REKLAMA

Google dał czytelny sygnał – nie jesteśmy już tylko wyszukiwarką, teraz robimy sprzęt!

Wielkimi krokami zbliża się konferencja Google, na której firma zaprezentuje nowe sprzęty. Wszyscy spodziewamy się nowych Nexusów Pixeli, ale to jeszcze nie wszystko, co Google przygotował na najbliższą konferencję.

20.09.2016 07.37
Google zapowiada nowy sprzęt. Premiera już w październiku
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj Google oficjalnie potwierdził datę najbliższej konferencji - 4 października. My, w Spider’s Web, o tej dacie wiedzieliśmy już wcześniej, bo Google zaprosił nas na to wydarzenie i weźmiemy udział w konferencji w Londynie.

Oficjalna informacja – to ta powyższa krótka animacja – jest dość enigmatyczna. Możemy jednak zauważyć, że prostokąt, który formuje się na samym końcu, który bez wątpienia przedstawia smartfon, powstał z poziomego paska, który przez pierwsze sekundy filmiku był paskiem wyszukiwania. Niemal identycznym jak ten, który znamy ze strony Google.com.

Zapewne chodzi więc o to, że Google, czyli firma nadal kojarzona przez masę osób przede wszystkim z wyszukiwarką, zrobi teraz własny sprzęt. I nie, nie będzie on tak własny, jak były do tej pory Nexusy, które przecież miały zawsze metkę „made by LG”, „made by HTC” lub „made by Samsung”, etc.

Made by Google

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, które można mieć jeszcze po obejrzeniu powyższej animacji, Google zamieścił w opisie filmu adres, pod którym można znaleźć więcej informacji - google.com/tenfour. Po wejściu na tę stronę zostajemy przekierowani do innej witryny, której adresem jest wymowna fraza MadeBy.Google.com.

Na tej stronie ponownie widzimy zbliżony do prostokąta kształt, ale tym razem wypełnia się on różnymi zdjęciami. Mam wrażenie, że Google chce nam powiedzieć, że w tym prostokącie, który przecież symbolizuje smartfon, zmieści się wszystko. Cały świat.

Co Google pokaże 4 października?

Wszyscy podejrzewamy, że Google zaprezentuje nowe smartfony. Jeśli nieoficjalne doniesienia się potwierdzą, to zobaczymy dwa nowe Nexusy Pixele – znamy ich prawdopodobną specyfikację, wygląd i szczegóły techniczne.

To jednak nie wszystko. Jak udało się nam ustalić, obok sprzętu – być może nie chodzi wyłącznie o dwa nowe smartfony – Google chce pokazać szereg innych rozwiązań konsumenckich.

Zła wiadomość jest jednak taka, że nasze źródło skutecznie ostudziło emocje związane z październikową konferencją podając, że większość pokazanych w Londynie urządzeń niestety nie będzie dostępna w Polsce.

REKLAMA

Pozostaje mieć jednak nadzieję, że najciekawsze sprzęty i rozwiązania, które Google pokaże światu 4 października prędzej lub później zadebiutują jednak w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA