Tech  / News

Lenovo wchodzi z przytupem do świata gamingu. Oto potężne nowości prosto z targów Gamescom

Podczas sesji dla dziennikarzy poprzedzających Techworld 2016, Lenovo zapowiadało, że wejdzie w świat gamingu z przytupem. No i weszło – te nowości, pokazane na targach Gamescom są tego najlepszym dowodem.

Już na początku tego roku Lenovo zaskoczyło swoją nową serią laptopów i akcesoriów Y-Gaming, w tym jednym monstrum z wbudowaną klawiaturą mechaniczną. Teraz, w czasie wielkiego święta graczy w Kolonii, Lenovo pokazuje nowe, tym razem stacjonarne, komputery dedykowane cyfrowej rozrywce. Obydwa są gotowe na wirtualną rzeczywistość.

Lenovo IdeaCentre Y710 Cube – potężny maluch.

Lenovo-IdeaCentre-Y710-Cube-with-Keyboard-Mouse

Jeżeli nie przepadasz za wielkimi obudowami gamingowych PC-tów, Y710 Cube to coś dla Ciebie. W niewielkiej, ale bardzo charakterystycznej obudowie producent upchał podzespoły zapewniające płynną rozgrywkę w 4K i VR.

W swojej najmocniejszej konfiguracji Lenovo Y710 Cube będzie wyposażony w kartę grafiki GeFroce GTX 1080, procesor Intel Core i7-6700K, do 32 GB RAM-u DDR4 oraz max 256 GB SSD + 2 TB HDD dysku twardego.

Na pokładzie znalazła się także karta bezprzewodowej łączności sieciowej KillerDoubleShot Pro Wi-Fi oraz… zintegrowany odbiornik do kontrolerów Xbox One, pozwalający podłączyć jednocześnie nawet 8 padów. Y710 Cube będzie można nabyć także w zestawie z klawiaturą i myszką Lenovo Y-Gaming. Polska cena ani data premiery nie jest jeszcze znana, ale w Stanach Zjednoczonych za wersję z kartą GTX 1070 przyjdzie zapłacić 1300 dol., co jest optymalną ceną w stosunku do możliwości.

IdeaCentre AIO Y910 – wszystko w jednym dla graczy.

Lenovo-IdeaCentre-AIO-Y910-with-Keyboard-Mouse-for-Gaming

Komputery All-in-one (wyjąwszy iMaca) to umierający gatunek, a jednak Lenovo nie zamierza odpuszczać tego segmentu i prezentuje AIO, które nie tylko świetnie się prezentuje, ale także nadaje się do naprawdę ciężkiego grania.

W obudowę monitora o przekątnej 27” i rozdzielczości 2560x1440 (z częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz i 5 ms czasem reakcji!) Lenovo upchało kartę grafiki sięgającą Nvidii GTX 1080 lub Radeona RX460, procesor i7-6700K, do 32 GB RAM DDR4 oraz do 256 GB SSD i 2 TB HDD dysku twardego.

Y910 również został wyposażony w kartę KillerDoubleShot Pro Wi-Fi, a za dźwiękową stronę komputera odpowiadają głośniki Harman Kardon. W zestawie z Y910 znajdziemy klawiaturę i myszkę z serii Lenovo Y-Gaming.

Cena podawana obecnie przez producenta to 1800 dol. za wersję z GTX-em 1070. Czy to drogo? Na pewno. Nie ma wątpliwości, że Y910 to sprzęt dedykowany specyficznej niszy graczy. Tym niemniej, za zestaw składający się z komputera stacjonarnego i monitora o takich parametrach wcale nie zapłacilibyśmy dużo mniej, więc cena, którą płaci się za wygodę AIO, nie jest aż tak przesadnie wygórowana.

Oczywiście na razie znamy tylko ceny w dolarach. Polskie ceny obydwu sprzętów powinniśmy poznać bliżej ich rynkowej premiery, która ma mieć miejsce w październiku tego roku. Mam też nadzieję, że uda się nam przetestować obydwa urządzenia, żeby sprawdzić, czy są warte waszych pieniędzy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst