REKLAMA

Wiedźmin za 6 zł. Nie, nie chodzi o grę, a o... znaczek pocztowy

Polacy nie gęsi i znaczki ze swoimi bohaterami z gier mają! Jutro do obiegu trafia znaczek pocztowy wyprodukowany przez Pocztę Polską przedstawiający wiedźmina Geralta.

15.09.2016 18.19
wiedźmin
REKLAMA
REKLAMA

Seria wiedźmińskich gier jest obecnie jednym z największych polskich hitów eksportowych. Trzecia część sprzedała się w ponad 10 mln egzemplarzy i uzyskała wiele prestiżowych wyróżnień, w tym gry roku. Cała seria rozeszła się już w ponad 20 mln kopii. Nie ma w tym momencie bohatera kultury cyfrowej z Polski, który dorównywałby popularnością Geraltowi z Rivii i bardziej zasługiwał na własny znaczek.

Znaczków jest 180 tys., a każdy z nich kosztuje 6 zł.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym. Jego format to 31,25 x 39,5 mm, natomiast format bloku wynosi 70 x 90 mm. class="wp-image-516569"
Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym. Jego format to 31,25 x 39,5 mm, natomiast format bloku wynosi 70 x 90 mm.

Jak czytamy w informacji PAP-u, Poczta Polska wyszła z założenia, że jej zagraniczni odpowiednicy już dawno wydawali znaczki z bohaterami gier (np. z Mario, czy Pac Manem), więc przyszedł czas na promocję naszej kultury w podobny sposób.

Do sprzedaży oprócz znaczka trafi też koperta i pamiątkowy blok - wszystkie zaprojektowane przez CD Projekt.

REKLAMA
Pamiątkowa, ostemplowana koperta ze znaczkiem class="wp-image-516570"
Pamiątkowa, ostemplowana koperta ze znaczkiem

Już jutro Geralt dołączy do takich postaci jak ks. Władysław Bukowiński i Madonny kresowe, które ostatnio zostały upamiętnione własnym znaczkiem przez Pocztę Polską

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA