REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi VR to żadna konkurencja dla Gear VR, ale Google Cardboard rozkłada na łopatki

Xiaomi zaprezentowało wreszcie swoje gogle wirtualnej rzeczywistości. Chociaż fani, którzy spodziewali się po Xiaomi VR czegoś urywającego głowę, będą rozczarowani, to i tak ich zabawka jest warta uwagi.

04.08.2016
17:40
Xiaomi VR
REKLAMA
REKLAMA

Nie da się ukryć, że 2016 rok jest rokiem wirtualnej rzeczywistości. Do sprzedaży trafiły podłączane do pecetów HTC Vive i Oculus Rift, a pod koniec roku do sklepów trafią pierwsze gogle stworzone z myślą o konsoli obecnej generacji - Sony PlayStation VR.

Xiaomi VR class="wp-image-509797"

Mobilna wirtualna rzeczywistość też się rozwija, a do gry wchodzi Xiaomi VR.

Cardboard to oczywiście tylko zabawka, ale znacznie poważniej do sprawy podchodzi Samsung. Razem z Galaxy Note7 pojawiły się nowe gogle Gear VR. Swoje do powiedzenia w tej sprawie ma też Google, a w nowym Androidzie pojawi się specjalny tryb wirtualnej rzeczywistości o nazwie DayDream.

Patrząc na hype związany z wirtualną rzeczywistością, nie powinno dziwić, że swoich sił chciało spróbować w VR także Xiaomi. Po premierze ich gogli widać jednak, dlaczego starano się tonować emocje fanów oczekujących na premierę Xiaomi VR - te gogle nie wyróżniają się niczym szczególnym.

Xiaomi VR class="wp-image-509799"

Xiaomi VR to nie jest konkurencja dla Samsunga Gear VR.

Nowe gogle przypominają budową i działaniem Google Cardboard. Twórcy nie wspominają nawet o wsparciu w przyszłości platformy Android DayDream. Niemniej jednak budowa tych gogli jest ciekawa i wyróżnia się na tle kartonowych Cardboardów i ich plastikowych odpowiedników firm typu krzak.

REKLAMA

Gogle Xiaomi VR wykonano z materiału lycra, a nie z plastiku lub kartonu. Dzięki temu mają być elastyczne i pomieścić w łatwy sposób smartfony o przekątnych długości od 4,7-cala do nawet 5,7-cala. Dodatkowo telefon w miejscu trzymać będą nie zużywające się szybko rzepy, a… zamek błyskawiczny.

Jeśli potwierdzą się plotki, że Xiaomi VR kosztować będą zaledwie 10 dol. to będzie to znacznie lepsza propozycja niż Google Cardboard i jego klony, ale na gogle wirtualnej rzeczywistości od Xiaomi, które będą mogły powalczyć z Samsung Gear VR, najwyraźniej jeszcze trochę poczekamy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA