REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Battlefield 1 - porównanie grafiki na PC, PS4 i XONE. Różnice widać gołym okiem

Na kanale Candyland, wyspecjalizowanym w porównywaniu rozgrywki w czasie rzeczywistym, pojawił się materiał poświęcony grze Battlefield 1.

20.10.2016
14:48
Battlefield 1 - porównanie grafiki na PC, PS4 i XONE
REKLAMA
REKLAMA

W szranki stanęły konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, a także komputer PC radzący sobie z ustawieniami graficznymi na poziomie Ultra. Jak możecie przewidywać, konfrontacja szybko stała się bardzo jednostronna:

Brytyjski czołg Mark V rusza w kierunku niemieckich pozycji. Załoga pojazdu na PC ma o wiele łatwiejsze zadanie, bo malujący się przed nią horyzont jest odczuwalnie ostrzejszy i wyraźniejszy.

battlefield-1-1 class="wp-image-522971"

Ekipie konsolowych czołgistów ewidentnie przydałaby się wizyta u optyka. Francuska wioska jest pokryta mgłą skrywającą niedoskonałości, podczas gdy elementy zabudowań na PC są ostre jak brzytwa.

battlefield-1-2 class="wp-image-522972"

Olbrzymią różnicę widać także na przykładzie oświetlenia. Słońce nad PC zawsze świeci jaśniej, rzucając o wiele bardziej wyraźne, ostre kształty. Cienie na konsolach są z kolei zmiękczone i pozbawione detali. W trakcie gry możecie tego nie odnotować, ale tutaj widać to gołym okiem.

battlefield-1-3 class="wp-image-522969"

W krainie PC nie tylko słońce mocniej grzeje. Woda jest bardziej krystaliczna, a do tego tworzy załamane odbicia otoczenia, generowane w czasie rzeczywistym. Na tym tle kałuże z konsolowej wersji wyglądają jak smutne, błotniste sadzawki. Na PS4 i XONE nie zobaczycie swojego odbicia. Może to i dobrze.

battlefield-1-7 class="wp-image-522966"

Na osobny akapit zasługuje roślinność. Ziemia na komputerach jest o wiele bardziej żyzna. Wyrasta z niej więcej roślin. No i plony są piękniejsze, jeżeli zestawić je bezpośrednio z tymi dla konsol Xbox One oraz PlayStation 4. Co ciekawe, analizując podłoże widać teksturową przewagę konsoli Sony nad rywalem.

battlefield-1-6 class="wp-image-522968"
battlefield-1-4 class="wp-image-522970"

Różnic między konsolami nie ma za to przy wygładzaniu krawędzi. Tu i tu wygląda to fatalnie, zestawiając anty-aliasing z tym na komputerach. Framugi konsolowych okien wręcz falują na skutek zniekształcenia kształtów. Francuscy lokatorzy raczej nie są tym zachwyceni.

battlefield-1-5 class="wp-image-522967"

Podsumowując, komputery osobiste zyskują wyraźną przewagę nad konsolami. Widać to zwłaszcza w obszarze rozdzielczości tekstur, ich ostrości, a także roślinności zasadzonej na mapach. Edycja dla PlayStation4 jest z kolei nieznacznie atrakcyjniejsza od tej dla Xboksa One. Konsola Microsoftu wypada najmniej korzystnie z całego zestawienia.

Co ciekawe, Battlefield 1 będzie jedną z pierwszych gier, które wykorzystają większą moc nadchodzącego PlayStation 4 Pro. Możemy się więc spodziewać, że różnica między edycjami dla konkurencyjnych konsol będzie jeszcze większa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA