REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Jacek Kurski #TangoDown. Prezes TVP odwołany!

Właśnie zapadła przełomowa decyzja w TVP. Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Kurski pełnił tę funkcję od stycznia.

02.08.2016
15:46
Koło fortuny
REKLAMA
REKLAMA

Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP przez Radę Mediów Narodowych. Jest to instytucja powołana 7 lipca bieżącego roku. Rada Mediów Narodowych liczy sobie pięcioro członków i jej zadaniem jest powoływanie (i odwoływanie) szefów i rad nadzorczych w TVP, Polskim Radiu i w Polskiej Agencji Prasowej.

Wniosek o odwołanie prezesa TVP złożyła jedna z członkiń RMN, Joanna Lichocka. Czterech na pięciu członków Rady było za odwołaniem Kurskiego. Co ciekawe, za odwołaniem głosowali posłowie PiS i Kukiz’15, a przeciw zagłosował Juliusz Braun zgłoszony przez PO.

Pod względem politycznym mamy tu arcyciekawą zagrywkę, bowiem to PiS chciał odwołania Kurskiego, a PO uważało, że nadal powinien on szefować TVP. I faktycznie, dla opozycji to idealna sytuacja. Prezes TVP miał tyle wpadek, że trudno je zliczyć.

Co to oznacza dla widza?

Na razie zupełnie nie wiadomo. Nazwisko następcy Kurskiego poznamy dziś po południu. Nowego prezesa wybierze Rada Mediów Narodowych.

Wyniki oglądalności TVP (w tym Wiadomości) za prezesury Kurskiego pikowały, mimo że sam szef Telewizji Polskiej nie zauważał żadnych spadków. Kiedy tłum wygwizdał Kurskiego w Opolu, ten twierdził że to gwizdy oznaczające aplauz, bo w wielu krajach tak się go właśnie okazuje.

Bardzo jestem ciekaw kto zostanie nowym szefem TVP i jakie zmiany wprowadzi. Za rządów Kurskiego przestałem włączać Wiadomości, ale obawiam się, że nowy prezes TVP nie nawróci mnie na oglądanie Jedynki.

PS Do tytułu tego wpisu zainspirowała na Twitterze Sylwia Czubkowska:

Aktualizacja, godz. 20:30

REKLAMA

Jacek Kurski został odwołany, ale... nie został. Rada Mediów Narodowych odwołała prezesa TVP, ale po kilku godzinach decyzja została zmieniona. Zdecydowano, że uchwała wejdzie w życie dopiero w październiku. Jacek Kurski będzie prezesem TVP jeszcze przez dwa miesiące.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA