REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gry z Androida na pececie, a to wszystko na żywo na Facebooku? Tak, to działa

Strumieniowanie gier stało się w ostatnich latach szalenie popularne i nie dotyczy wyłącznie gier na komputery i konsole. Facebook Live pozwoli nadawać na żywo obraz z gier na Androida, a by to zrobić można wykorzystać… komputer osobisty.

22.09.2016
18:48
facebook nagość
REKLAMA
REKLAMA

Transmisje wideo są przyszłością internetu. Doskonale rozumie to Facebook, który na tym polu konkuruje obecnie z hegemonem w postaci YouTube’a. Firma Marka Zuckerberga z powodzeniem rozwija Facebook Live, czyli moduł w aplikacji mobilnej, który pozwala nadawać wideo na żywo.

Teraz można wykorzystać Facebook Live do transmisji gier mobilnych.

Wszelkiej maści streamerzy z pewnością się ucieszą, że od teraz będą mogli wykorzystać mechanizm Facebook Live do transmitowania na żywo rozgrywki z gier na Androida bez konieczności trzymania w dłoniach urządzenia mobilnego. Mogą to robić teraz wygodnie sprzed swojego biura.

Nie ma też wątpliwości, że znajdzie się widownia zainteresowana takimi nagraniami - streaming gier na komputery i konsole jest w końcu szalenie popularny. Facebook Live pozwoli przy tym dotrzeć do nieco innej grupy docelowej - szerszej - niż w przypadku serwisów takich jak np. Twitch.

Jak strumieniować gry z Androida w ramach Facebook Live?

Można do tego celu wykorzystać emulator Androida uruchamiany na komputerach osobistych o nazwie BlueStacks. To popularne oprogramowanie, pozwalające na uruchamianie gier i aplikacji z Androida na innych systemach, które stale się rozwija.

BlueStacks można uruchomić na komputerach z systemami Windows oraz macOS. Integracja tego emulatora z Facebook Live działa podobnie, jak w przypadku serwisu do strumieniowania gier o nazwie Twitch, który obsługiwany był już wcześniej.

REKLAMA

Strumieniując obraz z gry można dopasować układ transmisji do swoich potrzeb - z uwzględnieniem tego, że na Facebooku transmisje na żywo mają kwadratowe w proporcje. By w pełni wykorzystać to rozwiązanie potrzebny byłby komputer - a najlepiej tablet - z dotykowym ekranem.

Nadawca transmisji może mieć podgląd na chat, liczbę polubień transmisji i liczbę osób oglądających materiał.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA