REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Android 7.0 Nougat już jest! Sprawdź, czy jesteś w gronie szczęśliwców

W tym roku Google nie czekał z wypuszczeniem nowego systemu na premierę smartfonów z linii Nexus. Pierwszymi smartfonami działającymi pod kontrolą Android 7.0 Nougat będą zeszłoroczne LG Nexus 5X oraz Huawei Nexus 6P.

22.08.2016
19:31
Android 7.0 Nougat
REKLAMA
REKLAMA

Mimo że system ten pojawił się zaledwie kilka minut temu, korzystałem z niego już od kilku miesięcy. W tym roku Google wypuścił wiele wersji beta swojego oprogramowania i pozwolił użytkownikom dokładnie je poznać. Dlatego doskonale wiemy, że pod względem wizualnym system ten nie wnosi wiele zmian względem Android 6.0 Marshmallow. Jestem pewien, że laik nie byłby w stanie łatwo odróżnić nowego systemu od zeszłorocznego oprogramowania.

Jakie nowości wprowadza Android 7.0 Nougat?

Zdecydowanie najważniejsze nowości to możliwość uruchamiania dwóch aplikacji na jednym ekranie, wprowadzenie nowego wyglądu powiadomień oraz edytowalnego centrum ustawień i powiadomień. Zmienił się też ekran ustawień, który już na swojej stronie głównej wyświetla więcej informacji niż do tej pory i sugeruje użytkownikom, z których opcji powinni wyświetlać. Android 7.0 Nougat spodoba się też osobom niedowidzącym, ponieważ za pomocą jednego suwaka znajdującego się w ustawieniach można swobodnie zmieniać wielkość elementów interfejsu.

Dokładny opis nowości w systemie Android 7.0 Nougat znajdziecie w tekście mojego autorstwa, który napisałem jakiś czas temu.

Na jakich telefonach jest dostępny Android 7.0 Nougat?

Nowe oprogramowanie na razie można zainstalować tylko na zeszłorocznych modelach z linii Nexus, czyli LG Nexus 5X oraz Huawei Nexus 6P. Niebawem producenci poszczególnych modeli telefonów będą informować użytkowników o tym, czy ich urządzenia otrzymają nowe wersje systemu operacyjnego. Pewnie nie.

Jak zainstalować Android 7.0 Nougat?

Jeżeli możesz poczekać, zrób to i oszczędź sobie kłopotu. Firma z Mountain View zapewnia, że Nexusy zaczną otrzymywać aktualizację do systemu Android 7.0 Nougat w formie OTA (Over the Air) jeszcze dziś, 22.08.2016 r. Cały proces może jednak potrwać nawet kilka tygodni, nim wszyscy posiadacze otrzymają aktualizację.

REKLAMA

Czytaj również: 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA