1. SPIDER'S WEB
  2. Media
  3. Tech

Kamil Durczok wraca! Ale już nie do telewizji

Kamil Durczok
416 interakcji
dołącz do dyskusji

Wieści mnie dochodzą ze stron różnych, że enfant terrible polskich mediów, tfu, wróć - jedna z najpotężniejszych postaci polskich mediów - Kamil Durczok wraca.

I to wraca nie do tv, skąd go wszyscy świetnie znamy, lecz tworzy nowy medialny byt w internecie. Nie wiemy jeszcze co to dokładnie ma być, ale z naszych informacji wynika, że będzie to duży projekt internetowy związany ze - uwaga - Śląskiem.

Pamiętacie Durczoka, prawda?

Jeszcze niedawno był hersztem „Faktów TVN”, najważniejszego dziennika telewizyjnego w Polsce. Tak, hersztem to dobre słowo, bo Durczok znany był z twardej ręki, bezwzględnej egzekucji zawodowych planów i niesamowicie trudnego charakteru. I ten potężny herszt, będący u szczytu medialnej kariery, ni stąd ni zowąd, w lutym 2015 r., padł załatwiony przez tygodnik „Wprost”, wtedy jeszcze Latkowskiego i Majewskiego.

Oskarżenia o mobbing, molestowanie seksualne, jakaś tam ucieczka z mieszkania, w którym znaleziono biały proszek - wydawało się, że to medialny koniec Kamila Durczoka. Uprawdopodobniony zresztą przez załamanie nerwowe Durczoka, który znalazł się nawet w szpitalu.

Tymczasem dziś w połowie sierpnia 2016 r. sytuacja wygląda następująco

Panów Latkowskiego i Majewskiego we „Wprost” od dawna już nie ma, Durczok wygrał 500 tys. w pierwszym procesie przeciwko tygodnikowi i jego byłym dziennikarzom, no i klimat medialny wokół byłego szefa Faktów zaczyna być mocno korzystny.

Od pewnego czasu Kamil Durczok prowadzi konto na Twitterze, na którym pojawiają się ostatnio bardzo ciekawe tweety. Jak chociażby ten:

albo ten:

albo jeszcze ten:

Podrążyliśmy temat i okazuje się, że Durczok przygotowuje zupełnie nowy medialny projekt internetowy, którego start szykowany jest na jesień. Kto wie, może będzie to październik, bo - jak zauważa szef TVP Katowice, Tomasz Szymborski - trwa rekrutacja do nowego projektu dziennikarskiego na Śląsku:

Czemu w ogóle Śląsk?

Może nie wszyscy wiedzą, ale Kamil Durczok pochodzi ze Śląska i mocno się z nim identyfikuje. Zresztą tu zaczynał swoją bogatą medialną karierę. Sam pamiętam go jeszcze z czasów świetnego Radia Top, którego został szefem w wieku 24 lat. Szybko potem przeskoczył do TVP Katowice, a stamtąd już do Warszawy, gdzie został prowadzącym główne wydanie „Wiadomości”. Jego przejście do TVN-u, na szefa „Faktów TVN”, było wielkim wydarzeniem medialnym. Resztę historii znacie.

Znalazł inwestorów?

Z innego źródła wiemy, że Durczok pitchował swój projekt u wielu poważnych polskich start-upowych inwestorów. Czy udało mu się pozyskać fundusze, nie wiemy. Sądząc jednak po rozmachu działań w (?) przyszłej siedzibie nowej redakcji, tak mogło się zdarzyć.

Niezależnie od tego, czym będzie nowy projekt Kamila Durczoka, jedno wiemy na pewno - będzie o nim głośno.