REKLAMA

Apple TV 3 znika z oferty. To koniec tanich przystawek Apple

To musiało wreszcie nastąpić. Apple TV 3, czyli najtańsza przystawka do telewizora producenta iPhone’ów i Maców, znika z oferty. Jeśli chcecie teraz kupić sprzęt od Apple'a pozwalający wygodnie odpalać na dużym ekranie Netfliksa i strumieniować obraz z innych urządzeń to pozostaje przepłacić za Apple TV 4.

05.10.2016 14.03
Apple TV 3
REKLAMA
REKLAMA

Apple TV 3 to dość leciwy sprzęt, który ze względu na słabą specyfikację techniczną nie doczekał się aktualizacji do tvOS. Przystawka telewizyjna pozostała co prawda w ofercie po premierze Apple TV 4, ale teraz - po roku - producent zdecydował się ją wreszcie wycofać.

A szkoda, bo dla wielu osób Apple TV 3 było lepszym wyborem, niż Apple TV 4.

Przekonałem się o tym, gdy wymieniłem swoje Apple TV 3 na nowszy model. Nie tylko zaraz po premierze, ale nawet rok po niej, szumnie zapowiadane aplikacje to tylko gruszki na wierzbie. Do czego bowiem wykorzystuję Apple TV 4?

  • przeglądanie klipów na YouTubie;
  • oglądanie seriali i filmów z Netfliksa;
  • wypożyczanie materiałów wideo z iTunes VOD;
  • oglądanie wideo z biblioteki iTunes na komputerze;
  • strumieniowanie obrazu z iPhone’a, iPada i MacBooka.

Dodatkowe funkcje, takie jak słuchanie podcastów i muzyki z Apple Music, a także oglądanie zdjęć z iCloud Photos Library bez udziału telefonu, są mi tak naprawdę zbędne. Z kolei granie na dużym ekranie z pilotem w ręku, gdy obok telewizora mam konsolę i peceta, naprawdę mija się z celem.

Problem w tym, że tak naprawdę do tego wszystkiego wystarcza Apple TV 3.

Netflix i YouTube były dostępne w formie aplikacje, a pozostałe trzy funkcje były clou Apple TV 3. Nowa generacja z perspektywy Polaków nie wnosi tak naprawdę nic nowego - tym bardziej, że polscy dostawcy usług VOD wypięli się na Apple’a - próżno szukać aplikacji takich jak HBO GO, Player.pl i Ipla na Apple TV 4.

REKLAMA

Osoby, które zastanawiają się nad zakupem Apple TV 3, muszą się pospieszyć. Jak podaje The Next Web, Apple zakończyło produkcję starej przystawki i nie będzie jej już sprzedawać. Apple TV 4 jest za to znacznie droższe, a wielu osobom nie zaoferuje nic ponad to, co poprzedni, tani model.

Już wyprodukowanych, a jeszcze nie sprzedanych Apple TV 3 można szukać w sklepach z elektroniką i na portalach aukcyjnych - a możliwe, chociaż mało prawdopodobne, że samo Apple będzie sprzedawać jeszcze przez jakiś czas stare set-top boksy w wersji odnowionej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA