REKLAMA

Zagrałem na smartfonie w symulator. Byłem dobry i dostałem… ofertę pracy

Usiadłem na kanapie, wziąłem do ręki smartfon, włączyłem sklep Google Play i zainstalowałem jakąś polecaną grę. Pograłem chwilę, spodobało mi się. Jakie było moje zdziwienie, gdy gra zaproponowała mi pracę.

20.09.2016 10.25
Zagrałem w Balance. Byłem dobry i dostałem… ofertę pracy
REKLAMA
REKLAMA

Balance, bo o tej grze mowa, na pierwszy rzut oka w niczym nie przypomina aplikacji, która miałaby być wykorzystywana do rekrutacji pracowników - ładna grafika, przyjemne dla oka animacje i sympatyczne dźwięki sprawiają, że jesteśmy przekonani, iż mamy do czynienia z grą mobilną jakich wiele.

W Balance chodzi o to, żeby budować sieci energetyczne i nimi później zarządzać. Dlatego stawiamy linie różnego typu, przyłączamy do sieci kolejne miasta i sterujemy mocą elektrowni tak, aby zapewnić dostawy do wszystkich odbiorców. Żeby nie było zbyt łatwo, co jakiś czas zmagamy się z problemami technicznymi, awariami, kataklizmami i zmiana pogody, która ma wpływ na ilość wytwarzanej energii przez tzw. zielone źródła.

balanse-gra-2 class="wp-image-516986"

Aby dany etap został zaliczony, musimy sprostać przeszkodom, dobrze rozplanować budowę sieci, a później utrzymać odpowiednią moc elektrowni. Wszystkie zadania musimy wykonać w jak najkrótszym czasie.

Brzmi banalnie, ale w praktyce wymaga kombinowania, a czasem nawet podchodzenia do danego poziomu kilka razy.

Jest jednak o co walczyć.

Grając w Balance starałem się wszystkie poziomy zaliczać na najwyższe oceny – trzy gwiazdki. Gdy mi nie wychodziło, to popróbowałem ponownie, aż się udało.

Po kilku poziomach gra zapytała: „Może chciałbyś spróbować tego w rzeczywistości? W Statnett szukamy nowych ludzi.”. Zaskoczyło mnie to, przyznaję.

balanse-gra-1 class="wp-image-516985"

Nie spodziewałem się, że taka z pozoru niewinna gra może posłużyć firmie do odszukania i wyłapania wśród użytkowników smartfonów osób, które mogą na poważnie być zainteresowane energetyką i pracą w tej branży.

REKLAMA

Z oferty nie skorzystałem, ale doceniam pomysł na przeprowadzenie rekrutacji. Świetna sprawa!

A sama jak sama gra? Balance też jest świetne. Zdecydowanie warto pobrać (Android lub iOS) i spróbować swoich sił.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA