REKLAMA

Apple nie ściemnia i mówi dokładnie, ile urządzeń korzysta już z iOS 10

Wedle firm analitycznych iOS 10 zainstalowany jest już na ponad 60 proc. urządzeń. Okazuje się, że ten procent jest nieco niższy. Liczby odczarowało nieco samo Apple, które zdradziło, ile faktycznie iPadów i iPhone’ów korzysta z najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego.

11.10.2016 13.03
iPhone 7 iOS 10
REKLAMA
REKLAMA

Wedle danych firmy analitycznej Fiksu, iOS 10 w miesiąc od premiery zainstalowany został na dwóch trzecich wszystkich kompatybilnych urządzeń. W praktyce wynik nie jest aż tak dobry, ale Apple i tak ma powody do zadowolenia.

Z iOS 10 korzysta więcej urządzeń niż ze wszystkich poprzednich wersji razem wziętych.

Wedle danych udostępnionych przez Apple’a, które biorą pod uwagę urządzenia łączące się ze sklepem App Store w dniu 7 października, z iOS 10 korzysta 54 proc. wszystkich sprzętów - iPhone’ów, iPadów oraz iPodów touch 5 i 6 generacji.

Z wydanego rok wcześniej iOS 9 korzysta 38 proc. urządzeń, a z jeszcze wcześniejszych wersji łącznie - 8 proc. Co ciekawe, iOS 9 przyjmował się znacznie szybciej - 50 proc. instalacji przebito już w pierwszym tygodniu od premiery.

iOS 10 fragmentacja class="wp-image-521057"

Wedle szacunków Fiksu wyglądało to nieco korzystniej dla Apple’a. Analitycy wykorzystują własną metodę badawczą, a nie dane z App Store’u, obliczyli, że z iOS 10 korzysta 59,5 proc. użytkowników, a z iOS 9 - 33,7 proc. użytkowników.

A jak fragmentacja wygląda dziś u konkurencji?

Tutaj tak naprawdę nie ma o czym mówić, bo w kwestii aktualizacji sprzętów konkurencji dla Apple’a tak naprawdę nie ma. Na najnowsze dane dotyczące fragmentacji Androida wciąż czekamy. W ostatnich statystykach Android 7.0 Nougat… w ogóle nie był widoczny.

REKLAMA

W przypadku systemu Google’a adopcja nowych wersji przebiega wręcz ślamazarnie i nie zapowiada się na to, by to się zmieniło. Swoje trzy grosze do powiedzenia w kwestii aktualizacji ciągle mają operatorzy i to jak się okazuje… nawet w przypadku prestiżowej linii Pixel wyprodukowanej dla Google’a przez HTC.

W tym kontekście wyniki iOS 10, chociaż - zaznaczmy - gorsze niż w przypadku iOS 9, wyglądają wręcz fenomenalnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA