REKLAMA

Nexus 2016 to Google Pixel. O nowych smartfonach wiemy już niemal wszystko

Do tej pory mogliśmy się tego tylko spodziewać, teraz jest to bardziej niż pewne. Pixel na pewno zastąpi markę Nexus na rynku mobilnym. Dowodem na to jest Pixel Launcher, czyli nakładka, która znajdzie się na nadchodzących smartfonach Google Pixel oraz Google Pixel XL.

13.09.2016 10.46
Dział hardware w Google
REKLAMA
REKLAMA

Już od pewnego czasu po sieci krążyła nakładka znana jako Nexus Launcher. Teraz za sprawą użytkownika Twittera o nicku LlabTooFeR do sieci wyciekła jej nowa wersja o nazwie… Pixel Launcher. Chyba można to potraktować jako ostateczny dowód na zmianę nazwy linii smartfonów współtworzonej przez Google. Launcher jest już przeze mnie testowany i niedługo opiszę wszystkie zawarte w niej nowości.

Ciekawą infoz rmację na temat smartfonów Pixel oraz Pixel XL zdradza jednak już nazwa opublikowanego pliku, czyli Pixel Launcher-7.1-3231428.apk. Sugeruje ona, że nakładka ta zadebiutuje wraz systemem w wersji Andtoid 7.1 Nougat. Wiele osób zastanawiało się, jak możliwe jest, że nowa wersja Androida zadebiutowała bez nowych smartfonów Google. Teraz najprawdopodobniej poznaliśmy odpowiedź na to pytanie. Android 7.1 Nougat będzie pierwszą dużą poprawką stworzoną z myślą o nowym systemie i to z nią zadebiutują nowe smartfony.

Co jeszcze wiemy o nowych Pixelach? Cóż… prawie wszystko.

Google Pixel (Nexus 2016) w obudowie - źródło: bgr.com class="wp-image-515969"
Google Pixel (Nexus 2016) w obudowie - źródło: bgr.com

HTC współtworzące nowe telefony zdecydowanie nie stara się chronić informacji na temat swoich nowych smartfonów. Do sieci trafiła już ich specyfikacja, wymiary, a nawet animacje przedstawiające szczegółowy wygląd obu sprzętów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na różnice między tymi urządzeniami. Dotychczasowe, nieoficjalne informacje wskazują na to, że oba sprzęty będą różnić się przede wszystkim rozmiarem i rozdzielczością wyświetlacza. Google Pixel zostanie wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, zaś Google Pixel XL będzie miał 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli.

Poza tym urządzenia będą niemal bliźniacze pod względem zastosowanych podzespołów. Najprawdopodobniej ich sercem będzie procesor Qualcomm Snapdragon 820/821 z układem graficznym Adreno 530. Będzie on współpracował z 4 GB RAM oraz 32 GB pamięci flash, której nie będzie się dało rozszerzyć za pomocą kart microSD. Oznacza to, że Pixele będą jednymi z najlepszych urządzeń w swojej kategorii i pod względem wydajności nie będą ustępować sztandarowym smartfonom. Oba urządzenia będą mieć gniazda ładowania w standardzie USB-C oraz wyjścia słuchawkowe.

Różnic próżno też szukać w aparatach. Przednie aparaty Pixeli mają mieć matrycę Sony IMX179 o rozdzielczości 8 Megapikseli znaną ze smartfonów Huawei P9, OnePlus 3 oraz ZTE Nubia Z9. Z tyłu Pixel XL ma znaleźć się zupełnie nowa matryca Sony IMX378 o rozdzielczości 12 Megapikseli. Prawdopodobnie będzie mieć zaimplementowany hybrydowy system regulacji ostrości i trójosiowy mechanizm optycznej stabilizacji obrazu.

Najprawdopodobniej smartfony Google Pixel oraz Google Pixel XL zadebiutują już 4 października.

REKLAMA

Cena smartofnu Google Pixel nie jest znana. Z kolei Google Pixel XL ma kosztować 649 dol., co po dodaniu odpowiednich podatków oraz innych obciążeń powinno przełożyć się na cenę wynoszącą około 3200 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA