REKLAMA

Lenovo wchodzi z przytupem do świata gamingu. Oto potężne nowości prosto z targów Gamescom

16.08.2016 12.44
Lenovo prezentuje nowe sprzęty dla graczy.
REKLAMA

Podczas sesji dla dziennikarzy poprzedzających Techworld 2016, Lenovo zapowiadało, że wejdzie w świat gamingu z przytupem. No i weszło – te nowości, pokazane na targach Gamescom są tego najlepszym dowodem.

REKLAMA

Już na początku tego roku Lenovo zaskoczyło swoją nową serią laptopów i akcesoriów Y-Gaming, w tym jednym monstrum z wbudowaną klawiaturą mechaniczną. Teraz, w czasie wielkiego święta graczy w Kolonii, Lenovo pokazuje nowe, tym razem stacjonarne, komputery dedykowane cyfrowej rozrywce. Obydwa są gotowe na wirtualną rzeczywistość.

Lenovo IdeaCentre Y710 Cube – potężny maluch.

Lenovo-IdeaCentre-Y710-Cube-with-Keyboard-Mouse class="wp-image-511293"

Jeżeli nie przepadasz za wielkimi obudowami gamingowych PC-tów, Y710 Cube to coś dla Ciebie. W niewielkiej, ale bardzo charakterystycznej obudowie producent upchał podzespoły zapewniające płynną rozgrywkę w 4K i VR.

W swojej najmocniejszej konfiguracji Lenovo Y710 Cube będzie wyposażony w kartę grafiki GeFroce GTX 1080, procesor Intel Core i7-6700K, do 32 GB RAM-u DDR4 oraz max 256 GB SSD + 2 TB HDD dysku twardego.

Na pokładzie znalazła się także karta bezprzewodowej łączności sieciowej KillerDoubleShot Pro Wi-Fi oraz… zintegrowany odbiornik do kontrolerów Xbox One, pozwalający podłączyć jednocześnie nawet 8 padów. Y710 Cube będzie można nabyć także w zestawie z klawiaturą i myszką Lenovo Y-Gaming. Polska cena ani data premiery nie jest jeszcze znana, ale w Stanach Zjednoczonych za wersję z kartą GTX 1070 przyjdzie zapłacić 1300 dol., co jest optymalną ceną w stosunku do możliwości.

IdeaCentre AIO Y910 – wszystko w jednym dla graczy.

Lenovo-IdeaCentre-AIO-Y910-with-Keyboard-Mouse-for-Gaming class="wp-image-511291"

Komputery All-in-one (wyjąwszy iMaca) to umierający gatunek, a jednak Lenovo nie zamierza odpuszczać tego segmentu i prezentuje AIO, które nie tylko świetnie się prezentuje, ale także nadaje się do naprawdę ciężkiego grania.

W obudowę monitora o przekątnej 27” i rozdzielczości 2560x1440 (z częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz i 5 ms czasem reakcji!) Lenovo upchało kartę grafiki sięgającą Nvidii GTX 1080 lub Radeona RX460, procesor i7-6700K, do 32 GB RAM DDR4 oraz do 256 GB SSD i 2 TB HDD dysku twardego.

Y910 również został wyposażony w kartę KillerDoubleShot Pro Wi-Fi, a za dźwiękową stronę komputera odpowiadają głośniki Harman Kardon. W zestawie z Y910 znajdziemy klawiaturę i myszkę z serii Lenovo Y-Gaming.

Cena podawana obecnie przez producenta to 1800 dol. za wersję z GTX-em 1070. Czy to drogo? Na pewno. Nie ma wątpliwości, że Y910 to sprzęt dedykowany specyficznej niszy graczy. Tym niemniej, za zestaw składający się z komputera stacjonarnego i monitora o takich parametrach wcale nie zapłacilibyśmy dużo mniej, więc cena, którą płaci się za wygodę AIO, nie jest aż tak przesadnie wygórowana.

REKLAMA

Oczywiście na razie znamy tylko ceny w dolarach. Polskie ceny obydwu sprzętów powinniśmy poznać bliżej ich rynkowej premiery, która ma mieć miejsce w październiku tego roku. Mam też nadzieję, że uda się nam przetestować obydwa urządzenia, żeby sprawdzić, czy są warte waszych pieniędzy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA