REKLAMA

Nie tylko iOS. Nowe wersje systemu czekają na Macach, Apple Watchu i Apple TV

System iOS 10.1 dający użytkownikom dostęp do trybu portretowego w iPhone’ach 7 Plus to nie jedyna nowość, jaką przygotowało na dzisiaj Apple. Oprócz tego premiery doczekały się stabilne wersje macOS Sierra 10.12.1, watchOS 3.1 i tvOS 10.0.1. Sprawdzamy, co nowego przynoszą.

24.10.2016 18.52
Siri na Maci macOS Sierra
REKLAMA
REKLAMA

Na trzy dni przed premierą nowych MacBooków producent z Cupertino zaplanował udostępnienie nowych wersji oprogramowania do wszystkich sprzętów będących obecnie w sprzedaży. Pierwszy wypatrzyliśmy na swoich iPhone’ach system iOS 10.1 wprowadzający tryb Portret, ale to nie koniec nowości.

Aktualizacja macOS Sierra 10.12.1 to głównie poprawki błędów.

macOS Sierra 10.12.1 class="wp-image-523721"

Najważniejszym systemem operacyjnym Apple’a jest dziś bez wątpienia iOS. macOS, jeszcze nie tak dawno funkcjonujący pod nazwą OS X, zszedł na drugi plan. Mimo to użytkownicy komputerów z nadgryzionym jabłkiem na obudowie doczekali się aktualizacji oprogramowania.

Wraz z iOS 10.1 zadebiutował tryb portretowy, a na Macach z macOS Sierra 10.12.1 pojawi się dedykowany fotografiom wykonanym w tym trybie album w aplikacji Zdjęcia. To na szczęście nie koniec zmian. Oprócz tego Apple “poprawiło zgodność pakietu Microsoft Office z funkcją Biurko i Dokumenty iCloud”.

Nowa aktualizacja macOS Sierra 10.12.1 to również dobra wiadomość dla osób, które miały problem z uaktualnieniem danych konta Microsoft Exchange w aplikacji Mail. Uaktualnienie poprawia też działanie uniwersalnego schowka i Safari oraz usprawnia odblokowywanie Maca przy pomocy Apple Watch.

Nowości watchOS 3.1 to również głównie kosmetyka.

watchOS 3.1 class="wp-image-523722"

Dzisiaj nie tylko uaktualniono aplikację Watch w iOS 10.1, ale też oprogramowanie zegarka - ale nie ma co spodziewać się po watchOS 3.1 gruntownych zmian. Podobnie jak w przypadku systemu do iPhone’ów, także i na zegarku będzie można od teraz korzystać z pełnoekranowych efektów w iMessage po włączeniu funkcji redukcji ruchu w ustawieniach dostępności.

Pozostałe zmiany to poprawne działanie powiadomień z aplikacji Timer - wcześniej mogły wyświetlane być podwójnie. Rozwiązano też problem z ładowaniem Apple Watch Series 2. Komplikacja z okręgami aktywności z tarczy zegarka nie będzie już znikać, a menu Force Touch w aplikacjach firm trzecich nie powinno już sprawiać problemów.

tvOS 10.0.1 polskiego użytkownika zainteresuje najmniej.

Apple TV czwartej generacji nie jest najbardziej rozchwytywanym urządzeniem w ofercie firmy - zwłaszcza w Polsce, ponieważ większość działających na naszym rynku dostawców treści wideo online nie zdecydowało się nawet na przygotowanie aplikacji.

REKLAMA

Niemniej jednak osoby, które niezrażone tym zdecydowały się na zakup Apple TV 4 gen, mogą dokonać aktualizacji oprogramowania. Nie przynosi ona jednak żadnych konkretnych nowości.

Apple niczym się nie chwali, a jedyne co sam zauważyłem na swoim egzemplarzu, to nowy album z portretowymi zdjęciami w aplikacji Photos.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA