REKLAMA

Wyciekła pełna specyfikacja smartfonów Google Pixel. Wiemy o nich wszystko

Mimo że premiera smartfonów Google Pixel oraz Google Pixel XL odbędzie się dopiero jutro, to już dzisiaj możemy się dowiedzieć absolutnie wszystkiego na ich temat. Jest to możliwe dzięki ogromnemu wyciekowi informacji na temat tych urządzeń, do którego doszło za sprawą sieci The Carphone Warehouse.

03.10.2016 08.13
Pełna specyfikacja smartfonów Google Pixel (Nexus 2016)
REKLAMA
REKLAMA

Należy pamiętać, że dane te nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Google. Mimo to doświadczenie zawodowe mówi mi, że można im ufać.

Często dochodzi do kontrolowanych wycieków, w których prawdziwe informacje mieszają się z fałszywymi. Producenci sprzętów decydują się na nie, żeby podtrzymać lub zwiększyć zainteresowanie nadchodzącymi urządzeniami. W tym przypadku byłoby to nielogiczne, ponieważ czas do premiery Google Pixel oraz Google Pixel XL można liczyć już nie w tygodniach, nawet nie w dniach, ale w godzinach.

google-pixel-5 class="wp-image-519643"

Co wiemy o Google Pixel?

Urządzenie to będzie wyposażone w 5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (FullHD), co przekłada się na szczegółowość na poziomie 441 ppi. Ekran zostanie wzmocniony za pomocą szkła Corning Gorilla Glass 4. Za wydajność smartfonu będzie odpowiadał czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821, który jest delikatnie podrasowaną, wyżej taktowaną (2,15 GHz) wersją Snapdragona 820. Procesor ten współpracuje z 4 GB RAM oraz 32 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci flash, którą, o dziwo, będzie się dało rozszerzyć za pomocą kart microSD.

google-pixel-1 class="wp-image-519639"

Według podanych informacji Google Pixel będzie mieć port ładowania USB-C oraz standardowe wyjście słuchawkowe. Oprócz tego znajdziemy w nim przednią kamerę z matrycą o rozdzielczości 8 Megapikseli, tylny aparat z matrycą o rozdzielczości 12,3 Megapikseli oraz akumulator o pojemności 2770 mAh. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą systemu Android 7.1 Nougat z nakładką Pixel Launcher. Google Pixel na pewno będzie dostępny w białej i czarnej wersji kolorystycznej. Możliwe jednak jest, że na rynek trafią też urządzenia w innych barwach. Wymiary urządzenia to 143,8 x 69,5 x 8,6 mm, zaś jego masa wynosi 143 g.

google-pixel-4 class="wp-image-519644"

Co wiemy o Google Pixel XL?

Google Pixel XL będzie mieć specyfikację niemal taką samą jak mniejszy model. Powinien znaleźć się w nim ten sam procesor, ilość RAM-u oraz pamięci flash. Jedyne zmiany to zwiększenie rozmiaru wyświetlacza AMOLED do 5,5 cala. Wraz ze zmianą wielkości podciągnięto również rozdzielczość do 2560 x 1440 pikseli, przez co zagęszczenie punktów na ekranie wynosi aż 534 ppi. Większy wyświetlacz to też więcej miejsca w obudowie, przez co Google i HTC zdecydowały się na zastosowanie akumulatora o pojemności 3450 mAh. Wymiary urządzenia to 154,7 x 75,7 x 8,6 mm, zaś jego masa wynosi 168 g.

google-pixel-2 class="wp-image-519638"
REKLAMA

Oficjalne informacje na temat smartfonów Google Pixel zostaną ujawnione już jutro na konferencji Google. Wtedy też powinniśmy więcej dowiedzieć się na temat nowego Chromecasta, systemu operacyjnego Android 7.1 Nougat oraz oprogramowania Andromeda, które może stać się pierwszym w historii poważnym konkurentem pecetowego systemu Windows. Z ramienia Spider’s Web na miejscu obecny będzie Łukasz Kotkowski, zaś pozostała część naszej redakcji będzie relacjonować to wydarzenie z Polski. Po wydarzeniu jak zwykle opublikujemy wiele ciekawych wiadomości, analiz i felietonów, więc już teraz zachęcam do spędzenia jutrzejszego wieczoru z nami. Jest na co czekać!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA