REKLAMA

Internet na kartę - gdzie najtaniej można zdobyć najwięcej gigabajtów?

Jeśli planujecie zakup karty SIM do tabletu, modemu Mi-Fi lub routera i zależy Wam na dużej paczce danych, to nie musicie wcale podpisywać wieloletniej umowy. Sprawdzamy, ile kosztują największe dostępne paczki danych na kartę u polskich operatorów.

12.09.2016 19.29
Internet na kartę
REKLAMA
REKLAMA

Internet mobilny można wykorzystywać na wiele sposobów. Kartę SIM z dostępem do sieci, która nie daje nawet dostępu do usług głosowych, można umieścić w zapasowym smartfonie, tablecie, przenośnym modemie - a nawet w routerze zastępując szerokopasmowe łącze internetem 3G i LTE. Gdzie można znaleźć największą paczkę danych w najlepszej cenie? Przyjrzeliśmy się pod tym kątem ofertom polskich operatorów.

Mobile Vikings

W ramach sieci Mobile Vikings, która działa w oparciu i stacje bazowe Play - 3G i LTE, bez obsługi roamingu krajowego - można otrzymać paczkę internetu o wielkości 14 GB za 30 zł. Paczka w ofercie Viking Net jest ważna 60 dni. Bonusem jest darmowy transfer przy korzystaniu z aplikacji Facebook i Messenger, co ucieszy zwłaszcza osoby nadające wideo live.

Cena za 1 GB: 2,14 zł

Orange

Pomarańczowy operator oferuje taryfę prepaid o nazwie Orange Free. Największa możliwa paczka to bonus w postaci 100 GB transferu po doładowaniu za kwotę 200 zł - koszt 1 GB to w tym wypadku 2 zł, a paczka internetu jest ważna 5 miesięcy.

Cena za 1 GB: 2 zł

Play

W przypadku fioletowego operatora największa paczka mobilnego internetu na kartę to 50 GB za 100 zł. Ważność konta takiej paczki to 120 dni. Trzeba tylko pamiętać, że oferty internetu mobilnego Play korzystają tylko z nadajników własnych sieci - bez roamingu krajowego.

Cena za 1 GB w podstawowej ofercie: 2 zł

W przypadku Play warto przyjrzeć się też ofercie “nielimitowanego internet” - za 49 zł można wykupić paczkę 100 GB, po wykorzystaniu której aktywuje się lejek 1 MBps. Paczka dostępna jest na miesiąc.

Cena za 1 GB w tym wariancie: 0,49 zł

Plus

W przypadku sieci Plus największa dostępna paczka mobilnego internetu to 41 GB po uwzględnieniu kilku różnych bonusów. Za taką ilość transferu trzeba zapłacić 100 zł. Operator oferuje 120 dni ważności konta i 15 zł ekstra za doładowanie w takiej kwocie.

Cena za 1 GB: 2,43 zł

T-Mobile

W T-Mobile można wykupić w ofercie na kartę cykliczne pakiety internetowe. Największy z nich oferuje 25 GB za 100 zł przy 120-dniowej ważności konta. Ofertę uatrakcyjnia to, że można uzyskać dodatkowe 1 GB miesięcznie przez rok doładowując konto kwotą 10 zł. Dobrą propozycją jest kumulowanie się niewykorzystanych pakietów.

Cena za 1 GB: 4 zł

Którą ofertę na kartę wybrać?

Patrząc tylko na cenę warto przyjrzeć się ofercie sieci Play, które oferuje “nielimitowany internet” z limitem 100 GB na miesiąc lub pomyśleć nad zakupem paczki o takiej samej wielkości w sieci Orange.

Osoby, które aż tak dużej ilości transferu nie potrzebują, mogą przemyśleć zakup karty sieci Mobile Vikings. Paczka 14 GB na 2 miesiące to rozsądny kompromis pomiędzy dużym limitem transferu, a niską ceną.

REKLAMA

Znacznie gorzej w zestawieniu wypada z kolei T-Mobile z najdroższą ceną za 1 GB. Plus też jest droższy od konkurencji. Wielu innych operatorów zaś nie ma w ogóle w swojej ofercie mobilnego internetu na kartę.

Oferty poszczególnych operatorów opisaliśmy szerzej w osobnym materiale: Mobilny internet na kartę - który z operatorów ma najlepszą ofertę?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA