REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Techland rozpycha się na polskim boisku. Firma oficjalnym dystrybutorem PES 2017. Co na to CDP?

Cenega i CDP.pl. Dwie firmy zawsze pojawiają się w głowie, gdy myślę o dystrybutorach gier od producentów trzecich. Do tego grona trzeba teraz dodawać Techland.

26.08.2016
18:12
Techland wydawcą PES 2017 w Polsce. Co na to CDP.pl?
REKLAMA
REKLAMA

Pracownicy Techlandu mają powody do radości. To właśnie oni zostali nowymi dystrybutorami marki Pro Evolution Soccer na terenie naszego kraju. To druga najpopularniejsza gra sportowa w Polsce, dotychczas zawsze wydawana przez CDP.pl.

Nie mogę napisać złego słowa o kurateli CDP nad marką Pro Evolution Soccer.

Polski wydawca organizował świetne turnieje, wielkie ligi, pojedynki dziennikarzy, a także był bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Jestem przekonany, że w głowach wielu graczy uformował się jasny podział. FIFA to EA Polska, PES to CDP.pl. Tak było od wielu, wielu lat. Teraz się to zmienia.

Wydawcą gry PES 2017 został Techland. W informacji prasowej możemy przeczytać:

„Wydawnictwo Techland ma przyjemność poinformować, że zostało dystrybutorem PES 2017 w Polsce. Najnowsza cześć piłkarskiej symulacji – Pro Evolution Soccer 2017 – będzie dostępna od 15 września na następujące platformy: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz Windows PC.

Gra dostępna będzie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One w cenie 259,90 zł, a także na konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 3, Xbox 360 – w cenie 199,90 zł) oraz na komputerach PC (199,90 zł).”

Techland konsekwentnie i coraz silniej rozpycha się na polskim rynku gier wideo.

PES 2017 to nie pierwsza wielka gra, za którą odpowiada Wydawnictwo Techlandu. W portfolio tego dystrybutora znajduje się rozczarowujący Homefront: Revolution, świetne F1 2016, ambitne Assetto Corsa, a także nadchodzące Shadow Warrior 2 od polskiego studia Flying Wild Hog.

Techland podchodzi do kwestii wydawniczej śmiertelnie poważnie. Firma przejmuje kolejne rozpoznawalne tytuły, wysyła świetne press-packi, zleca tłumaczenia, zajmuje się dystrybucją edycji kolekcjonerskich, a także posiada własny sklep z grami w cyfrowych wersjach.

Zrzut ekranu 2016-08-26 o 17.10.12 class="wp-image-512963"

CDP.pl nie musi się jednak obawiać o bogactwo swojej jesiennej oferty.

Jak powiedział Spider’s Webowi Marcin Kosman, menadżer do spraw PR i marketingu w CDP.pl, dystrybutor ma wiele do zaoferowania graczom:

„Jesiennych premier zdecydowanie nam nie zabraknie - by wspomnieć tylko Kozaków 3, Farming Simulator 17, Call of Duty Infinite Warfare czy Syberię 3. Dwie ostatnie z profesjonalną, pełną polską wersją językową. Szykujemy potężną bombę związaną z dubbingiem Call of Duty - więcej informacji wkrótce.”

To tylko moje przypuszczenia, ale zdaje się, że CDP.pl zadba o pierwszoligowych polskich aktorów, którzy podłożą swoje głosy w Infinite Warfare. Byłaby to ciekawa odmiana względem polskich youtuberów, których usłyszmy w Battlefieldzie 1.

Warto dodać, że poza grami Activision, takimi jak Call of Duty czy Destiny, CDP.pl dystrybuuje również świetne produkcje Blizzarda. Wszakże najnowsze, długo oczekiwane rozszerzenie do MMORPG World of Warcraft jest tuż za rogiem. Osobiście nie mogę się również doczekać nowej Syberii. Wspaniała, wspaniała seria gier przygodowych.

world of warcraft legion 2 class="wp-image-512964"

Jeżeli zaś chodzi o samo PES, Kosman mówi o miłych wspomnieniach związanych z promocją tytułu:

„To dla nas koniec wieloletniej przygody z PES. Będziemy ją wspominać bardzo miło - zwłaszcza zeszły rok i sezon PES League, rozpoczęty wielkim turniejem PES 2016 na PGA, a zakończony niezapomnianym finałem na stadionie Legii. W ciągu minionych 12 miesięcy odbyło się ponad 150 turniejów online oraz 14 offline - niewiele jest gier w Polsce z tak aktywną sceną turniejową.”

REKLAMA

Redakcja Spider’s Web również miło wspomina poprzednie lata z Pro Evolution Soccer. Chociaż jesteśmy z naszym werdyktem w mniejszości, dla nas król wirtualnej piłki nożnej zawsze pochodził od Konami, nie EA.

PS Wersja demonstracyjna Pro Evolution Soccer 2017 jest już możliwa do bezpłatnego pobrania na wszystkich wiodących konsolach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA