REKLAMA

Jeśli chcesz sprawdzić Androida 7.0 Nougat przed wszystkimi, teraz jest ostatnia szansa

Google udostępnił system Android 7.0 Nougat Developer Preview 5. Jest to ostatnia wczesna wersja Androida 7.0 Nougat. Oznacza to, że nie otrzyma on już żadnych nowych funkcji, a jeśli programiści zdecydują się na wprowadzenie drobnych poprawek, pojawią się one w finalnej wersji systemu.

19.07.2016 16.48
Android 7.0 Nougat
REKLAMA
REKLAMA

Jak donosi serwis Tablety.pl, ostatnią dużą zmianą było wprowadzenie w Android 7.0 Nougat Developer Preview 4 zupełnie nowego API dla programistów. Dzięki niemu deweloperzy już od jakiegoś czasu mogą tworzyć programy zgodne z najnowszą wersją systemu Google.

W Android 7.0 Nougat Developer Preview 5 nie sposób dostrzec tu żadnych wielkich nowości.

Największą zauważoną przeze mnie zmianą jest wprowadzenie wyświetlania źródeł instalacji aplikacji. W ten sposób będzie można łatwo sprawdzić, czy dany program pochodzi ze Sklepu Google Play, czy może został zainstalowany z innych źródeł. Wszystkie te dane znajdą się informacjach aplikacji, w sekcji App Info.

Oprócz tego w nowej wersji Androida został dodany żart-gra. W poprzednich odsłonach systemu można było grać w klona Flappy Bird. Teraz, po wejściu w Ustawienia, a następnie zakładkę „O telefonie” trzeba będzie kilkukrotnie uderzyć w belkę z wypisaną wersją systemu. Po kilkukrotnym kliknięciu w nią na ekranie pojawi się litera „N”, a następnie kot. Po pacnięciu w niego uruchomiona zostanie gra przypominająca tytuł Neko Atsume: Kitty Collector.

Obecność wyłącznie tych drobnych poprawek nie sprawia jednak, że Android 7.0 Nougat jest już idealny. Google ostrzega, że system może być niestabilny. Dodatkowo MapView w trybie pracy w wielu oknach może robić się czarny. Problemy mogą występować także przy próbie nagrywania materiału wideo w płynności 240 kl./s. W zły sposób może działać też tryb „Nie przeszkadzać”, zaś Mapy Google mogą się wyłączać podczas korzystania z Android Auto.

Jeżeli chcecie zainstalować na swoim Nexusie nową wersję Androida, zapoznajcie się z naszym artykułem dotyczącym poprzedniej wersji w systemu. W nim zostały też opisane główne nowości wprowadzone w Android 7.0 Nougat. Jeżeli zaś chcecie tylko zobaczyć, jak Google zmieni swój nadchodzący system operacyjny, gorąco zapraszam Was do obejrzenia znajdującego się wyżej filmu mojego autorstwa.

REKLAMA

Osoby czekające na finalną wersję systemu Android 7.0 Nougat, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Ta pojawi się dopiero za kilka tygodni i prawie na pewno data jego oficjalnego zaprezentowania zbiegnie się z premierą nowych dwóch smartfonów z serii Nexus, które najprawdopodobniej wyprodukują HTC oraz Huawei. O wszystkich tych nowościach będziemy na bieżąco informować na łamach Spider’s Web, a póki co zapraszamy do testów Androida 7.0 Nougat, który w codziennym użytkowaniu prezentuje się naprawdę znośnie. Sam nie miałem najmniejszego problemu z korzystaniem z nim przez ostatnie kilka godzin. W tym czasie zachowywał się jak finalna wersja systemu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA