REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

To będzie wyjątkowy pojedynek - sprzedaż Note'a 7 i iPhone'a 7 ruszy równocześnie

Sprzedaż Samsunga Galaxy Note 7 i iPhone'a 7 (czy jak on się tam będzie nazywał) wystartuje niemal równocześnie. Zapowiada się wielki sprzedażowy pojedynek. Oto oficjalna data przedsprzedaży i podsumowanie (nie)oficjalnych informacji.

12.08.2016
15:48
Samsung Galaxy Note 7 wtedy co iPhone 7 - data sprzedaży
REKLAMA
REKLAMA

Samsung właśnie potwierdził, że przedsprzedaż modelu Galaxy Note 7 wystartuje 16 sierpnia 2016 r. i potrwa do 30 sierpnia. Oficjalna sprzedaż Note'a 7 ruszy 16 września, czyli... mniej więcej w tym samym czasie, kiedy na sklepowe półki trafią nowe iPhone'y.

Nie wiemy dokładnie, ile nowych modeli iPhone'ów pokaże we wrześniu Apple - możliwe, że będą aż trzy: iPhone 7, iPhone 7 Plus oraz zupełnie nowy iPhone 7 Pro. Jeśli wierzyć niemal niezawodnemu @evleaks, to premiera tych smartfonów odbędzie się tydzień po zakończeniu berlińskich targów IFA 2016, czyli 12 września. Jeśli ta data się potwierdzi, to zapewne tydzień później, 19 września, iPhone'y 7 będzie można już kupić w sklepach Apple.

Oznaczałoby to, że Galaxy Note 7 oraz nowe iPhone'y 7 wejdą do sprzedaży niemal w tym samym czasie. To zwiastuje bardzo ciekawe widowisko, a firmy analizujące i porównujące sprzedaż elektroniki użytkowej będą miały ręce pełne roboty.

Niewiadomą cały czas pozostaje cena. iPhone 7 będzie drogi, iPhone 7 Plus będzie bardzo drogi, a iPhone 7 Pro będzie cholernie drogi - to oczywiste. Niby nie znamy też dokładnej ceny Samsunga Galaxy Note 7, ale... urządzenie pojawiło się już w nieoficjalnej przedsprzedaży tu i ówdzie, a cena zaczyna się od 3999,99 zł brutto za wersję w kolorze srebrnym, po 4299,99 zł za czarną wersję.

Widziałem też Galaxy Note 7 w sklepie morele.net za 13539 zł, ale to musi być pomyłka. Musi, prawda?

samsung-galaxy-note-7-cena class="wp-image-511017"

Zważywszy, że w sieci pojawiają się takie kwiatki, jak ten powyżej oraz biorąc pod uwagę, że pochodzenie telefonów dostępnych już teraz w przedsprzedaży oraz na aukcjach Allegro nie jest znane, zdecydowanie polecam poczekać. Do 16 sierpnia zostało niewiele czasu, a Samsung przygotował dla wszystkich, którzy zamówią Note'a 7 między 16 a 30 sierpnia specjalną ofertę:

Do telefonu zakupionego w przedsprzedaży klienci otrzymają najnowszy model gogli do wirtualnej rzeczywistości - Samsung Gear VR2, w kolorze czarnym. Dodatkowo klienci otrzymają pakiet usług GUARD, w skład których wchodzi m.in. ubezpieczenie wyświetlacza na wypadek uszkodzenia oraz przedłużenie umowy gwarancyjnej z dwóch do trzech lat. W okresie przedsprzedaży modele Galaxy Note7 będą dostępne w trzech kolorach: Onyx Black, Titanium Silver oraz Blue Coral (kolor Blue Coral dostępny u wybranych partnerów) - czytamy na stronie Samsunga.

REKLAMA

Otwarte pozostaje ostatnie pytanie: zamawiać Note'a 7, czy może poczekać na iPhone'a 7?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA