem z uaktualnieniem danych konta Microsoft Exchange w aplikacji Mail. Uaktualnienie poprawia też działanie uniwersalnego schowka i Safari oraz usprawnia odblokowywanie Maca przy pomocy Apple Watch.

Nowości watchOS 3.1 to również głównie kosmetyka.

watchOS 3.1

Dzisiaj nie tylko uaktualniono aplikację Watch w iOS 10.1, ale też oprogramowanie zegarka - ale nie ma co spodziewać się po watchOS 3.1 gruntownych zmian. Podobnie jak w przypadku systemu do iPhone’ów, także i na zegarku będzie można od teraz korzystać z pełnoekranowych efektów w iMessage po włączeniu funkcji redukcji ruchu w ustawieniach dostępności.

Pozostałe zmiany to poprawne działanie powiadomień z aplikacji Timer - wcześniej mogły wyświetlane być podwójnie. Rozwiązano też problem z ładowaniem Apple Watch Series 2. Komplikacja z okręgami aktywności z tarczy zegarka nie będzie już znikać, a menu Force Touch w aplikacjach firm trzecich nie powinno już sprawiać problemów.

tvOS 10.0.1 polskiego użytkownika zainteresuje najmniej.

Apple TV czwartej generacji nie jest najbardziej rozchwytywanym urządzeniem w ofercie firmy - zwłaszcza w Polsce, ponieważ większość działających na naszym rynku dostawców treści wideo online nie zdecydowało się nawet na przygotowanie aplikacji.

Niemniej jednak osoby, które niezrażone tym zdecydowały się na zakup Apple TV 4 gen, mogą dokonać aktualizacji oprogramowania. Nie przynosi ona jednak żadnych konkretnych nowości.

Apple niczym się nie chwali, a jedyne co sam zauważyłem na swoim egzemplarzu, to nowy album z portretowymi zdjęciami w aplikacji Photos.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst